PDA

Zobacz pełną wersję : strop podwieszany w projekcie irmaII



mateo4321
05-10-2008, 10:46
witam mam pytanie czy warto robić strop podwieszany czy lepiej żelbetonowy ,i czy ktoś może podać cenę stropów który tańszy i proszę o link jak wykonać strop podwieszany w projekcie irmaII bardzo dziękuję

jajmar
05-10-2008, 12:41
czy warto robić strop podwieszany

strop podwieszny ? :o a do czego bedzie podwieszony ten strop i z czego bedzie wykonany?

podwieszane to sa sufity

mateo4321
05-10-2008, 15:35
strop to strop a sufit to sufit a wykonywał będę z drzewa ,mam w projekcie strop podwieszany i zastanawiam się czy nie lepiej i taniej wyjdzie żelbetonowy oczywiście poddasze nie zaieszkane

Aedifico
05-10-2008, 16:54
Co to jest strop podwieszany? :o

mateo4321
05-10-2008, 18:16
moimzdaniem strop podwieszany jest to strop na belkach drewnianych zero betonu i po podwieszeni belek dopiero będę robił konstrikcie pod sufit z profili i ocieplał wełnom mineralnom potem dam folie i przykręce do profili płyte kartonowo gipsowom a u gury na belkach drewnianych przykręce płyte osb

Aedifico
05-10-2008, 18:48
Z belek to jest chyba swobodnie podparty a nie podwieszony, szkoda,że jeszcze wantowy nie jest.

jajmar
05-10-2008, 20:25
moimzdaniem strop podwieszany jest to strop na belkach drewnianych zero betonu i po podwieszeni belek dopiero będę robił konstrikcie pod sufit z profili i ocieplał wełnom mineralnom potem dam folie i przykręce do profili płyte kartonowo gipsowom a u gury na belkach drewnianych przykręce płyte osb

Belki to sobie wyobrażam ale do czego je podwiesisz?

mateo4321
06-10-2008, 05:21
belki mocowame som we wieńcu

Aedifico
06-10-2008, 07:12
belki mocowame som we wieńcu
Trochęt o chyba nienajlepszy pomysł a poza tym co to ma wspólnego z podwieszeniem.

Yeti
07-12-2008, 11:40
Ha, ha, ha... miło poczytać jak się "fachowcy forumowi" opiniami wymieniają :D
Ja jestem podobny fachowiec, więc może też być podobnie fachowo :wink: :lol:

Moja delikatna przewaga w temacie jest taka, że buduję ten domek.

Belki stropowe są w tym projekcie podwieszone do dolnego pasa dwóch kratownic, kratownic - wspierających jednocześnie więźbę dachową.
Belki stopowe są dodatkowo kotwione w wieńcu żelbetowym "dwoma płaskownikami o wysokości belki drewnianej, szerokości 11cm i grubości 6mm zagiętymi w wieńcu w kształt litery U" (cytat z projektu).

mateo4321, jeśli nie masz zamiaru użytkować tego stryszku, to pewnie możesz z powodzeniem zastosować to rozwiązanie - w końcu zostało ono przecież zaprojektowane przez fachowca...
W porównaniu cen nie pomogę, choć rzeczywiście spotykam się z opiniami, że strop drewniany wyjdzie taniej.
Osobiście podszedłem do tematu trochę z innej strony: mnie szkoda było tego miejsca na poddaszu. Zmieniając nieco konstrukcję dachu (i stropu oczywiście) uzyskałem przestrzeń ponad 25m2. Jest to powierzchnia wewnątrz ramy wspartej na 4 słupach i podtrzymującej więźbę. W tej przestrzeni chodzę wyprostowany (a do najniższych nie należę - 1,93m :wink: ). Dodatkowo jest jeszcze naprawdę dużo miejsca w skosach.
Jeśli pozostaniesz przy konstrukcji kratownicowej - będą tam mogły biegać tylko koty :wink:

Polecam zajrzeć TUTAJ (http://forum.muratordom.pl/archipelag-irma,t16446-240.htm) Znajdziesz sporo opinii od osób budujących Irmę i Irmę II.
(choć, o ile mnie pamięć nie myli, już się do mnie odzywałeś na priv, więc pewnie namiary na ten wątek też już masz - wystarczy poczytać :wink: )