PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebne namiary na gotowa mase szpachlowa. Jak najtwardszą



siggi&alka
06-10-2008, 18:08
witam,
poszukuje szpachli, gotowej masy szpachlowej w wiaderku, po wyschnieciu jak najtwardszej . Szpachle Rigipsa, ktora dotychczas używałem szlifuje moja maszyna, za ktora zapłaciłem krocie i pomimo iz szlifuje papierem 220 to wycina mi kółka. Lepiej mi w tym momencie zmienic szpachle niz postawic maszyne w kącie.

nom
06-10-2008, 18:23
Stabil jest dość twardy, ale kupowałem w proszku. :-)
I szlifowałem ręcznie, więc nie wiem czy się do maszynowego nadaje.

siggi&alka
06-10-2008, 18:35
twardych w proszku znam tysiace, nawet donina nidy by sie zdała ale ja potrzebuje gotową, biała w wiaderku.

resor
06-10-2008, 20:04
polecam wyprubowac mastermas-a zólte przykrywka maja chyba bo cos ostatnio była zmiana opakowań

nie ma nic lepszego.był kiedys finish ale sie zmył

znalazlem strone i wiaderko w domu i nowe już nie ma żółtego przykrywka.tego towaru używa większośc osób która kladzie gładzie agregatami wagner

http://www.mastermas.com.pl/

siggi&alka
06-10-2008, 20:07
dzieki resor.
robiles tym? nie mam agregatu ale chyba recznie to tez mozna nagładac, co?

resor
06-10-2008, 20:43
można nakładac tak jak wszystko i recznie i agregatem :D

ja tym robie tylko zaprawki ale mam znajomych co klada to na 3 raz i dopiero docieraja bo nie maja żyrafy i dłużej im schodzi z docieraniem stabilla czy cekola niż z położeniem tego i dotarciem recznie.lepszego towaru w wiaderku u mnie w regionie nie ma.dobrze sie go maluje i jest zaje.. drobnoziarnisty

mart 3210
06-10-2008, 21:15
tak potwierdzam,robie tym na drugi raz i jest ok.Do zyrafy tez ok,nie łuszczy sie,wystarczy papier 160.Niestety wiadro kosztuje ok 60-80 zł w zależności od sklepu.Jest jeszcze sheetrock,zaje mocny ale droższy ,i szary

siggi&alka
06-10-2008, 23:12
mart? jaka zyrafa robisz? flexa, festoola? ja mam festoola a to "dziadostwo" jak sie przyssie do sciany to nieraz oderwac nie moge :) stad tez pojawiaja sie te kółka. we flexie tego nie było bo tam jest inna koncepcja zasysania pyłu i nie ma podcisnienia. wypozyczalem wczesniej flexa i z tą szpachla (rigips) tego nie było. kupiłem planexa festoola i do tej zyrafy polecane sa twarde szpachle a Rigips taki nie jest, moge cały dom jedną 180tka recznie obleciec :).

resor
07-10-2008, 07:02
a jakie masz krążki papieru ?? z otworami czy bez ?? bo cos m isie kojarzy że festool ma własnie taki system że wciaga otworami tak ??

może pomógł by słabszy odkurzacz ??

jak chcesz oderwac żyrafe to powinno sie ja wylaczyc/zmniejszyc obroty do zera inaczej wlasnie bedzie robiła rysy

siggi&alka
07-10-2008, 22:11
Nie no, jasne, ze moge oderwac, Zartowałem, ze nie moge bo smieszne troche jest jak szlifuje sufit, wyłacze zyrafe, odkurzacz jeszcze chodzi i zyrafa wisi sama bez przytrzymywania rekami. papier jest z dziurami a odkurzacz jest w komplecie z zyrafa.

mart 3210
07-10-2008, 22:32
Porter cable

siggi&alka
07-10-2008, 22:36
szukam szpachli a nie maszyny. maszyne mam doskonałą. :wink: