PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki wewn.- gipsowe czy tradycyjne?



atena28
05-10-2008, 11:57
Chciałabym jeszcze w tym roku - jak się uda, za miesiąc - zrobić tynki wewnętrzne. Najpierw była mowa o tradycyjnych, aż w końcu znajomy stwierdził, że on na naszym miejscu dałby od razu gips na ściany. Czy tak może być? Czy najpierw muszą być tynki cementowo-wapienne? Proszę o porady i odpowiedź na pytanie: na jakie koszta trzeba sie szykować robiąc tynki tradycyjne lub gipsowe? Będę robiła tylko parter tynkami, góra - płyty g-k. Powierzchnia parteru to 105 m2 z garażem. Dziękuję za wszelkie sugestie. :D

pierwek
05-10-2008, 12:17
a kto będzie mieszkał w tym domu? znajomy czy Wy? bo od tego zależy odpowiedź jakie tynki robić ...

BTW: mi mój znajomy też radził tynki gipsowe ale w moim domu będzie mieszkała moja rodzina i ja - to zrobiłem takie jak ja chciałem czyli cem-wap

Trociu
05-10-2008, 13:04
a kto będzie mieszkał w tym domu? znajomy czy Wy? bo od tego zależy odpowiedź jakie tynki robić ...

BTW: mi mój znajomy też radził tynki gipsowe ale w moim domu będzie mieszkała moja rodzina i ja - to zrobiłem takie jak ja chciałem czyli cem-wapDokładnie. Mi też polecali gipsowe, ale są c-w i właśnie się szlifują delikatnie pod malowanie.

pierwek
05-10-2008, 13:17
sorka ale jak na razie ustawodawca nie nałożył obowiązku kładzenia gładzi na tynki cem-wap - bo i po co? :o

nie wszystkim podoba się ściana-lustro czyli tynk bez faktury a poza tym wykonanie tynków cem-wap jest droższe od gipsowych a nie tańsze (oczywiście bez gładzi)

pablitoo
05-10-2008, 13:26
a kto będzie mieszkał w tym domu? znajomy czy Wy? bo od tego zależy odpowiedź jakie tynki robić ...

BTW: mi mój znajomy też radził tynki gipsowe ale w moim domu będzie mieszkała moja rodzina i ja - to zrobiłem takie jak ja chciałem czyli cem-wapDokładnie. Mi też polecali gipsowe, ale są c-w i właśnie się szlifują delikatnie pod malowanie.

Świnta prowda - u mnie tynki wewnętrzne gipsowe - takie miały być w założeniu i takie są :D

Trociu
05-10-2008, 13:29
maszynowe tynki gipsowe idą piorunem w tydzień na gotowo zrobią ci cały parter, cementowo wapienne to trochę dłuższa ręczna robota, + ok 3 tyg trzeba czekać zanim położysz na nich gładź

Tak jak pisał pierwek - nie trzeba dawać gładzi. Jak widzisz są ludzie, którzy mają sam tynk c-w na ścianach i są szczęśliwi z tego faktu.

Dodatkowo obecnie tynki c-w też kładzie się maszynowo i idzie porównywalnie z gipsowymi. U mnie parter obrobili chyba w 4 dni. Więc raczej nie ma dużej różnicy czasowej.

piotrulex
05-10-2008, 15:10
mamy CW gdyz uwazamy ze sa lepsze

cenowo ciezko powiedziec co tansze ale przeciez nie tylko o kase tu chodzi

Gipsowe z pewnoscia szybciej sie robi

Regut1
05-10-2008, 15:22
mamy CW gdyz uwazamy ze sa lepsze

cenowo ciezko powiedziec co tansze ale przeciez nie tylko o kase tu chodzi

Gipsowe z pewnoscia szybciej sie robi

Z tym lepsze/gorsze to cięzko jest powiedzieć. Aktualnie w domu mam C-W + gładź. W nowym domu są już gipsy. Moim zdaniem oba tynki są dobre. Reszta to kwestia upodobań, dostępności i jakosci ekip oraz ceny. Ja właśnie pod uwagę bym bral jakość ekipy ale każdy ma swoje kryteria i swoje wybory.

Jak to mówia jeden woli córkę, a drugi teściową ;-)

piotruspan
05-10-2008, 15:53
nie bardzo rozumiem dlaczego niby tynk cem-wap miałby być lepszy od gipsowego...rozumie się wewnątrz budynku 8) .całe zycie' mieszkałem w tynkach "cem-wapiennych i tak zawsze kończyło sie to gładzią.w domu położyłem tynk gipsowy (poza garażem-tam cem-wap i łazienkami-tam płytki bezpośrednio na gazobeton) i jestem bardzo zadowolony.jedyne rozsądne kryterium to wygląd-moim zdaniem,+cena.jeśli masz wątpliwości to obejrzyj sobie z bliska oba rodzaje tynków i już... 8)

VIP Jacek
05-10-2008, 15:57
u siebie mam gipsowe i bardzo żałuję.
Nikomu nie polecam: najlepiej jakby w tym domu nikt nie mieszkał.
Wystarczy, że mocniej się oprzesz o ścianę i widać wgłebienie - porażka.
Jakbym drugi raz tynkował, to tylko cementowo-wapienne.

jareko
05-10-2008, 15:58
hi hi temat w stylu - diesel czy benzyna?
A na serio
nie rozumiem niechęci do tynków gipsowych - maja wiele zalet w porównaniu z cw - jedna tylko wadę - dostarczają ogrom wilgoci do chałupy tym samym dłużej wysychają niz cementowo-wapienne
Gładź w cw można uzyskać bez gipsu - ale to już jak mówią wyższa szkoła jazdy - realnie wchodzimy już w tym trójwarstwowy a sztuka jego wykonania powoli zanika

Trociu
05-10-2008, 16:00
OK - widzę, że znowu rozpoczyna się dyskusja na temat wyższości jednego tynku nad drugim. Już wiele o tym pisano na forum i praktycznie nigdy nie było jednego stwierdzenia, który jest lepszy. Tutaj też nie sądzę, abyśmy do tego doszli.

Pytanie postawione na wstepie było:

Najpierw była mowa o tradycyjnych, aż w końcu znajomy stwierdził, że on na naszym miejscu dałby od razu gips na ściany. Czy tak może być? Czy najpierw muszą być tynki cementowo-wapienne? Proszę o porady i odpowiedź na pytanie: na jakie koszta trzeba sie szykować robiąc tynki tradycyjne lub gipsowe?

Nie wracajmy do wyższości jednego tynku nad drugim.
Jak ktoś chce może zajrzeć do archiwum i poczytać.


I tak:
Jeżeli chcesz mieć wykończenie gipsowe na ścianie - czytaj równiejsza powierzchnia - to możesz położyć sam tynk gipsowy. Nie ma konieczności najpierw kłaść c-w a potem na to gładzi gipsowej. Można tak zrobić, ale to jest rozwiazanie o wiele droższe i dłuższe aniżeli tynk gipsowy.

Ceny tynków różnią się w zależności:
- od rejonu
- rodzaju tynku - czyli albo producenta mieszanki i dla tynków c-w czy z worka czy mieszane na budowie

O ile mi wiadomo obecnie tynki gipsowe są tańsze aniżeli c-w nie mówiąc już o c-w z gładzią gipsową.

Regut1
05-10-2008, 16:07
OK - widzę, że znowu rozpoczyna się dyskusja na temat wyższości jednego tynku nad drugim. Już wiele o tym pisano na forum i praktycznie nigdy nie było jednego stwierdzenia, który jest lepszy. Tutaj też nie sądzę, abyśmy do tego doszli.

Pytanie postawione na wstepie było:

Najpierw była mowa o tradycyjnych, aż w końcu znajomy stwierdził, że on na naszym miejscu dałby od razu gips na ściany. Czy tak może być? Czy najpierw muszą być tynki cementowo-wapienne? Proszę o porady i odpowiedź na pytanie: na jakie koszta trzeba sie szykować robiąc tynki tradycyjne lub gipsowe?

Nie wracajmy do wyższości jednego tynku nad drugim.
Jak ktoś chce może zajrzeć do archiwum i poczytać.


I tak:
Jeżeli chcesz mieć wykończenie gipsowe na ścianie - czytaj równiejsza powierzchnia - to możesz położyć sam tynk gipsowy. Nie ma konieczności najpierw kłaść c-w a potem na to gładzi gipsowej. Można tak zrobić, ale to jest rozwiazanie o wiele droższe i dłuższe aniżeli tynk gipsowy.

Ceny tynków różnią się w zależności:
- od rejonu
- rodzaju tynku - czyli albo producenta mieszanki i dla tynków c-w czy z worka czy mieszane na budowie

O ile mi wiadomo obecnie tynki gipsowe są tańsze aniżeli c-w nie mówiąc już o c-w z gładzią gipsową.

Zgadzam się w 100%. Dodam jeszcze SPRAWDZONA EKIPA. W przypadku jednych jak i drugich. Najlepiej pojechac obejrzeć dokonania jednych i drugich popytać o cenę. A potem to juz tylko wybrać ;-)

pierwek
05-10-2008, 16:22
a zdradzisz o ile droższe czy pozostawisz tą tajemnice nierozwiązaną na wieki ??

a po co ten sarkazm? ceny są zależne od rejonu Polski -
robocizna moich tynków cem-wap to 20złm2 a słyszałem już o wyższych cenach (nawet 22zł/m2 sama robocizna). Słyszałem też że tynk gipsowy to 24zł/m2 robocizna z materiałem. Być może się mylę to niech ktoś wyprowadzi mnie z błędu.

nie pisałem że tynki cem-wap są lepsze - choć dla mnie są - nie ma sensu pisać dlaczego bo każdy ma swoje priorytety w wyborze - mi po prostu podoba się tynk który ma fakturę tynku a nie lustra i tyle - taki gust mam.
(są jeszcze inne powody ale to nieistotne bo i tak większość kieruje się ostatecznie wyglądem)

adam_cz-wa
05-10-2008, 16:26
Czy 25 pln/m2 za tynk cw to rozsądna stawka (woj. śląskie)?
Ja dostarczam tylko prąd reszta w cenie łącznie z narożnikami.
Podobno robią tak, że tylko zagruntować i nanosić farbę( wg sąsiada)

Których ścian nie warto tynkować np sufit na parterze tynkować skoro będzie podwieszany( kiedyś może się znudzić i chciał będę płaski sufit)?

pierwek
05-10-2008, 17:04
Podobno robią tak, że tylko zagruntować i nanosić farbę( wg sąsiada)

lepiej żebyś podjechał zobaczyć tynk który teraz ta ekipa kładzie bo może się okazać że coś co dla sąsiada jest super dla Ciebie będzie nie do przyjęcia - poza tym w tynku cem-wap bardzo dużo zależy od piachu - jak piach będzie do bani to i ekipa nie da rady - najlepiej zapytać ekipy skąd chcą piach - jak robią w Twojej okolicy to wiedzą gdzie jest najlepszy

atena28
05-10-2008, 17:30
Czy 25 pln/m2 za tynk cw to rozsądna stawka (woj. śląskie)?
Ja dostarczam tylko prąd reszta w cenie łącznie z narożnikami.
Podobno robią tak, że tylko zagruntować i nanosić farbę( wg sąsiada)

Których ścian nie warto tynkować np sufit na parterze tynkować skoro będzie podwieszany( kiedyś może się znudzić i chciał będę płaski sufit)?

Mam rozumieć, że to cena z materiałem?
A możesz mi dać namiary na tę ekipę? W końcu z Częstochowy do Lublińca to "tylko" 40 km.

piotruspan
05-10-2008, 18:20
u siebie mam gipsowe i bardzo żałuję.
Nikomu nie polecam: najlepiej jakby w tym domu nikt nie mieszkał.
Wystarczy, że mocniej się oprzesz o ścianę i widać wgłebienie - porażka.
Jakbym drugi raz tynkował, to tylko cementowo-wapienne.

dziwne.u mnie tynki przeżyły sporo prac" wykończeniowych",nikt specjalnie się nimi nie przejmował :evil: i jest trochę sladów np po "maszynce do robienia wylewki"-"się trochę nie zmieściła",ale w sumie dość trudno go uszkodzić...

jareko
05-10-2008, 19:01
... ja miałem w Łodzi (podobno 3 miasto w Polsce) oferty 12 -14 zł/m2 na robociznę za tynki cem-wap, co w przeliczeniu i tak wychodzi ok 6 tyś miesięcznie zarobku dla tynkarza, rok temu były oferty 7-10 zł/m2, tynki gipsowe agregatem zaczynały się od 24zł/m2 bo każdy fachura wychodzi z założenia że skoro tynk gładki jak gładź to można wołać stawkę jak za tynk tradycyjny z gładzią co w przeliczeniu wychodzi jakieś 15 tyś miesięcznie zarobkuno ja piórkuje, znowu zaglądamy w kieszeń? :evil:
Zmieniam fach - tynkarzem sie staje, i rękę będę miał tak wyrobi ona ze nikt mi nie podskoczy bo jak przyłożę to od razu zabije :lol:

Jerry304
05-10-2008, 19:24
Moje tynki cem-wap wyszły po 14/m2 z tzw. filcowaniem- wyszło super.
Żeby wyrównać ściany,miejscami, było dość grubo .Myślę ,że na takie
"grubawe" niwelowanie nierówności tynk cem-wap lepiej się nadaje.

:wink:

pierwek
05-10-2008, 19:47
bo mnie się wydawało ze napisałeś:

wykonanie tynków cem-wap jest droższe od gipsowych a nie tańsze (oczywiście bez gładzi)

robocizna moich tynków cem-wap to 20złm2 a słyszałem już o wyższych cenach (nawet 22zł/m2 sama robocizna). Słyszałem też że tynk gipsowy to 24zł/m2 robocizna z materiałem
ja osobiście nie bardzo rozumiem co konkretnie jest tańsze bo z matematyki wychodzi że cem-wapienne ale składnia gramatyczna wskazuje że upierasz się przy gipsowych

Faktycznie pisząc szybko być może buduję zdania nie tak gładkie jak być powinny...

cenę za tynki cem-wap podawałem za samą robociznę a za tynki gipsowo wapienne podawałem cenę za robociznę wraz z materiałem - co zresztą zaznaczyłem

czyli do ceny robocizny przy tynkach cem-wap należy doliczyć materiał

nie pamiętam już ile zapłaciłem za piach cement i wapno ale było tego ze 4 palety cementu + 1,5 wapna - za sam piach zapłaciłem okolo 1000zł

być może gdzieś gdzie robocizna jest tańsza cena tynków cw i gipsowych się wyrównuje ale w okolicach Wrocławia tynki gipsowe są raczej tańsze - druga sprawa że znaleźć dobrych fachowców od tradycyjnych tynków nie jest łatwo - stąd może takie ceny

mart 3210
05-10-2008, 19:52
Moje tynki cem-wap wyszły po 14/m2 z tzw. filcowaniem- wyszło super.
Żeby wyrównać ściany,miejscami, było dość grubo .Myślę ,że na takie
"grubawe" niwelowanie nierówności tynk cem-wap lepiej się nadaje.

:wink:

Potwierdzam.

sm6
05-10-2008, 21:49
U mnie (Kraków) tynki gipsowe wyszły "na gotowo" po 26,50 zł/m2. Jestem zadowolony z wyglądu ścian. Zrobiłem tynki gipsowe również w garażu i łazienkach - zgodnie z kartą katalogową Knauf.

Regut1
05-10-2008, 22:02
PS ja miałem w Łodzi (podobno 3 miasto w Polsce) oferty 12 -14 zł/m2 na robociznę za tynki cem-wap, co w przeliczeniu i tak wychodzi ok 6 tyś miesięcznie zarobku dla tynkarza, rok temu były oferty 7-10 zł/m2, tynki gipsowe agregatem zaczynały się od 24zł/m2 bo każdy fachura wychodzi z założenia że skoro tynk gładki jak gładź to można wołać stawkę jak za tynk tradycyjny z gładzią co w przeliczeniu wychodzi jakieś 15 tyś miesięcznie zarobku

U mnie za garaż i kotlownie robocizna c-w robione ręcznie zaśpiewali wczoraj po 22 zł/m2. Paranoja.

pierwek
05-10-2008, 22:16
normalna cena - jak dla mnie

zetkalk488
06-10-2008, 09:54
ti jae wypowiem

u mnie własnie robia tynki c-w wybralismy takie m.in. ze wzgledu na to że wciagaja mniej wilgoci ale tez dlatego, że bardziej podoba mi sie struktura która przy nich powstaje, lustro po gipsowych raczej mnie nie cieszy. I tak panowie robia tynki z agregatu na materiale firmy Kreisel razem z naroznikami i wszelkimi pracami zabezpieczajacymi i oczywiscie uprzednim gruntowaniem ścian-cena 26zł/m2. Ekipa przyjeżdza o 6:30 i pracuje przewaznie do 19 odkad sa na budowie (3 dzien) sprawdzam codziennie i widze ze panowie są bardzo dokładni co mnie niezmiernie cieszy wiec śmiało mogę ich polecać

Regut1
06-10-2008, 10:29
normalna cena - jak dla mnie

22 zł/m2 za samą robociznę

crska
06-10-2008, 12:17
a ten m2 to jest m2 powierzchni scian i sufitów czy ogolnie parteru?

Trociu
06-10-2008, 12:59
Przy wyliczaniu finalnej ceny tynków c-w należy pamiętać, że można mieć robiony z gotowej mieszkanki (droższa wersja) lub mieszany na miejscu z cementu, piachu i wapna (tańsza wersja ale przy słabszej ekipie mogą być problemy z zachowaniem ciągłości proporcji składników i dużo zależy od zakupionego piachu)

pierwek
06-10-2008, 13:53
normalna cena - jak dla mnie

22 zł/m2 za samą robociznę

powtarzam - normalna cena (w okolicach Wrocławia) za samą robociznę - oczywiście z filcowaniem

pierwek
06-10-2008, 13:56
a ten m2 to jest m2 powierzchni scian i sufitów czy ogolnie parteru?

liczy się ogólnie m2 tynku. nie rozróżnia się sufit czy ściana - nie odlicza się oczywiście otworów (okna drzwi)

atena28
06-10-2008, 16:59
A mogę zapytać, co znaczy termin "filcowanie"? (Mąż też nie wie) :oops:

Regut1
06-10-2008, 17:28
normalna cena - jak dla mnie

22 zł/m2 za samą robociznę

powtarzam - normalna cena (w okolicach Wrocławia) za samą robociznę - oczywiście z filcowaniem

Hmm, tynki maja być w garażu i kotłowni (piec na paliwa stałe). Na reszcie domu mam gipsy. Ma to byc zwykły szorstki tynk.Chyba III kat.? Nie chodzi o to żeby był gładki ale ma byc prosty. Bez kwarcu i filcowania. U mnie cena takiego tynku wachała sie dotąd w granicach poniżej 18 zł. Ceny weryfikowane z dwoma inwestorami i aktualne.
Nie wiem jak we Wrocławiu.

Jeżeli nic sie nie zmieni to poczekam do wiosny

pierwek
06-10-2008, 19:35
skoro wahała się poniżej 18zł to bierz tych po 18zł :P

qbel
06-10-2008, 19:47
witam ja u siebie zrobiłem gipsowe a w łazienkach cem-wap oprócz sufitów
( na sufity gips a póżnień sufit podwieszamy) cenowo 20 za m2

Regut1
06-10-2008, 20:03
skoro wahała się poniżej 18zł to bierz tych po 18zł :P

Właśnie tak zrobie. :D
Tynk gipsowy nie pasował mi do pomieszczeń takich jak garaż i kotłownia.
Gdybym wcześniej wiedział o normalnych stawkach to gips powinien isć na całosć budynku i byłoby po sprawie. :roll:

Trociu
07-10-2008, 15:27
witam ja u siebie zrobiłem gipsowe a w łazienkach cem-wap oprócz sufitów
( na sufity gips a póżnień sufit podwieszamy) cenowo 20 za m2A po co tynkujesz coś co zaraz zakryjesz płytami?? Nie żal wydawać pieniędzy?

qbel
07-10-2008, 19:35
sufit w łazience to tylko 6m2 a jak znudzi mi się płyta to po domontażu wystarczy umalować i będzie ok

pierwek
07-10-2008, 20:47
nie pamiętam już ile zapłaciłem za piach cement i wapno ale było tego ze 4 palety cementu + 1,5 wapna - za sam piach zapłaciłem okolo 1000zł
nie wiem co powiedzieć, w Łodzi praktykuje się tynki IIIkat. cem-wap w proporcji 1:1:6 albo 1:2:9 albo coś pomiędzy, tobie wyszło 4:1:6 czyli masz tynki cementowe z dodatkiem wapna albo ktoś cię okradł z cementu
miałem w kastingu jednego idiotę który chciał tak absurdalną kwotę za tynki cem-wap 22zł/m2, zanim zdążyłem się rozłączyć zdążył jeszcze dodać że muszę kupić mu betoniarkę i inne narzędzia bo on własnych nie ma

no cóż tynki robiłem na 2 razy w odstępie paru miesięcy więc coś z wapnem pokręciłem (faktycznie wiosną robili mi po 18zł niestety w lecie już cena wzrosła bo roboty mieli full)

co do cen to że znalazłeś leszczy którzy wytynkują za 16zł to być może oznacza że w Twojej okolicy mają mniej roboty i się nie cenią. Mam nadzieję że widziałeś jak robią żeby nie było potem jakiegoś zdziwienia.

pierwek
08-10-2008, 06:59
być może, skoro robią w Twojej okolicy po 12zł a Ty zgodziłeś się przepłacać po 16zł - nie będę się kłócił

co do ilości cementu... miałem coś około 900m2 do wytynkowania to i trochę go poszło

Trociu
08-10-2008, 10:03
sufit w łazience to tylko 6m2 a jak znudzi mi się płyta to po domontażu wystarczy umalować i będzie okNo tak - jak taka mała łazienka, to można to pociągnąć.

Ale i tak po demontażu sufitu będziesz musiał pogipsować otwory w suficie i dopiero pomalować ;)

brqsl
08-10-2008, 12:29
ja miałem ekipę zza wschodniej granicy. 10zł/m^2 za robotę. W sumie wyszło ok 14zł/m^2. Jak na okolice Krakowa, to chyba OK.

Kładli dwie warstwy. Druga to szlichta z drobniutkiego płukanego piasku, super wyszło. Teraz muszę to delikatnie zatrzeć i malowanie :) Jak dla mnie ściana musi mieć swoją fakturę.

pierwek
09-10-2008, 09:45
płacę 14 + 2 zł ekstra za filcowanie, wszystkie oferty podane wyżej 12-14 nie obejmowały filcowania
czytaj uważniej bo znowu ktoś cię wyleszczy na cemencie albo na otworach wewnętrznych

ja tam miałem filcowanie w cenie więc nie wiem ile to kosztuje - widzę że uczepiłeś się tego cementu jak rzep...

jak się chce mieć dobrze tynki zrobione to trochę cementu musi pójść - nie ma bata, sam kupowałem cement i na bieżąco widziałem jak schodzi więc mam go na pewno w tynkach. Już na sam szpryc cementowy dość dużo idzie. Ale są tynki mocniejsze i słabsze - ja widocznie mam te mocniejsze.

a co do ich "prostośći" ja na łacie 2,5m nie widzę żadnych odchyłek - płytkarz powiedział, że dawno nie widział tak prostych ścian.

tak że generalnie pomimo "wyleszczenia" mnie na cenie, cemencie, jakości i normalnych pomiarach jestem zadowolony

Regut1
09-10-2008, 10:19
tak że generalnie pomimo "wyleszczenia" mnie na cenie, cemencie, jakości i normalnych pomiarach jestem zadowolony

I tak zostań do końca budowy albo jeszcze dłużej :D

coulignon
09-10-2008, 18:36
czytaj uważniej bo znowu ktoś cię wyleszczy na cemencie albo na otworach wewnętrznych

Kurcze, wyleszczenie na otworach wewnętrznych przez tynakrza może byc straszne..... :lol:

coulignon
09-10-2008, 18:44
i jeśli wyleszczenie nastapi znienacka to możesz wyglądać tak: :o

Regut1
10-10-2008, 11:56
Tynkarze oprócz „wyleszczenia” mogą jeszcze „filcować” Różnica polega na tym, że:
1) „wyleszczenie” - jest gratis ale jeżeli zostanie zrobione dobrze to potrafi potem mocno boleć. Boli w zależności od tego kto kogo wpleszczy,
2) „filcowanie” – za to się niestety dopłaca, ale jeżeli zostanie dobrze zrobione to Inwestor „generalnie jest zadowolony”, :wink:

Ile to człowiek ciekawych rzeczy się dowie przy okazji budowy domu :D

pam
10-10-2008, 17:39
Przy wyliczaniu finalnej ceny tynków c-w należy pamiętać, że można mieć robiony z gotowej mieszkanki (droższa wersja) lub mieszany na miejscu z cementu, piachu i wapna (tańsza wersja ale przy słabszej ekipie mogą być problemy z zachowaniem ciągłości proporcji składników i dużo zależy od zakupionego piachu)
A jakie są opinie o tych tynkach z gotowych mieszanek (c-w)? Czy są tam jakieś np. nieciekawe domieszki?

atena28
16-11-2008, 13:51
Właśnie u mnie kończą tynkować. Zdecydowałam się na tynki cementowo-wapienne. Robi mi je sąsiad z ekipą po 18/m2 bez materiału. Wyszło mnie to ok. 7500zł z materiałem.
Dziękuję wszystkim za porady :P

adam_cz-wa
13-04-2009, 10:27
W moim budynku tynki z gotowej mieszanki nakładane maszynowo 23,5 pln/m2.
Muszę przyznać że jak na razie podobają mi się bardzo i nie żałuję. Ściany są proste można zaryzykować stwierdzenie nawet że powierzchnia gładka jak płyta k-g. Teraz tylko dobrze zagruntować i można malować.
W piwnicy mam tynki cementowo - wapienne niby proste ale jak dla mnie trzeba będzie je 2 x zagipsować aby osiągnąć gładką ścianę i cenowo wyjdzie drożej.
Jeśli macie ekipę za rozsądną stawkę z polecenia i widzieliście wcześniej ich dzieła szczerze polecam maszynowe z gotowej zaprawy. Dokładniejsze fotki niebawem wrzucę na mój dziennik.

Trociu
14-04-2009, 08:34
Przy wyliczaniu finalnej ceny tynków c-w należy pamiętać, że można mieć robiony z gotowej mieszkanki (droższa wersja) lub mieszany na miejscu z cementu, piachu i wapna (tańsza wersja ale przy słabszej ekipie mogą być problemy z zachowaniem ciągłości proporcji składników i dużo zależy od zakupionego piachu)
A jakie są opinie o tych tynkach z gotowych mieszanek (c-w)? Czy są tam jakieś np. nieciekawe domieszki?O żadnych nieciekawych domieszkach nic nie słyszałem.