PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy,przesunięcie hydrantu i słupa elektrycznego.



adam m.
04-10-2008, 14:16
Witam wszystkich forumowiczów,jestem na etapie wybierania projektu budowę zaczynam w 2009 r,i już na tym etapie napotkałem problem.
Wszyscy mieszkańcy na ulicy posiadaja słupy elek.postawione w granicy ja natomiast mam zlokalizowany słup i hydrant przed moją działką,co uniemożliwia
mi postawienie wybranego projektu ze względu na brak wjazdu do garażu.W wydanych warunkacc zabudowy nie bylo zadnej wzmianki o tym,z której strony mam zlokalizowac brame wjazdową,Czy istnieje szansa na przesunięcie w/w elementów w granicę tak jak to posiadają inni mieszkańcy?
Pozdrawiam
Adam m.

marcin714
04-10-2008, 15:44
Trudno powiedzieć nie znając dokładnie sprawy. Zależy o jakiej odległości mówimy przy przesówaniu tych urządzeń. Słupa w pewnych granicach można przesówać ale dalej już się nie da a ynajmniej w prosty sposób. Z hydrantem chyba nie powinno być problemów, chociaż też pewnie są jakieś max odległości między hydrantami których nie można przekraczać.

Wstępnie załóżmy że da sięto zrobić.

adam m.
05-10-2008, 11:42
Witam,
mówimy tu o przesunieciu o 5 metrow,jeśli będzie to możliwe to odbędzie się na koszt energetyki,gminy czy własny?
Pozdrawiam

marcin714
05-10-2008, 11:53
To akurat jest pewne ,że na własny koszt musisz to zrobić. Możesz oczywiście zacząć kopać się z koniem jak chcesz.

Yarecky
21-03-2011, 07:09
Czy ktoś w praktyce miał problem z przesunięciem hydrantu, u mnie też jest w nienajlepszym miejscu, a może prościej byłoby go zamienić na podziemny niz przesuwać -wtedy mogłbym go miec w zjeździe na działkę?