PDA

Zobacz pełną wersję : Siatka czy włókno



Jerry304
05-10-2008, 19:07
Czeka mnie wylanie posadzki na ogrzewaniu podłogowym.Planowałem wzmocnienie wylewki siatką metalową ale wykonawca zaproponował jakieś włókna dodane do betonu (zamiast siatki) - co lepsze? :o
Pozdr

pablitoo
05-10-2008, 19:22
Włókna polipropylenowe ... - ja zastosowałem wszędzie siatkę stalową .
Kwestia wyboru .

VIP Jacek
05-10-2008, 19:40
a ja dałem to i to.
Nie jest to wielki dodatkowy koszt.

NJerzy
05-10-2008, 19:53
Jako zbrojenie przeciwskurczowe - lepiej włókna polipropylenowe. Jako zbrojenie wytrzymałościowe na przykład w garażu - siatka i to z drutu minimum 6 mm, lub włókna stalowe w ilości dobranej do obciążenia.

BigPiotr
05-10-2008, 20:36
Czeka mnie wylanie posadzki na ogrzewaniu podłogowym.Planowałem wzmocnienie wylewki siatką metalową ale wykonawca zaproponował jakieś włókna dodane do betonu (zamiast siatki) - co lepsze? :o
Pozdr

Też planuję i siatkę i włókna, przecież koszt znikomy.

jacekp71
05-10-2008, 21:38
Jako zbrojenie przeciwskurczowe - lepiej włókna polipropylenowe. Jako zbrojenie wytrzymałościowe na przykład w garażu - siatka i to z drutu minimum 6 mm, lub włókna stalowe w ilości dobranej do obciążenia.

to pod dwa hummery zdaje sie ;-)

Jerry304
06-10-2008, 06:34
Też planuję i siatkę i włókna, przecież koszt znikomy.
Za dodanie włókien wykonawca dolicza 2zł/m2 a siatka to ok.5zł/m2 , przy 300m2 trochę wychodzi.

cieszynianka
06-10-2008, 11:35
U nas siatka na folię, a pod rurki i dodatkowo plastyfikator w płynie do jastrychu. Włókna poszły do zaprawy, która jest na rurkach ogrzewania ściennego.
:wink:
Potem już się tego nie da dołożyć :-?

pierwek
06-10-2008, 14:21
siatka pod którą nie będzie betonu to tak jakby jej nie było - u mnie za zbrojenie PP płaciłem dodatkowo 1zł od metra - siatka jest bardzo tania ale trzeba doliczyć dystanse na których będzie leżeć żeby była zatopiona w betonie - te dystanse dość drogie są - ja kupowałem kilkadziesiąt po 35gr/szt

NJerzy
06-10-2008, 15:42
Jako zbrojenie przeciwskurczowe - lepiej włókna polipropylenowe. Jako zbrojenie wytrzymałościowe na przykład w garażu - siatka i to z drutu minimum 6 mm, lub włókna stalowe w ilości dobranej do obciążenia.

to pod dwa hummery zdaje sie ;-)

Pod jednego MGF-a, liczone przez konstruktora.

BigPiotr
08-10-2008, 20:19
Za dodanie włókien wykonawca dolicza 2zł/m2 a siatka to ok.5zł/m2 , przy 300m2 trochę wychodzi.

Sorki ja przez pryzmat własny, bo sam wszystko robię więc nie liczę robocizny. Jak tak sobie liczą to trochę wyjdzie.

BigPiotr
08-10-2008, 20:28
siatka pod którą nie będzie betonu to tak jakby jej nie było - u mnie za zbrojenie PP płaciłem dodatkowo 1zł od metra - siatka jest bardzo tania ale trzeba doliczyć dystanse na których będzie leżeć żeby była zatopiona w betonie - te dystanse dość drogie są - ja kupowałem kilkadziesiąt po 35gr/szt

Nie no kilka zł za 100 szt w Castoramie, takie fajne gwiazdki plastikowe. A tak na marginesie przy podłogówce to siatka na rurki i jest 2 cm osłony :D

pierwek
09-10-2008, 06:26
komentowałem to:

U nas siatka na folię, a pod rurki i dodatkowo plastyfikator

pisząc, że to bez sensu

janzar
11-10-2008, 16:07
Czeka mnie wylanie posadzki na ogrzewaniu podłogowym.Planowałem wzmocnienie wylewki siatką metalową ale wykonawca zaproponował jakieś włókna dodane do betonu (zamiast siatki) - co lepsze? :o
Pozdr

Wysłany: Nie, 29 Czerwiec 2008 13:30 Temat postu: włókno polipropylenowe
rafallogi napisał:
Polecam Janzara- dobra cena - szybka realizacja. Nie zapomnij o kupnie plastyfikatora betonu jeśli masz podłogówkę.


jw w ciagłej sprzedaży
pozdrawiam janzar
_________________
POSADZKA JASTRYCH ESTRICH

TomekC73
16-05-2010, 13:43
Nie no kilka zł za 100 szt w Castoramie, takie fajne gwiazdki plastikowe. A tak na marginesie przy podłogówce to siatka na rurki i jest 2 cm osłony :D

No właśnie też chciałem dać siatkę na rurki tylko wykonawca twierdzi, że on by nie dawał siatki bo z czasem może ona uszkoszić, przetrzeć rurki od podłogówki, że lepiej zastosować włókna. Twierdzi oczywiście że jak chce to dla niego nie ma przeszkód. Ja natomiast koniecznie chcę dać siatkę. Co Wy na to? Czy faktycznie z tymi rurkami coś się może stać?

pblochu
16-05-2010, 18:29
Stać to się nic nie stanie
Jak Cię jeszcze stać to daj
Dla mnie bez sensu

Podłogówkę mam od jakiś 15 lat bez włókien i drutu a cholera się trzyma
Biorąc dzisiejsze realia DZIWNE i Niemożliwe
Tylko piach (wiślak) cement 1 i jakiś "zdobyczny" plastyfikator
Ale zawsze można zrobić inaczej