PDA

Zobacz pełną wersję : stan surowy i co dalej?



eilian
06-10-2008, 21:35
Zbliża się zima i zastanawiamy się czy np. wstawiać teraz okna (strach, że ukradną), robić instalacje (to też mogą ukraść), tynki (kierownik twierdzi, że lepiej robić tynki teraz niż latem, inni mówią co innego). Przeczytałam już kilka wątków i artykułów na temat kolejności prac, robót, które można wykonywać zimą, ale trudno wyciągnąć z tego jednoznaczny wniosek.
Wprowadzić chcemy się w następne wakacje (raczej z początku) i nie wiem czy jeśli teraz zawiesimy budowę, to zdążymy z tym planem (ile to może trwać?), poza tym chyba mnie rozniesie jeśli całą zimę nic się nie będzie działo, z drugiej strony nie ma co robić na siłę. Inna sprawa, że zima może być taka jak w tym roku, czyli żadna, albo zacząć się dopiero w marcu i co wtedy?
Mam mętlik w głowie...

Nefer
06-10-2008, 21:38
Wstaw drzwi, okna, bramę, załóż alarm, i jedź dalej.
Ja tam nie lubę stagnacji. A ukraść mogą i zimą i latem :)

cieszynianka
06-10-2008, 21:41
Lepiej nie zostawiaj wszystkiego na wiosnę. Niechciane poślizgi czasowe mogą zniweczyć najwspanialsze plany :-?
Tynki robiliśmy w listopadzie i jakoś też powysychały :wink:
Żeby położyć tynki musisz wcześniej wsadzić w ściany to co będzie pod nimi. Nie zastanawiaj się tylko rób prądzik, wodę i te tynki. Nie marnuj czasu, bo potem będzie Ci go brakowało :roll:

qbel
06-10-2008, 22:00
witam u mnie tynki już wysychają , wylewki ok 20 pażdziernika jedyny problem jak zabezpieczyć wodę przed mrozami (budynek nie ogrzewany)

Trociu
07-10-2008, 15:57
budować budować budować

nigdy nie wiesz kiedy mrozy przyjdą - mogą być w marcu.

eilian
07-10-2008, 19:53
Dzięki Wam za te odpowiedzi, chyba właśnie coś takiego chciałam usłyszeć:). Ale jeśli mają trwać te prace zimą, to chyba trzeba ogrzewać w tym czasie budynek? Jak to robiliście zanim uruchomione zostało CO? Jakąś zwykłą farelką?
Inna sprawa, że podobno okna zimą tańsze... eeech!

Nefer
07-10-2008, 20:01
W sobotę stanął u nie kominek - póki co musi starczyć :)
Prądem też można :) i olejakami i kozą można,.....

morafa
08-10-2008, 06:40
Inna sprawa, że podobno okna zimą tańsze... eeech!
wszystko zimą tańsze, i materiały i robocizna, i milsza obsługa w budowlance

Budowałem już wprawdzie parę lat temu ale właśnie całą wykończeniówkę robiłem zima a na wiosnę się wprowadzałem.