PDA

Zobacz pełną wersję : Ościeżnica bez skrzydła - można tak?



Anulek2005
06-10-2008, 16:01
Wybaczcie, ale właśnie wróciłam ze sklepu i nadal w szoku pozostaję :o :o :o
Ale po kolei. Mam ci ja w domku miejsca na drzwi - sztuk: dużo :-? a środków na ich zakup już nie tak dużo :oops:
Wykombinowałam więc, że teraz kupię ościeżnice i dam je zamontować, a później "po trochu" będę uzbrajała je skrzydłami. Oczywiście tej samej firmy, bo mam "upatrzone". No i idę ja do sklepu, wyłuszczam swój pogląd, a pani mi na to: Nieeeee, tak nie może być, bo jak pani zaraz po "zapiankowaniu" nie założy skrzydła, to się pani ościeżnica wypaczy i później pani drzwi nie założy :o :evil: :x
No to ja rakiem ze sklepu i na Forum :D
Ludzie, jak to jest? Pani chce mi koniecznie już te drzwi wcisnąć, czy tak jak wymyśliłam to rzeczywiście nie można?

Barbossa
06-10-2008, 16:04
a ta pani, to myślisz co woli sprzedać?
same ościeżnice, czy komplet i to jeszcze z "lepszymi" okuciami ?

Anulek2005
06-10-2008, 16:08
No wiesz, taka całkiem naiwna nie jestem, ale może w pani chwycie marketingowym jest jakieś ziarno prawdy?

jareko
06-10-2008, 16:14
ościeżnice montuje się bez skrzydeł - w przypadku ościeżnic obejmujących i tu Pani mija się z prawda. Skrzydla zawiesza sie po całkowitym stwardnieniu pianki
W przypadku ościeżnic stałych faktycznie lepiej montować je ze skrzydłami co nie oznacza ze tylko tak trzeba je montować
stosuje sie pianki 3 minutowe lub normalne - zależy jak szybko chcemy skończyć montaż u klienta i jak mu się spieszy

kachna28
06-10-2008, 17:40
Wybaczcie, ale właśnie wróciłam ze sklepu i nadal w szoku pozostaję :o :o :o
Ale po kolei. Mam ci ja w domku miejsca na drzwi - sztuk: dużo :-? a środków na ich zakup już nie tak dużo :oops:
Wykombinowałam więc, że teraz kupię ościeżnice i dam je zamontować, a później "po trochu" będę uzbrajała je skrzydłami. Oczywiście tej samej firmy, bo mam "upatrzone". No i idę ja do sklepu, wyłuszczam swój pogląd, a pani mi na to: Nieeeee, tak nie może być, bo jak pani zaraz po "zapiankowaniu" nie założy skrzydła, to się pani ościeżnica wypaczy i później pani drzwi nie założy :o :evil: :x
Jakbym siebie widziała :D !!!
My też chcieliśmy kupić 8 oscieżnic i tylko 3 skrzydła (do kotlowni i łazienek), i co? i pupa :( . Pan na pomiarze uprzedził nas -że w takim razie, to on się nie podejmie! i że żadna gwarancja nam takich drzwi potem nie obejmie -jakby za rok czy dwa skrzydło "nie pasowało" itp.. itd... skończyło się na tym, ze zamowiliśmy 8kompletów wraz z montażem (żeby mieć pewnośc i gewarancję :evil:). Tym samym opóźnią się inne prace wykończeniowe (kasa....) i planowana wprowadzka przed Bożym Narodzeniem stoi pod znakiem zapytania :x ...

ave!
06-10-2008, 18:01
my kupiliśmy 3 drzwi a do reszty same ościeznice -powód wiadomo - finansowy - nie było żadnego problemu. Fakt, że w tym sklepie zaopatrujemy się w wiele - pobudowlanych rzeczy.

Anulek2005
06-10-2008, 19:08
jareko - szkoda, że nie jesteś z bliższych mi okolic - miałbyś pewne zlecenie ...

jareko
06-10-2008, 19:15
jareko - szkoda, że nie jesteś z bliższych mi okolic - miałbyś pewne zlecenie ...cóż....nie zawsze ma się to co by się chciało :(

Tedii
06-10-2008, 19:47
Kup jedne drzwi do przymiarki i zamontuj wszystkie ościeżnice.
Jedną ościeżnicę montowałem wirtualnie.Nie dość że bez drzwi to jeszcze zupełnie innej firmy (metalowa).Po bardzo dokładnym wymierzeniu wszystko pasiło. :wink:
Ale zajęło mi to zdecydowanie więcej czasu niż normalnie.

Anulek2005
06-10-2008, 20:13
Tedii - twój pomysł jest tak prosty i oczywisty, że aż :o :o :o genialny?

Bardzo podoba mi się Twoje motto (o samodzielności :wink:), ale niestety nie wszystko można samemu :cry: , mimo szczerych chęci :D

mart 3210
06-10-2008, 20:34
wystarczy porządna poziomica a najlepiej 2,i miarka .Górna belka powinna być w poziomie a boczne w pionie wymiar między nimi to 72,5 (82,5 itd) w miejscu gdzie skrzydło wchodzi do ościeżnicy.Odległość dolnego połączenia zawiasów skrzydła i ościeżnicy od dołu drzwi zwykle wynosi 30 cm ale dobrze jest sprawdzić to na naszych przyszłych drzwiach.Czasami zdarzają się spartaczone ościeżnice,tzn nie trzymają rozstawu albo otwory na zawiasy są zle posadowione i wtedy drzwi nam się nie domykają mimo prawidłowego rozstawu i regulowania zawiasami,wtedy musimy podpiłować starannie i dopracować papierkiem i farbą drzwi przy zawiasach i wkrecić je na odpowiednią głębokość.Albo wymontować ościeżnice i oddać do reklamacji