PDA

Zobacz pełną wersję : Gnicie w szambie



pluszku
06-10-2008, 14:44
Czym różni sie gnicie zawartości szamba od gnicia zawartosci osadnika gnilnego w oczyszczalniach przydomowych?
Niejednokrotnie mozna przeczytac, ze szambo trzeba dobrac takie, aby jego wywóz nastepował w 10-14 dniowych odstepach, w przeciwnym razie zaczyna gnic jego zawartosc co jest podobno bardzo niewskazane.
Jednoczesnie działanie niektorych typow oczyszczalni przydomowych oparte jest w pierwszym etapie na gniciu jego zawartosci, mozna przeczytac, ze "ciezsze osady opadaja na dno gdzie podlegaja gniciu" i podobno jest to efekt porzadany. Czy gnicie na dnie szamba nastepuje inaczej od gnicia na dnie osadnika gnilnego oczyszczalni?
Co moze nastapic w przypadku np. 3 tygodniowego wyjazdu bez uprzedniego wybrania szamba?

frykow
06-10-2008, 15:19
Czy gnicie na dnie szamba nastepuje inaczej od gnicia na dnie osadnika gnilnego oczyszczalni?
Podłączam się do pytania - jedyną różnicę jaką dostrzegam, to fakt że do osadnika w POŚ wsypuje się bakterie. Czy to więc jedyna różnica?

Barbossa
06-10-2008, 15:55
oprócz odprowadzenia wody
tak

na moim ranczo wsypywałem bakterie do szamba
na wiosnę wybierałem osad, przypominał taki syf z jeziora (taki, co czasami się trafia spod warstwy piasku)

pablitoo
06-10-2008, 16:34
Niejednokrotnie mozna przeczytac, ze szambo trzeba dobrac takie, aby jego wywóz nastepował w 10-14 dniowych odstepach, w przeciwnym razie zaczyna gnic jego zawartosc co jest podobno bardzo niewskazane.

Co to za bzdury :o max 10-14 dni odstępu pomiedzy wywozem szamba :o

Wszystko zależy od pojemności zbiornika i kolokwialnie rzecz ujmując wydatku domowników :)

Ja opróżniam moje szambo / 12m3 / raz na dwa miesiące ...

coulignon
06-10-2008, 17:02
Różni się tym że POŚ ma karteczkę z certyfikatem, bakterie i wyższą cenę.