PDA

Zobacz pełną wersję : Rury od CO ALUPEX bez termoizolacji a parkiet



reda
06-10-2008, 13:36
Rury od CO ALUPEX bez termoizolacji a parkiet

No i pojawil sie problem, na razie nie wiem czy to jest totalna awaria czy tylko awaria.
Mam juz zalane rury od CO w wylewce. Rury te ALUPEX z firmy TECE są polozene na styropianie bez zadnej otuliny termo ani bez zadnego innego peszla.
Instalator mowil tak: peszel nie jest potrzebny bo to rura 'stabi' czyli ze niby sie nie rozszerza.
Nie pomyslalem natomiast o kwestii temperatury, bo nad czescią rur chcę polozyc parkiet.
Mam b.duze obawy czy parkiet przezyje jak te rury bez termoizolacji zaczną grzac :(

Wyjscie jest dosc koszmarne - tj. zerwac kawał wylewki i zalozyc termoizolacje i ponownie zalac wylewkę (samemu bo nikt nie przyjdzie z mixokretem zeby zalewac przyslowiowe 5 m2 posadzki)

Czy ktos mial/ma podobny problem. Po cichu licze - a nuz ta temperatura posadzki nie bedzie taka wysoka... w koncu to rury z tworzywa a nie miedzi...

Duży Boban
06-10-2008, 14:02
[quote="reda"]
Mam juz zalane rury od CO w wylewce. Rury te ALUPEX z firmy TECE są polozene na styropianie bez zadnej otuliny termo ani bez zadnego innego peszla.
Instalator mowil tak: peszel nie jest potrzebny bo to rura 'stabi' czyli ze niby sie nie rozszerza.
quote]

Każdy producent systemów alupex informuje, że rury muszą być w peszlu i tak to sie zazwyczaj robi. Instalator jest niedouczony i zrobił duży błąd.

Mały
06-10-2008, 14:17
Rury bez peszla kładzie się do podłogówki , a nie poprowadzenia CO.

adwalk
07-10-2008, 15:16
Mam prawdopodobnie tak w mieszkaniu.
Bosa stopą idąc po podłodze można dokładnie prześledzić przebieg rur od rozdzielacza do kaloryferów.
Aktualny stan podłogi (mozaika brzoza) to liczne szpary zimą i brak szpar latem w zależności od wilgotności powietrza.
Ale drzewno brzozowe bardzo zmienia wymiary w zależności od wilgotności.
Teoria poprawnego przygotowania posadzki pod parkiet - zawsze rury w termoizolacji.

I.W.
07-10-2008, 15:29
Skoro parkiet można na podłogówkę (ale pewnie nie każdy) to może tragedii nie będzie.Chyba ważniejsza wilgotność powietrza. Gdyby to była podłoga pływająca typu panele grubsza pianka odizolowała by to pewnie