PDA

Zobacz pełną wersję : Woda w GWC - help!



popcarol
02-10-2008, 07:45
Witam Was,
w gruntowym wymienniku ciepla - jeszcze nie uzywanym, nie podlaczonym - bo nie mamy jeszcze rekuperatora, dom sie jeszcze buduje ostatnio pojawila sie woda. Wypompowalismy ja pompa, ale sie boje - co jesli woda naniosla gline jaka mamy w ogrodzie?? Jak to sprawdzic? Czy u Was sie cos podobnego stalo? Skad ta woda, wydawalo mi sie ze powinno to byc szczelne?

Dzieki

kamyk68
02-10-2008, 07:49
Pewnie nie tylko powinno ale musi być szczelne!!!(GWP jaki żwirowy czy rurowy?)

pierwek
02-10-2008, 07:51
domyślam się, że nie jest to GWC żwirowe tylko sama rura -

sam układałeś rury? może fachowcy dla ułatwienia nie powkładali uszczelek w kielichy?

kamyk68
02-10-2008, 08:07
woda to nie problem, wodę można wypompować, gorzej jak z woda wejdzie muł i powoli systematycznie za 20 lat zamuli się całkowicie przekrój i przestanie działać w ogóle
jasne nie będziesz musiał używać nawilżacza :D

pawciupag
02-10-2008, 09:01
a czy spadek i odwodnienie GWC zostały wykonane prawidłowo?
Jeśli tak to pewnie tak jak kolega wcześniej napisał może doszło do rozszczelnienia połączeń rur, chyba to będzie trudno sprawdzić i w najgorszym wypadku trzeba będzie odkopywać.
A przy okazji. Czy przy montażu GWC rurowego montuje się w nim linkę, aby móc później przeczyścić rurę, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wtedy można by za pomocą przymocowanego do linki wyciora (czy czegoś podobnego) przelecieć całą rurę

popcarol
02-10-2008, 14:02
a czy spadek i odwodnienie GWC zostały wykonane prawidłowo?
Jeśli tak to pewnie tak jak kolega wcześniej napisał może doszło do rozszczelnienia połączeń rur, chyba to będzie trudno sprawdzić i w najgorszym wypadku trzeba będzie odkopywać.
A przy okazji. Czy przy montażu GWC rurowego montuje się w nim linkę, aby móc później przeczyścić rurę, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wtedy można by za pomocą przymocowanego do linki wyciora (czy czegoś podobnego) przelecieć całą ruręZalamalam sie. Za to GWC zaplacilismy prawie 13 tys. Na 99% nie ma wyciora - a pomysl przedni.. GWC rurowe.
Dzwonie do Fachoffca...

popcarol
02-10-2008, 14:23
Troche mi ulzylo, chyba oprocz nazwy niewiele o tym wiem ;)
Malzonek odpisal mi wlasnie co nastepuje:
... oni mówią cały czas o GWC rurowym. My mamy płytowe z drenażem na około płyty. Jak woda idzie do studzienki to znaczy że drenaż działa.
Trzeba tylko ją od czasu do czasu wypompowywać. Nie martw się. Jak Józek zrobi odwodnienie dachu to prawdopodobnie tam woda wcale się nie będzie zbierać.

Mam nadzieje.. co myslicie?

edde
02-10-2008, 20:44
ja myślę ze masz kompetentnego małżonka , taki odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu ;) i pocieszyć potrafi;)
musi być wszystko ok ;)

Wgregor
03-10-2008, 04:14
Zakop szczelną rurę 20-30 m z dodatkową uszczelką , będzie suche to sprwdzone. A jak woda mogła wejść to już będzie wchodzić , Większy wymiennik (płytowy, czy żwirowy ) i tak nie jest do wykorzystania nawet w 5% w warunkach wentylacji domowej, zbyt mały strumień powietrza. to wymienniki doinstalacji hotelowej.