PDA

Zobacz pełną wersję : ściana zewnętrzna z silikatów



Tomasz Ostrowski
05-10-2008, 18:45
planuję budowę trójwarstwowej ściany zewnętrznej z silikatów. będę wdzięczny za opinię o takiej technologii :o

VIP Jacek
05-10-2008, 19:04
ja mam i polecam.
Materiał b. twardy, wytrzymały posiada ogromne zdolności akumulacyjne, czysty ekologicznie, zdrowy.
Po upałach jakie mieliśmy bodajże 2 tyg. temu jeszcze nie włączałem centralnego. Sporadycznie i niecodziennie rozpalam w kominku z dgp. Jeszcze nie mieszkamy, ale trwa wykończeniówka i w domu jest ciepło.

Tomasz Ostrowski
07-10-2008, 20:34
dzięki VIP Jacek.
jakiej grubości wybrałeś ścianę nośną? ja pierwotnie myślałem o 24cm, ale po lekturach chcę zdecydować się na 18cm + 20cm wełna + 12cm silikatowa cegła elewacyjna

VIP Jacek
07-10-2008, 20:48
u mnie 18 + 20 styro + 12 elewacyjna.

It****
11-10-2008, 12:56
hej
u nas 18 cm silka+18 cm wełna+ 2 cm pustka+9,5 cm elewacyjna silikatów;
właśnie kończymy murowanie;

póki co nasze uwagi:
- sama technologia o.k.
- aby tak zbudować trzeba mieć na prawdę dobrą ekipę do elewacji; mieliśmy duże trudności, aby znaleźć dobrych fachowców, ale może u nas decydował także typ cegły- biała łupana
- ekipy i tak trzeba pilnować aby zachować wszelkie wymagania (np. nie wkładają tyle kotew ile trzeba, nie ma zachowanej pustki, pustka zachlapana zaprawą, wata z przerwami, itd ...)
- generalnie jesteśmy zadowoleni z wyglądu, ale ... dużo nas kosztowało to nerwów (m.in. 3 reklamacje cegły ...)

pozdrawiam