PDA

Zobacz pełną wersję : linia napowietrzna sredniego napiecia



Melania
03-10-2008, 14:36
mam pytanie ważne :) mam działkę obok której jest linia napowietrzna sredniego napięcia 15 kV, czy ktos z Was wie ile trzeba się odsunąć z buową domu od takiej lini. w zeszłym roku dpstałam odpowiedź od energetyki, że 5 metrów, ale podobno to może zależeć od usytuowania domu wielkości działki itp. Bede wdzięczna za odpowiedz.

marcin714
03-10-2008, 19:13
Na mniejszą odległość nie licz. Decydujący będzie tu zapis w prawie miejscowym lub w warunkach zabudowy ograniczający taką odległość zazwyczaj do 6 m

Melania
06-10-2008, 10:20
dzięki za odpowiedź. Chodzi o to że zwróciłam się z tym zapytaniem do Energetyki i w odpowiedzi otrzymałam, że należy się odsunąć 5 metrów a mój sąsiad otrzymał zgode na zmniejszenie tej odległości w związku z tym, że odległości moga zależeć od cytuje" rodzaju linii, przeznaczenia budynku, łatwości dostepu do części budynku w pobliżu której przebiega linia.
Rodzaj lini jest wiadomy, przeznaczenie budynku tez bo będzie to budynek mieszkalny więc czy energetyka ma prawo wydac dwie rózne decyzje dotyczace tej samej sprawy?

marcin714
06-10-2008, 12:17
Energetyka zazwyczaj nie odpowiada w prost o ile metrów tylko odsyła do polskiej normy. Potem projektant powinien na podstawie tej normy określić wszystkie odległości w zależności właśnie od tych wszystkich warunków. I z tym już do starostwa. Sprawdź tylko czy w WZ lub w wypisie z planu miejscowego nie masz konkretnej odległości. Bo tego nie przeskoczysz.

pracusele
07-10-2008, 20:39
Witam , to ja się dołaczę z moim pytaniem, mianowicie: linia 15kV przebiegała przez środek działki i podobno wtedy musiałbym dom odsunąć 20m od lini. Złożyliśmy się z sąsiadem i przebudowano linię tak że w granicy naszych działek postawiono nasze nowe słupy z których jest zejście do ziemi, potem kabel biegnie w ziemi i wychodzi znowu na słup za naszymi działkami. Tylko czy teraz skoro mam taki słup 30cm od mojej granicy w strone działki to czy mogę postawić dom 4m od granicy?? Gdzie sie ewentualnie zwrócić do kogo by uzyskac konkrętna odpowiedź?

pozdrawiam