PDA

Zobacz pełną wersję : drewno+PCV marki Twinson



Piątka
02-10-2008, 10:26
czy ktoś użytkuje, widział lub coś wie , a może ma elewacje marki Twinson?
bo ja rozważam różne wariacje nt. elewacji i tarasu.. i wpadałam na cos takiego..tu link do nich..
http://www.twinson.net/twinson.asp?L_ID=10

z góry dziękuję :)

faflik
07-04-2009, 07:24
Też jestem zainteresowany tym tematem. zamierzam robić sporych wymiarów taras

Pozdrawiam

Z_I_G_I
14-04-2009, 22:45
Z tego co wiem, to kolega ostatecznie wybiera sosnę :-)
Sam się zastanawiam czy Twinson to dobra oferta.

Jak ktoś ma wystarczająco duży taras (TIR dech) to może kupić tutaj: :-)
http://www.drewno-budowlane.pl/produkty_drewno_profilowane.html

Marcin1978
15-04-2009, 08:49
U mnie beda balkony z desek kompozytowych. widziałem kilka tarasów zbudowanych z tego materiału i naprawde wyglada to ok. Dla mnie najwazniejsza cecha takiego tarasu jest bezobsługowosc. NIestety nie ma na tyle wolnego czasu zeby latac co jakis czas z pedlem i konserwowac deski. A jak juz mam wolny czas to wole go wykorzystac w inny sposób.

Wstepnie zdecydowałem sie na Twinsona wersje Tarrace +. Niesty bedzie dostepna dopiero w maju :(. Zobaczymy jak to wyjdzie cenowo za m2. Jak bedzie drogo to jest jescze kilka firm produkujacych takie deski taniej od twinsona.

Z_I_G_I
16-04-2009, 07:51
Marcin, a z czego robisz konstrukcję pod taras? Mi zostało sporo więźby dachowej, oczywiście nieheblowanej 7x15cm i zastanawiam się, czy twinson nie przeżyje kilkukrotnie tej konstrukcji :-)

Sporo osób na forum idzie w wersję budżetową kładąc sosnę lub modrzew. Myślałeś o czymś takim?

A co z drewnem egzotycznym, np. bangkirai?

Marcin1978
16-04-2009, 09:05
Konstrukcje pod balkony mam zrobiona z legarów chyba 16x16. Mysle ze wytrzymaja pare lat :D

Sosny i modrzewia nie chce bo nie mam czasu bawic sie w koncerwacje. Potrzebuje czegos bezobsługowego. Drewno egzotyczne wychodzi cenoweo podobnie do ceny deski kompozytowej i dalej to jest drewno. Do tego dochodzi prostota montazu i estetyka (brak wkretów widocznych od gory)

Tak jak pisałme najpierw czekam na oferte cenowa od twinsona.Chce Twinsona Tarrace + ale nie wiem jak wyjdzie cenowo. Napewno bede miał deske kompozytowa tylko jeszcze nie wiem jakiej firmy.

Tomek_Ch
18-04-2009, 22:02
Podtrzymuję wątek.Też myślę o zastosowaniu tych paneli na elewacji ,w połączeniu z płytką z cegły ręcznie formowanej
może to wygłądać ciekawie.
Czy ktoś już ma Twinsona na elewacji i może sie tym pochwalić ?
Piszcie !

Piątka
18-04-2009, 22:37
Tomek :) właśnie ja nad tym też myślę..ale nie na tę chwilę..wystąpię do nich o kosztorys..
pozdrawiam

wiewióra1976
05-05-2009, 21:22
Podbijam wątek.
Jak wyceny? Bo mnie dziś zaśpiewano 370 zł/m2 netto z robocizną - cena taka sama za twinsona i deske egzotyczna...
Macie w planie wykonywać taki taras wlasnymi silami?

It****
21-06-2009, 15:51
Wstepnie zdecydowałem sie na Twinsona wersje Tarrace +. Niesty bedzie dostepna dopiero w maju :(. Zobaczymy jak to wyjdzie cenowo za m2. Jak bedzie drogo to jest jescze kilka firm produkujacych takie deski taniej od twinsona.

Witam.
Też jestem zainteresowana Twinsonem. Piszesz o innych firmach. Możesz podpowiedzieć jakich?

Jak się sprawują na tarasie - czy nie robią się rysy np. od krzeseł czy szpilek?

Marcin1978
22-06-2009, 09:43
Sa inne firmy ale niestety teraz nie pamietam nazwy. Wpisz w googlu deska kompozytowa.Deski ułozone na balkonach od okolo tygodnia wiec ciezko mi powiedziec jak sie beda spawować. Narazie moze powiedziec tylko tyle ze wygladaja naprawde ładnie. NIe uzytkuje ich za intensywnie bo jeszcze nie mam barierek na balkonie.Kolor 504 jak sie nie myle. Układnie jest banalnie proste wiec nie trzeba placic za montaz. Kilka zdjec z montazu i jak to wyglada:




http://lh6.ggpht.com/_llDR41dV5Xk/Sj9AtuwoZ5I/AAAAAAAACQw/3BoxPI_ezZY/s912/DSCN7333.JPG

http://lh4.ggpht.com/_llDR41dV5Xk/Sj9AuL0AxUI/AAAAAAAACQ4/OrZVnbBK5Vs/s912/DSCN7335.JPG

http://lh4.ggpht.com/_llDR41dV5Xk/Sj9AuzdxPAI/AAAAAAAACRA/iYFIrGMaTcs/s912/DSCN7337.JPG

http://lh4.ggpht.com/_llDR41dV5Xk/Sj9CCCzQbEI/AAAAAAAACRU/MyyYIlm3vFc/s912/DSCN7341.JPG


Brakuje jescze listw i innych detali ale jak znajde czas to pewnie zamontuje :D

Marcin1978
22-06-2009, 09:49
A dodam jeszcze ze kupowalem tylko deske twinsona + klipy + zakonczenia do desek. Nie kupowałem u nich wkretów nierdzewnych bo 3x taniej kupilem na allegro. Balkony wyszly mnie okolo 180zł/m2 brutto + moja robota ktora jak pisałem jest banalnie prosta. Stelazu pod deski nie potrzebowałem bo miałem juz zrobiony.

It****
22-06-2009, 10:01
dzięki za odpowiedź - niestety nie wyświetlają się zdjęcia :( a bardzo chętnie bym je zobaczyła,
czy zamawiałeś bezpośrednio od producenta?

Marcin1978
22-06-2009, 10:09
Zamawiałem u lokalnego sprzedawcy. Dostałem od niego nawet niezły rabat.

Zdjecia powinny sie wyswietlac album ma status publiczny. Jak dalej cie sie nie wyswietla to daj prway przycisk myszy na zdjeciu i kliknikj " pokaz zdjecie" . Powinno pomóc.

sony666
30-01-2010, 16:10
Witam!
Marcin, móglbyś napisać, jak oceniasz taras z perspektywy czasu? Jak się sprawuje? Nie pojaiły się jakieś odbarwienia lub inne niepożądane efekty działania natury? Może jakieś zdjęcia? Jak zachowuje się przy takiej pogodzie jaką mamy obecnie?
Mógłbyś napisać gdzie kupowałeś? NA wiosnę będę musiał wymienić pokrycie tarasu z egzotyka i bardzo poważnie zastanawiam się nad twinsonem właśnie...

Marcin1978
31-01-2010, 11:03
Jak narazie sprawuje sie bardzo dobrze. Jeden balkon jest narazie pod sniegiem ale drugi ktory jest zadaszony wygląda tak jak zaraz po montażu. Brak odbarwien ,pekniec itd. Ja narazie jestem zadowolony. W lecie tylko powstawała taka smuga na lini gdzie balkon jest schowany pod dachem a czescia nie osłanięta. Ale to było spowodowane syfem jaki spada z deszczem. Wystarczylo jednak tylko spłukac taras i tyle.
Na drugim balkonie ktory nie jest osłoniety brak takiego efektu. Brudzi sie równomiernie.

Jak interesuje cie jeakis konkretny szczegół to pisz.

yaro672
31-01-2010, 11:16
Mnie interesuje koszt m2 tego cuda, jeśli łaska :wink:

Marcin1978
01-02-2010, 16:48
Wystarczy przegladnac kilka postów wyżej :wink:


A dodam jeszcze ze kupowalem tylko deske twinsona + klipy + zakonczenia do desek. Nie kupowałem u nich wkretów nierdzewnych bo 3x taniej kupilem na allegro. Balkony wyszly mnie okolo 180zł/m2 brutto + moja robota ktora jak pisałem jest banalnie prosta. Stelazu pod deski nie potrzebowałem bo miałem juz zrobiony.

Tak było rok temu :wink:

timberwawa
20-03-2010, 10:03
Twinson może się wydawać drogi ale ta inwestycja zwróci się w przyszłości. To jest kompozyt a nie lite drewno. Ma to swoje zalety, a najważniejszą z nich jest "bezobsługowość". Żadnego malowania, impregnowania, odśnieżania. Deska potrafi sporo wytrzymać. Nie będzie też barwiła betonu swoimi sokami jak deska lita.

Basia_KRK
31-03-2010, 10:52
Podnoszę wątek.

Czy ktoś ma lub myśli o Twinson'ie jako części elewacji domu zamiast desek? :roll:

AnnaSarenka
25-07-2013, 16:10
W żadnym razie nie polecam Tarasów marki Twinson. Deski po kilku miesiącach użytkowania są różnego koloru: jedne wyblakły a inne zachowały kolor. Wygląda to ohydnie!. Poza tym na deskach znać jest wszystkie możliwe rodzaje plam. Ichniejszy środek do czyszczenia w ogóle nie działa! W żadnym wypadku deska nie jest bezobsługowa!

W moim przypadku na środku każdej deski deskach pojawiły się zagłębienia, w których stoi woda a przecież Twinson zapewnia, że jego deska nie pracuje.
Bzdura!

Mam też taras wykonany z deski bankiraj, który przez 5 lat użytkowania jest idealny. żadna deska nie jest wypaczona a kolor nadal głęboki brąz (przy olejowaniu dwa razy do roku).

Odradzam Twinsona!

ziggy2002
03-08-2013, 14:57
AnnaSarenka, czy można prosić o wklejenie tutaj zdjęć tego tarasu?

Jestem właśnie przed wyborem deska czy kompozyt już dostałem wycenę na deski twinsona, na razie strasznie drogo to wygląda - 385zl m2 :confused:

Na innych forach ludzie mówią, że występuję lekkie różnice kolorów, jeżeli po montażu od razu postawi się jakiś meble, doniczki inne...

Ryszardoo
02-09-2013, 10:17
Czytałem warunki gwarancji Twinson i zobaczcie:


Niezależnie od postanowień niniejszej Gwarancji i z zastrzeżeniem udokumentowanej normalnej eksploatacji dla celów mieszkaniowych, normalnego obciążenia i normalnej konserwacji, spółka Deceuninck NV ("Deceuninck") gwarantuje Nabywcy, że:
(1) przez okres dwudziestu pięciu (25) lat od daty pierwszego ich nabycia, produkty Twinson® nie będą, wskutek wyłącznego i bezpośredniego działania termitów, owadów lub mikrogrzybów powodujących zgniliznę miękką pękać, rozszczepiać sięi nie będą ulegać uszkodzeniom strukturalnym;(2) przez okres dziesięciu (10) lat od daty pierwszego ich nabycia, produkty Twinson® nie będą pękać, przy czym z zakresu niniejszej gwarancji wyraźnie wyłącza się przypadki pęknięć,które mogą być lub są wynikiem obciążenia udarowego;(3) przez okres dziesięciu (10) lat od daty od daty pierwszego ich nabycia, przypadkowe plamy na produktach Twinson® z wody chlorowanej, roztworów środków bielących lub soli drogowej, zgodnie z treścią instrukcji konserwacji produktów Twinson® (www.twinson.net) ,znikną wraz z upływem czasu, po wystawieniu materiału na działanie czynników zewnętrznych.W razie wystąpienia powyższych wad w odnośnym okresie Gwarancji, Nabywca winien niezwłocznie zgłosić je spółce Deceuninck na piśmie, kierując na adres tej spółki zawiadomienie zawierające opis reklamowanej wady, dowód dokonania zakupu wraz z datą zakupu, a także dowód normalnej eksploatacji dla celów mieszkaniowych, normalnego obciążenia i normalnej konserwacji. W razie niespełnienia powyższych warunków Gwarancja nie będzie obowiązywać.

bardzo mnie ciekawi dowód normalnej eksploatacji... jak również nie ma słowa o kolorach i gwarancji na nie...

z drugiej strony także nie spotkałem się z taką relacją. Może jakiej zdjęcie? a czy to na pewno Twinson? może to jakiś klon prosto z Chin?

mejmirem
13-09-2013, 21:25
W żadnym razie nie polecam Tarasów marki Twinson. Deski po kilku miesiącach użytkowania są różnego koloru: jedne wyblakły a inne zachowały kolor. Wygląda to ohydnie!.

Czy aby na pewno masz ułożone deski zgodnie z kierunkiem szczotkowania. Czy szwagier ułożył jak leciało ?



Poza tym na deskach znać jest wszystkie możliwe rodzaje plam. Ichniejszy środek do czyszczenia w ogóle nie działa! W żadnym wypadku deska nie jest bezobsługowa!

Srodek Twinsona nie jest do mycia tylko do miejscowego usuwania plam. Bezobsługowy znaczy że nie wymaga konserwacji. Znasz jakąś powierzchnię która nie wymag mycia, czyszczenia, czy zamiatania ? Bezobsługowa gospodyni domowa :)



W moim przypadku na środku każdej deski deskach pojawiły się zagłębienia, w których stoi woda a przecież Twinson zapewnia, że jego deska nie pracuje.
Bzdura!

Jaki rozstaw lagarów zrobił szwagier ? Twinson informuje ze deska pracuje 4mm/1mb i dlatego trzeba stosować dylatacje. Pewnie nie doczytał :)

Ata12
04-10-2013, 11:55
Ja rózniez odradzam. U mnie tez się deski wypaczyły. Podpisuje się pod tym co napisała AnnaSarenka.
Deski sa krzywe, zrobiły się łódki.
Wyglądaja fatalnie!

mijodo
09-02-2014, 08:01
czy te deski to deski kopozytowe?

emmabog
15-05-2016, 18:57
Moj taras ma niecale dwa miesiace, widac delikatne roznice w kolorach desek ale widze tez ze kolor faktycznie sie wyrownuje. Najbardziej mnie jednak wkurza fakt, ze taras twinson chlonie tluszcz jak gabka!!!! To jest dramat! Przymknelam oko na tluszcz z grilla bo faktycznie moja wina, powinnam uwazac, to gorace wiec sie wzarlo. Ale do cholery, chlapnela mi zupa pomidorowa i nie moge doczyscic!!!! Dodam ze od razu pobieglam po wide i plyn do naczyn zeby to wyczyscic. Ja rozumiem ze taras trzeba zamiatac i splukac czasem woda ale za ta cene nie powinnam na kolanach szorowac plam i to nie jest bezobslugowy taras!!! Pewnie wydam teraz kolejny majatek na jakies impregnaty, choc producent zapewnia ze deski sa gotowe do uzytku. Wiec jesli myslicie ze wydacie wiecej i bedzie problem z glowy z impregnacja to wyprowadzam z bledu. ja sie dalam nabrac.