PDA

Zobacz pełną wersję : docieplenie domu



kenyy
06-10-2008, 18:03
Witam.
Proszę o pomoc w wyborze wariantu docieplenia domu wełną mineralną. Budynek częściowo został już docieplony jednak z pewnych względów nie tak jak powinien. Na tą chwilę rozłożona jest między krokwiami wełna mineralna 15 cm i to zdecydowanie za mało
Rozważam dwie opcje:
1. docieplenie między krokwiami wełną 15cm na strychu
2. docieplenie między krokwiami(już wypełnionymi wełną) a sufitem podwieszanym (wełne ułożyłbym na profilach)
Załączam rysunek, który nieco rozjaśni temat :)

Pozdrawiam
Łukasz

aa i jeszcze jedno. Planuję docieplenie zewnętrzne styropianem i mam pytanie.
Czy mogę to zrobić przed tynkami gipsowymi wewnątrz mieszkania?
Czytałem gdzieś , że lepiej z tym poczekać i zrobić to po tynkach ze względu na odprowadzenie wilgoci z tynków...
Nie ukrywam nie za bardzo mi to na rękę.

rysunek -> http://img513.imageshack.us/my.php?image=rysunekzb7.jpg

Jareq
06-10-2008, 21:26
To zależy czy poddasz jest lub ma być użytkowe. Z rysunku wydaje mi się że nie. Jeżeli tak jest to zdecydowanie wariant drugi czyli dodatkowa wełna na stelaż. W ten sposób dobrze izolujesz tylko tę cześć mieszkania którą chcesz ogrzewać.

pozdrawiam

kenyy
07-10-2008, 07:01
Właśnie pddasze nie będzie użytkowym. Ma raczej służyć jako przechowalnia różnych rupieci.
Jeśli mam docieplić na profilach to czy 5cm wystarczy?
Co z halogenami które zamierzam umieścić w suficie..muszą być w jakiś specjalny sposób odizolowane od wełny czy wystarczy poprostu pozostawienie odpowiedniej przestrzeni..

Jareq
07-10-2008, 16:53
Ocieplenia daj na ile Ci pozwala zachowanie wysokości w pokojach, no i oczywiście na ile masz kasy :-? .Teraz masz 15 + 5= 20 nie jest źle ( a dla niektórych b. dobrze a nawet za wiele :wink: ) , ale jak możesz to warto dać więcej.
O halogeny bym się nie martwił bo wełna jest niepalna.
Pozdrawiam

kenyy
08-10-2008, 06:48
Dzięki za cenne wskazówki :)