PDA

Zobacz pełną wersję : C.O. - kiedy robic? jak liczyc? kto zrobi? :)



Janek (w-wa bemowo)
07-10-2008, 00:24
Witam,

Nie wiem czy w dobrym miejscu zadaję to pytanie ale będę niedługo kładł instalację c.o. (połowa w nowej części domu - stan surowy, połowa w starej - wykończone) i nurtuje mnie:

- kiedy się powinno to robić? ostatni wykonawca, który przyjechał na wycenę (i od tamtej pory się nie odzywa co jest dyskwalifikujące) powiedział że c.o. robi się po tynkach a przed wylewkami, prawda li to?

- jak wyliczyć ilość punktów instalacji? chodzi o podłączenie grzejników do istniejącej kotłowni (jest piec, wszystko działa), żadnej podłogówki, etc. same kaloryfery. w sumie ok. 25 grzejników, na jednym piętrze rozdzielacz. czy dobrze myślę ze jeden kaloryfer = 1 punkt? czy coś mi umyka?

- czy ktoś z Was ma sprawdzonego wykonawce instalacji c.o.? (warszawa bemowo, materiał - pvc)


Pozdrawiam,
J

rybkin
07-10-2008, 00:50
My mieliszmy w takiej kolejnosci...
Pred tynkami wszystkie rosprowadzone rurki w podlodze i scianach ,zamontowanie geberytow.
Po tynkach Podlogowka.
Po posadskach montowanie grzejnikow i podlaczenije do kotla

remx
07-10-2008, 06:20
Zazwyczaj robi się po tynkach, ale są tacy co robili przed bo np nie można było zgrać czasowo róznych ekip.
ja bym się umawiał na całość a nie za punkt

Janek (w-wa bemowo)
07-10-2008, 10:43
tj. argument hydraulika był taki że jak się rozprowadzi instalację (głównie w podłodze) przed tynkami to tynkarze później będą po niej chodzić i mogą zniszczyć (to elastyczne pcv, nie pamiętam nazwy)

remx
07-10-2008, 10:47
No bo zazwyczaj wylewki robi się po tynkach. Zazwyczaj nie znaczy zawsze.

Killer_su
07-10-2008, 13:37
A z czego ta kolejność wynika?

mariobros35
07-10-2008, 23:01
A z czego ta kolejność wynika?a mianowicie hociażby z tego iż potem trudno doczyścić podłogi po tynkowaniu

Killer_su
08-10-2008, 08:58
A z czego ta kolejność wynika?a mianowicie hociażby z tego iż potem trudno doczyścić podłogi po tynkowaniu
Żaden argument - można je przecież czymś wyłożyć przed tynkowaniem.

mariobros35
08-10-2008, 22:42
A z czego ta kolejność wynika?a mianowicie hociażby z tego iż potem trudno doczyścić podłogi po tynkowaniu
Żaden argument - można je przecież czymś wyłożyć przed tynkowaniem.
a czym wyłożysz posadzkę aby ją uchronić przed rusztowaniem?

Killer_su
09-10-2008, 09:38
A z czego ta kolejność wynika?a mianowicie hociażby z tego iż potem trudno doczyścić podłogi po tynkowaniu
Żaden argument - można je przecież czymś wyłożyć przed tynkowaniem.
a czym wyłożysz posadzkę aby ją uchronić przed rusztowaniem?
O rusztowaniu nie pomyślałem... Taboret nie wystarczy? 8)
Poza tym pod rusztowanie można podłożyć drewniane klocki to raz, a dwa czy aby na pewno od tego rusztowania jastrych się tak pokanceruje?

Tomkii
09-10-2008, 12:56
O rusztowaniu nie pomyślałem... Taboret nie wystarczy? 8)
Poza tym pod rusztowanie można podłożyć drewniane klocki to raz, a dwa czy aby na pewno od tego rusztowania jastrych się tak pokanceruje?
Tia, to musiał byś z nimi latać i te klocki im podkładać... Inaczej oleją sprawę jak tylko znikniesz z widoku. Jastrych to taki trochę piano-beton ;). U mnie schody strychowe wyryły w nim już prawie 1cm rowki...

remx
09-10-2008, 17:25
Nikt nie będzie się bawił w podkładanie klocków, ktoś na rusztowaniu a inna osoba ciągnie to rusztowanie, wtedy jest szybciej bo pierwsza osoba nie musi schodzić i wchodzić.