PDA

Zobacz pełną wersję : Cena m2 ocieplenia ??? PILNE



justyna_m
03-10-2008, 15:03
Witam

Mam pytanie - jaka jest obecnie cena usługi ocieplenia domu za m2. Ile płaciliście swoim wykonawcom??? Mój chyba chce nas w ch... zrobić.

Proszę odpowiedzcie

justyna

Marwal
03-10-2008, 16:27
40-50zł/m kw.

justyna_m
03-10-2008, 18:21
z materiałem czy bez?

piegdon1
03-10-2008, 20:44
Witam, okolica Krakowa, 95 zł z materiałem. Styropian 12, tynk akryl.

justyna_m
04-10-2008, 08:36
DZIEKUJĘ!!!

Mi wyliczyli tak:

Materiał 11000 (12 styropian Arbet albo Organika)
system dociepleń ATLAS
siatki, narożniki kołki (wszystko co tam potrzebne do ocieplenia)
i 9000 robocizna (w tym osadzenie parapetów i bramy garażowej)

pow. ścian to około 180m2

justyna_m
04-10-2008, 08:37
a i u mnie bez tynku!!!

tynk dodatkowo płatny!!! jeszcze nie wiem ile.

piegdon1
04-10-2008, 09:31
U nas powierzchnia ścian - 168, tynk - ceresit, z takiego robią. Na początku myślałam, że to drogo, ale chyba nie. W cenie montaż parapetów zew. i rynien, za montaż bramy garażowej zapłaciliśmy 1000 zł. Pozdrawiam

M@riusz_Radom
04-10-2008, 12:27
U mnie na domu było 240m2 docieplenia. Ocieplone styropianem Styrmann 15cm + 2 kołki na płytę + 2 x klej i 1x siatka i raz zagruntowane.

Całość ( materiał + robocizna ) 55PLN/m2

Fotka domu gdzieś na forum.

mart 3210
04-10-2008, 12:57
Porównywanie swojej oferty do pojedynczych przypadków z drugiego końca Polski nie wiele ci powie.Ocieplisz za tle za ile znajdziesz ekipe w swojej okolicy.Cena maże zależeć od kształtu elewacji(trudność obróki nietypowych elementów,rusztowanie,zabezpieczanie okien,kostki itp,demontaz rynien.Minimum za robocizne z tynkiem to 30 -40 zł za m kw (ok Rzeszowa).

sm6
05-10-2008, 07:09
Kraków umówiłem się na 40 zł za robociznę styropian + tyn bez materiału

Cegiełka1004
05-10-2008, 13:41
45 zł/m2 Dolnośląskie

lidiasiem
05-10-2008, 21:29
nasz 65 zł/m2 ocieplenie 12 cm styropian +tynk, oczywiście cena bez materiału, w grę wchodzą parapety i drobne obróbki, podobno mamy krzywe ściany :-?
podbitka 70-80 zł
Jak myślicie szukać kogoś jeszcze? widziałam ich robotę - niezła, a jak trafię na partaczy za 45 zł???

M@riusz_Radom
06-10-2008, 07:05
Jak myślicie szukać kogoś jeszcze? widziałam ich robotę - niezła, a jak trafię na partaczy za 45 zł???

Uwielbiam takich ;) A jak trafisz na partaczy za 65 zł???

:lol:

lidiasiem
06-10-2008, 09:19
Jak myślicie szukać kogoś jeszcze? widziałam ich robotę - niezła, a jak trafię na partaczy za 45 zł???

Uwielbiam takich ;) A jak trafisz na partaczy za 65 zł???

:lol:

No właśnie przynajmniej 20 zł/m byłabym do przodu :D :D :D
na 200m to 4 tyś nie? :wink:
miałam już taką sytuację ( w zasadzie mam do dzisiaj) z instalacjami c.o., wod-kan, po obejrzeniu ich prac wzięłam droższych i dupa do dzisiaj problemy
Pytałam czy szukać, bo jeśli średnia cena jak widzę to 50 zł, to czemu zakładać że wszyscy co robią za 50 zł to partacze????
A powiem wam że miałam już cenę 25 zł/m, też widziałam ich robotę powiedzmy standardowo zrobione - tu już "oszczędność" na domku 8 tyś!!!!
I bądź tu człowieku mądry

M@riusz_Radom
06-10-2008, 11:36
Ano właśnie, gdyby cena była wyznacznikiem jakości to nie zabierałby wogóle głosu. Niestety nie jest :(



A powiem wam że miałam już cenę 25 zł/m, też widziałam ich robotę powiedzmy standardowo zrobione - tu już "oszczędność" na domku 8 tyś!!!!


To proste, weź ich i zatrudnij człowieka ( za powiedzmy 2000 PLN ) który będzie pilnował wykonania zgodnie ze sztuką. Niezły zarobek jak za póltora tygodnia pracy...

I masz już 6 000 PLN do przodu. Przyda się ...

artbud.inowroclaw
11-10-2008, 19:49
Ano właśnie, gdyby cena była wyznacznikiem jakości to nie zabierałby wogóle głosu. Niestety nie jest :(



A powiem wam że miałam już cenę 25 zł/m, też widziałam ich robotę powiedzmy standardowo zrobione - tu już "oszczędność" na domku 8 tyś!!!!


To proste, weź ich i zatrudnij człowieka ( za powiedzmy 2000 PLN ) który będzie pilnował wykonania zgodnie ze sztuką. Niezły zarobek jak za póltora tygodnia pracy...

I masz już 6 000 PLN do przodu. Przyda się ...
Hehe, ja to widziałbym inaczej. Popytać o jakąś ekipę, która robiła u znajomych i są zadowoleni. NIKT nie będzie robił za darmo. Jest taka grupa ludzi, których nazywa się "tanimi fachowcami" i na ich robotę można właściwie popatrzeć tylko z politowaniem. Niestety, ludzie sądzą, że da się na tym oszczędzić, a po fakcie mówią tylko że żałują... Ale cóż. Nie chodzi o to żeby kogoś wziąć i chodzić za nim, pilnować go. A jak zatrudnisz kierownika jakiegoś za te 2 tysiące nawet, to on będzie chodzić za każdym człowiekiem z tej ekipy i patrzeć mu na ręce, czy dobrze trzyma poziomnicę przy styropianie? Jak dla mnie pomysł śmieszny, a wręcz powiedziałbym, że przynajmniej nie mądry. Jak przyjdzie ekipa i dowie się o obecności takiego "dozorcy", to jestem pewien że po chwili już jej nie będzie, albo Inwestor dostanie jakiś niemiły telefon :)
Polecam porządnych fachowców i problem nadzorowania odpada, a głowa spokojna. Wierzcie mi, że lepiej będzie dla wszystkich, jeśli Inwestor nie musi nikomu patrzeć na ręce, a ekipa spokojnie pracuje

M@riusz_Radom
13-10-2008, 09:15
Polecam porządnych fachowców i problem nadzorowania odpada, a głowa spokojna. Wierzcie mi, że lepiej będzie dla wszystkich, jeśli Inwestor nie musi nikomu patrzeć na ręce, a ekipa spokojnie pracuje

Miałem takich "porządnych" fachofcóff , wypie..łem ich z budowy bo nie stać mnie było już na to aby kredytować ich "fachowość" własnym materiałem i zdrowiem psychicznym.

Nikt na czole nie ma napisane "prawdziwy fachowiec" bo teraz każdy się takim mieni ( i ceni ) a i niestety cena nie jest już w Polsce wyznacznikiem jakości.

Także jak słyszę "weź fachofcóff i dobrze im zapłać" to będziesz miał spokojną głowę i nie musiał patrzeć im na ręce to mnie pusty śmiech ogarnia ...

ruskowa
15-10-2008, 16:36
Włocławek. Cena umówiona dziś, wykonanie na wiosnę. Ocieplenie+ tynki= 30zł/m2 robocizny. Dodatkowo parapety (płytki klinkierowe) za 25 zł za mb.

artbud.inowroclaw
17-10-2008, 14:49
Miałem takich "porządnych" fachofcóff , wypie..łem ich z budowy bo nie stać mnie było już na to aby kredytować ich "fachowość" własnym materiałem i zdrowiem psychicznym.

Nikt na czole nie ma napisane "prawdziwy fachowiec" bo teraz każdy się takim mieni ( i ceni ) a i niestety cena nie jest już w Polsce wyznacznikiem jakości.

Także jak słyszę "weź fachofcóff i dobrze im zapłać" to będziesz miał spokojną głowę i nie musiał patrzeć im na ręce to mnie pusty śmiech ogarnia ...

No to nie mów, że miałeś Fachowców, bo ich nie miałeś, a więc dalej nie masz co się wypowiadać. Czcza dyskusja nie ma sensu. Jak miałeś taką ekipę jaką miałeś, to być może rzeczywiście byli to naciągacze, ale niekoniecznie musisz też mieć rację, a tego na odległość - choć bez obrazy dla Ciebie - stwierdzić się nie da. Znam wielu takich, którzy wybudowali sobie w życiu jeden dom, wszystkich wokół wykończyli psychicznie, a teraz są tzw. "Weteranami budowania domu" i dla innych są niesamowitym autorytetem.
A odnośnie cen: Nikt, ale to zupełnie nikt nie chce robić na granicy opłacalności, a już tym bardziej za psie grosze. A jeśli Tobie cena proponowana przez wykonawcę nie odpowiada, to rezygnujesz :)
Najlepszym sposobem na znalezienie kogoś zaufanego, jest opinia zadowolonych znajomych. Lepszego środka nie ma. A cena w pewnym stopniu zawsze będzie wyznacznikiem jakości. Ale tylko w pewnym stopniu... Pozdrawiam

SebaZgr
20-10-2008, 18:40
my robimy w cenie 32-40zl zalezy od budynku

Darek19
04-11-2008, 23:13
A ile według was to te "psie grosze", niedługo za machnięcie ręką wykonwca będzie brał stówkę, ostatni rozmawiałem z ekipą która za wykonanie docieplenia 12 styropian, klej, warstwa zbrojąca, grunt kolor i tynk cienkowarstwowy baranek 1,5 mm grupa kolorów II firmy kreisel, obmiar razem z otworami okiennymi życzyła sobie 110,00 zł/m2, do tego żądała zaliczki 6 tyś przed rozpoczęciem robót na materiały, jak powiedziałem że prace będzie odbierał inspektor nadzoru i że mam doświadczenie w odbiorach i stosowaniu norm panowie byli bardzo rozbawieni twierdząc że normy normami a robota robotą. Mam w d-pie takich wykonawców, skoro płacę to wymagam.

Więc pytam się wykonawców ile to te psie stawki, szczególnie gdy patrzy się na dniówki, nie zależnie czy się leży czy pracuje z pełną wydajnością, zawsze mnie to bawi - panie a ile to będzie kosztowało???, no nie wiem ze trzy dni się zejdzie a to wyjdzie ....., tylko czy w tych dniach będę pracował czy leżał to inna sprawa. Przy rozliczeniach teksty: ściany były nie równe, trudny dostęp więc więcej się zeszło, bhha a czy przed rozpoczęciem nie zapoznaliście się z miejscem przyszłych prac, czy nie wiedzieliście że będzie trudno, nikt nie mówi że będzie lekko, za lekko się takich stawek nie płaci

OGC
05-11-2008, 12:50
Czy mogę zadać małe pytanko ?
Bo ocieplenie to jeszcze przede mną, ale pora się rozglądać za wykonawcą :D
Czy powierzchnia ocieplenia zewnętrznego jest liczona tak samo "krzywo" jak w przypadku tynków wewnętrznych?
To znaczy czy na przykład nie odlicza się okien od płaconej powierzchni itp?
No i słyszałem też że za jakieś cudowanie ze styropianem czyli jakieś bonie, narożniki czy opaski to osobna stawka za mb jest.

End_riu
26-09-2013, 09:53
@FlashBack podpisuję się pod Twoimi słowami obiema ryncami :)

@Darek19 od tego są umowy, które się spisuje przed przystąpieniem do wykonania zlecenia.
Masz termin wykonania zlecenia i wycenę. Nie wiem w czym problem. Inwestor i wykonawca podpisując zgadzają się na taki koszt i termin.
Jak ekipa leży pół dnia, to problem ich szefa, bo mniej zarabia, nie Twój.
Zaliczka na materiały to podstawa. Inwestorom czasem zmiania się jak pogoda w górach.
Wyobraź sobie, że kupujesz materiał na budowę, a następnie klient zmiania wykonawcę, zostawiając Cię z materiałem.
Albo uda się go zwrócić, albo nie. Tak, czy inaczej zostaje zmarnowany czas i pieniądze.

macmara
01-10-2013, 08:45
Jak wycenić następujące usługi (budynek 70 letni):
- usunięcie zewnętrznych parapetów ceglanych
- osadzenie w w/w miejsce parapetów marmurowych
- usunięcie, zbicie gzymsu ceglanego o dł. 1/4 cegły okaląjacego budynek
- czy obróbka okien styro+siatka powinna być liczona osobno czy jako m2 całej ściany bo chyba nie odliczam otworów okiennych przy kalkulacji powierzchni ?
- czy klejenie styropianu na gzyms przy dachu (zakładka na styropian i trochę docinania) to również dodatkowa praca czy wliczyć to do całości powierzchni ściany ?

Nie chcę być zaskoczony 'propozycją' budowlańców.

kwapikww
18-10-2016, 13:23
Witam. Podepnę się do tematu czy w roboczogodziny przy docieplaniu wlicza się dojazd do budynku i przerwy śniadaniowe. Bo w moim przypadku jest to po 2 godziny na każdego pracownika. Więc robi się konkretna sumka. I kto za to powinien zapłacić. Proszę o poradę bo mój majster chyba chce mnie orżnąć.

Busters
19-10-2016, 16:02
Takie rzeczy ustala sie przed robota a nie w trakcie. Co masz w umowie? :> Jak dla mnie przerwa sniadaniowa ok.. ale dojazd? :D

teosh
13-01-2017, 21:09
Chciałbym odgrzać temat ;) Jaką zapłaciliście cenę za 1m2 ocieplenia.

W moim przypadku interesuje mnie 20 cm styropian 038, tynk silikonowy ew. siloksanowy - robocizna + materiał.

Konto usunięte_1*
14-01-2017, 06:04
mnie to kosztowało 15 tys , robiłem docieplenie sam a do tynku zatrudniłem firmę i za 200m2 zapłaciłem 7300 zł czyli suma końcowa 15 tys zł da się ? da , powiedzieli mi fachmany że jak oni robili by to od zera to z 45 tys by nie zeszli , tynku za bardzo nie chcieli robić bo mało kasy ale akurat im robota odpadła więc się zlitowali

xerth
22-01-2017, 19:09
Witam

To mój pierwszy post na forum mimo iż czytelnikiem jestem już ponad rok.

Ja mam zapłacić za 235 m2

- 29k styropian 0,38 ( 20 cm )
- 31k styropian 0,31 ( 20 cm )

Pozdrawiam

JarekKRK45
25-01-2017, 11:48
Witam , kolega robił teraz wycenę na ocieplenie ; komplet ze styropian 15 , 105 pln. m2

marcza
01-02-2017, 11:21
Witam , kolega robił teraz wycenę na ocieplenie ; komplet ze styropian 15 , 105 pln. m2

Teraz pasuje zadać pytanie jaki styropian jaki klej jaka siatka i to:??? Bo cena zależy od rodzaju materiału jaki był wycenie bo firma xxx dziadostwo czy firma yyy producent górna półka...

Ja materiał kupiłem sam firmy yyy a reszta kosztowała 28zlm2 czyli gruntownie klejenie styropianu siatka i struktura

80x86
18-06-2017, 23:44
Teraz pasuje zadać pytanie jaki styropian jaki klej jaka siatka i to:??? Bo cena zależy od rodzaju materiału jaki był wycenie bo firma xxx dziadostwo czy firma yyy producent górna półka...

Ja materiał kupiłem sam firmy yyy a reszta kosztowała 28zlm2 czyli gruntownie klejenie styropianu siatka i struktura

U mnie (śląsk) po podliczeniu wszystkiego wyszło 115 zł/m2. Materiał kupowałem sam.

Styropian grafitowy swisspor 0,031 17cm
Kleje Caparol (wszystko na kleju do siatki)
Siatka Caparol 165g/m2
Grunt Caparol
Tynk silikonowy Caparol
Parapety aluminiowe
Listwy, taśmy tynkarskie, folie, pianokleje do łączeń między płytami itp

nnm82
18-10-2017, 13:55
Ja teraz ocieplałem.

Cena za m2 - 35 pln za samą robociznę: klejenie styropianu na piankę Termo organika 20 cm grafit 0,031, kołkowanie, narożniki, siatka, klej. Dodatkowo za osadzenie parapetów 600 pln.

Jeśli zakres prac powiększony o nałożenie tynku do 55 pln za m2 robocizna.

Powierzchnia ścian: 230 m2

misiek12_
22-02-2018, 20:55
Potrzebuję porady co do ceny netto?
mat+ rob.

203 zł za 1m2 Caparol longlife
210 zł za 1m2 Caparol Carbon
152 zł za 1m2 jakiś Bolix Eco, tynk silikonowy Caparol, klej Goldmur.
Styro w cenie 20 cm 0.031
Są to ceny podstawy, do tego obróbki i inne rzeczy dodatkowo płatne.
Łącznie do zrobienia 250 m2 + obróbki belek z robocizna z metra 150m2 plus do zrobienia ocieplenie fundamentów.

fighter1983
23-02-2018, 07:00
Potrzebuję porady co do ceny netto?
mat+ rob.

203 zł za 1m2 Caparol longlife
210 zł za 1m2 Caparol Carbon
152 zł za 1m2 jakiś Bolix Eco, tynk silikonowy Caparol, klej Goldmur.
Styro w cenie 20 cm 0.031
Są to ceny podstawy, do tego obróbki i inne rzeczy dodatkowo płatne.
Łącznie do zrobienia 250 m2 + obróbki belek z robocizna z metra 150m2 plus do zrobienia ocieplenie fundamentów.
to:

203 zł za 1m2 Caparol longlife
210 zł za 1m2 Caparol Carbon
na pelnym systemie Longlife (czyli z klejem akrylowym) i pelny Carbon czyli z klejem Catrbonit/Carbonspahtell ?

misiek12_
23-02-2018, 14:07
to:

203 zł za 1m2 Caparol longlife
210 zł za 1m2 Caparol Carbon
na pelnym systemie Longlife (czyli z klejem akrylowym) i pelny Carbon czyli z klejem Catrbonit/Carbonspahtell ?

Napisał tylko "Systemowo w Carbonie to ok. 210 zł/m2 Longlife 203 zł/m2"
Wiesz.. fachowiec robił wszystko by być mało konkretnym i wydawało nam się, że piszę tak by aby czasem nie wyszło ile bierze za robociznę i ostatecznie na naszą prośbę nie chciał jej podać. : opisuje np .tak (+ 7 zł na Caparolu silikonowym), jak zaproponowaliśmy, że materiał sami kupimy (bo widzieliśmy, że coś kombinuje) to taki tekst walnął: że tylko z materiałem i "ze te kilka zł na materiale zarabiamy, to już koszty obsługi."
Patrząc po cenie różnicy Carbon do Longlife w cennikach Caparola to jest o wiele wyższa więc coś tu nie gra.

fighter1983
23-02-2018, 21:02
Zobaczę w poniedziałek jak to wychodzi. Na ceny cennikowe caparola nie patrz bo to nie ma nic wspólnego z realiami. Nie ma też jednego rabatu od cennika. Cennik w sumie do niczego nie służy w Caparol.
Systemowo z klejami carbonit i longlife może być że wcale nie jest to jakoś dużo.
Ale to Excel prawdę powie

misiek12_
25-02-2018, 13:21
W pierwszej lepszej hurtowni dają mi na starcie 25% rabatu od cennika Caparola.

misiek12_
06-03-2018, 13:15
Zobaczę w poniedziałek jak to wychodzi.

I jak tam cennik?