PDA

Zobacz pełną wersję : czy budowac z SOLBETU



robus75
07-10-2008, 09:13
czy ktos budowal lub buduje z bloczkow z SOLBETU? czy lepiej z maxa lub Potothermu budowac?

pblochu
07-10-2008, 09:22
Ja budowałem; zbudowałem i się trzyma :D

edde
07-10-2008, 09:31
i ja, i ja ;)
materiał wdzięczny w obróbce, domek stoi jak ta lala, działówki z solbetu teraz powoli stawiam ;)

robus75
07-10-2008, 09:35
a powiedzcie mi jaka gestosc wybrac tego solbetu? to jest domek w rododendronach 3. mam zamiar go pozniej docieplic jeszcze welna mineralna bo grubosc scian bede mial 24 cm. i jak na waszym terenie ksztaltyja sie ceny tego materialu

piwopijca
07-10-2008, 09:40
Dlaczego nie uzyjesz funkcji "SZUKAJ"?
wpisz slowo "SOLBET a zobaczysz ile razy byl taki temat poruszany :evil:

Chociazby:

http://forum.muratordom.pl/dom-z-betonu-komurkowege-z-solbetu,t141774.htm?highlight=solbet

http://forum.muratordom.pl/solbet,t108993.htm?highlight=solbet

itd...

Pzdr.

michalp
07-10-2008, 09:43
Jesli to będzie 24 cm + ocieplenie, to gęstość 600.

Michał

robus75
07-10-2008, 09:57
dzieki, dzieki, dzieki :D

robus75
07-10-2008, 10:00
a jak ksztaltuje sie u was cena solbetu?

michalp
07-10-2008, 19:30
Tyle, że jak masz budować z Solbetu 24 cm 600, to w zasadzie - możesz kupić cokolwiek, co masz w okolicy - H+H na przykład. Będzie to samo. Pytanie - co jest tańsze?

Ja budowałem z Solbetu 36 cm i niestety musiałem "ciągnąć" z daleka.

Michał

ersste
07-10-2008, 21:00
jestem z etapie instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania i jestem dopiero teraz przekonany ze tylko bk firma obojetna byle to był biały na klej i w rozsadnej cenie to ytong to ytong,

pblochu
08-10-2008, 06:40
Nie wiem gdzie będziesz budował, ale jak gdzieś w okolicy woja mazowieckiego
:D
spróbuj w Solbet Podnieśno. Miła ekipa dają rabaty – trzeba dobrze wybrać moment – obserwować ruch. Jak składy są zawalone to brać – można nieźle zjechać z ceny
PS
S. Podnieśno pakuje 24 po 40szt na paletę a 12 po 80 szt. kształtki U po 40 szt. Dostarczana ilość to wielokrotność 22 palet

pavo
12-10-2008, 20:35
Ja bede budował z Solbetu, odmiany 600, gładki z uchwytami , cena 10,60 PLN brutto z dostawa na plac budowy.
Odmiana 600 jest najpopularniejsza i inne w moich okolicach to tylko na zamówienie, wykonawca też radzi odmiane 600, wybudował nie jeden dom z tego materiału i chwali go. Choć miałem w zamyśle taki bez spoin pionowych ale trzeba by dwa złote na sztuce dołożyć a cena robocizny pozostaje bez zmian wiec nie ma sensu.

pozdrawiam

robus75
06-11-2008, 14:30
dzieki dzieki. bede sie orientowal w cenach solbetu w poniedzialek to napisze czym mnie zaskoczyli

piotrulex
06-11-2008, 14:44
czy ktos budowal lub buduje z bloczkow z SOLBETU? czy lepiej z maxa lub Potothermu budowac?

BK solbet to dobra jakosc i szybkosc budowania

tojato
06-11-2008, 19:21
http://www.polbetkom.pl/index.php?id=oblicz

robus75
10-11-2008, 19:01
Dzis udalo mi sie wstepnie zaklepac solbet z uchwytami, bialy 650 po 8,75 pln brutto

czandra
12-11-2008, 14:33
czy ktos budowal lub buduje z bloczkow z SOLBETU? czy lepiej z maxa lub Potothermu budowac?

Mój dom jest z bloczków solbetu. Moja rada: budować. Materiał dobry jak każdy inny.

pblochu
12-11-2008, 17:04
Dzis udalo mi sie wstepnie zaklepac solbet z uchwytami, bialy 650 po 8,75 pln brutto
To tylko pogratulować dobrego wyboru (to nie jest ironia)
Zwróć uwagę na sposób pakowania - często bloczki ustawia się na paletach uchwytami do góry, ale w większości firm można zamówić pakowany poziomo (tak jak się muruje).
Nie jest to duża wada ale BK głupio wygląda wczesną wiosną jak w wybraniach zalegają resztki lodu lub stoi woda.

lookazzz
18-11-2008, 07:57
czy ktos muruje przy obecnych temperaturach z solbetu p+w na cienką spoine? są moze jakies zimowe zaprawy klejowe? bo tych dodatków przeciwmrozowych to chyba do gotowych zapraw nie powinno sie dodawac?

lookazzz
22-11-2008, 19:53
czy ktoś muruje przy obecnych temperaturach z solbetu p+w na cienką spoinę? są może jakieś zimowe zaprawy klejowe? bo tych dodatków przeciwmrozowych to chyba do gotowych zapraw nie powinno sie dodawać?

podbijam pytanie

w międzyczasie dowiedziałem się ze dodatków nie można dodawać ale są zimowe kleje kleje (np. firmy alpol ,quik-mix , i optolith) tylko przeszukałem wszystkie znajome składy i nikt czegoś takiego nie sprzedaje , wiec moze ktoś sie orientuje gdzie mogę coś takiego dostać

iza_i_pawel
29-12-2009, 08:51
Witam,

Tyle, że jak masz budować z Solbetu 24 cm 600, to w zasadzie - możesz kupić cokolwiek, co masz w okolicy - H+H na przykład. Będzie to samo. Pytanie - co jest tańsze?

Ja budowałem z Solbetu 36 cm i niestety musiałem "ciągnąć" z daleka.

Michał

Michale, a czy jeszcze ocieplałeś tą ścianę, czy masz 1W!?
- JA zastanawiam się nad SOLBET 24 + 12 styropianu, lub SOLBET 36 i wcale, bądź ewentualnie 10 styropianu - jeszcze mam czas na decyzję.
Co proponujesz? Jak się budowało z SOLBETU 36? Jesteś ogólnie zadowolony?
Pzdr. Paweł.

ifka13
29-12-2009, 11:19
Ja budowałem i wybudowałem, dodam jeszcze że szybciutko...- BK24, jeszcze bez ocieplenia ale będzie 12cm chciałbym wełny
Polecam ten materiał, przed wyborem duzo czytałem na forum- wybór padł na biały BK

perm
29-12-2009, 11:34
Przy obecnych cenach solbet 24 P+W odmiany 600 ściana wychodzi 60 zł. (bez robocizny, nadproży itd.) Jedna z tańszych. Chyba najlepszy obecnie wybór. Ze styro 20 cm wychodzi mniej-więcej U - 0.15. Wystarczy :) Buduje się szybko, nie ma co wysychać. Dziury robi się łatwo. H+H i inne jeżeli dobrej jakości tez będą ok.

wick
29-12-2009, 14:58
solbet biały 24 P+W+biały klej(świeżutki) odmiany 550;8,10szt

iza_i_pawel
14-01-2010, 08:18
Witam,
Otrzymałem z kilku hurtowni zestawienie materiałów na ściany i najtaniej:
m2 – BK biały 240x240x590 odmiana 600 (tu nieistotne, czy P+W, czy gładkie) – 59,00PLN
Podobne wymiary i właściwości PUSTAK CERAMICZNY – 52,00PLN.
Różnica na m2 – 7,00PLN – dużo, czy mało!?
Ja będę budował sposobem gospodarczym, przy pomocy szwagra, więc argumentem za BK jest nie tylko, że po dodaniu jeszcze (a nawet i bez) 12-16cm styropianu będzie cieplejszy, ale prostota, łatwość i szybkość wznoszenia ścian, łatwość obróbki, praktycznie bezproblemowe wykonanie bruzd na instalacje i inne pozostałe zalety BK.

W hurtowniach polecają SOLBET, YTONG i H+H.
Dla porównania ściana 1W z Ytong Energo - m2 - 110,00PLN.

Pzdr. Paweł.

tuciek
14-01-2010, 11:28
ja kupiłem Solbet gładki 240x590x240 w Wyszkowie woj. mazowieckie za 7,20zł/sztukę = 50,4zł/m2 i połówki po 3,65 za sztukę. Kupowałem 12 stycznia

iza_i_pawel
14-01-2010, 14:31
Witam,
- nooo to dobra cena, a z klejem? - wiem, że SOLBET daje worek do palety, czy jakoś tak - tylko może nie do każdego rodzaju...!?
Pzdr. Paweł.

Tristan1988
14-01-2010, 14:42
ja kupiłem Solbet gładki 240x590x240 w Wyszkowie woj. mazowieckie za 7,20zł/sztukę = 50,4zł/m2 i połówki po 3,65 za sztukę. Kupowałem 12 stycznia

Tylko jeszcze mi powiedz jaki ten SOLBET?? Biały czy siwy (szary)??

tuciek
14-01-2010, 17:20
oczywiście że biały;)
A co do kleju to sam nie wiem...jeszcze nie przywieźli więc jak klej będzie to będę mile zaskoczony. Nawet nie pomyślałem o kleju że dają. A swoją drogą lepiej budować na klej czy na zaprawę?? I jak to wygląda od strony tego co muruje?

iza_i_pawel
14-01-2010, 18:12
Witaj,

- no chyba... jak ktoś umie i ma komplet narzędzi to na cienką spoinę lepiej i szybciej, ale nie wiem. Ja raczej bym tak kleił suporeks - SOLBET.

Pzdr. Paweł.

edde
14-01-2010, 18:20
mi lepiej było na zaprawę, bo... moi murarze - ojciec i teściu - starej daty fachowcy, na zaprawie sprawnie im szło, kleju się obawiali, mi osobiście na zaprawie tradycyjnej też dobrze się murowało, dla niewprawionego budowlańca zaprawa pozwala chyba na wiekszy margines bezpieczeństwa niż cienka warstwa kleju :wink:

tuciek
14-01-2010, 18:24
u mnie chyba będzie podobnie - zaprawa, kielnia starsza ode mnie i poszedł :evil: :lol:

Tristan1988
15-01-2010, 08:36
Teraz często spotykam się z tym, że budowlańcy biorą się za klej bo szybciej i lepiej się kładzie :wink: a cena z wcześniejszego postu jest bardzo dobra jak za biały.

PeZet
15-01-2010, 10:00
jestem z etapie instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania i jestem dopiero teraz przekonany ze tylko bk firma obojetna byle to był biały na klej i w rozsadnej cenie to ytong to ytong,

Podzielam opinię w 100%.

Ściany konstrukcyjne i większość działowych stawiałem na zaprawie.
Dopiero na koniec przerzuciłem się na klej, kiedy znudziło mi się targanie na poddasze piachu, cementu, wapna, wszystko jedno w jakiej formie.
Klej jest najlepszy. Ewentualnie gotowa zaprawa murarska.

Inna sprawa to koszt. Kleiłem część ścian działowych poddasza i duża to przyjemność budować na klej.

Nie mówiąc o instalacjach el, bruzdach, dziurach, przepustach, wbijaniu gwioździ, kotwieniu, etc. Bez problemu.
Wyłącznie gazobeton - biały. Nieistotne z jakiej fabryki.

szdar77
15-01-2010, 12:19
Ja też wybrałem ten rodzaj pustaka i jestem zadowolony chociaż mam szary kolor ale w sumie poza kolorem to nie widzę istotnych praktycznych różnic między szarym i białym

Tristan1988
15-01-2010, 14:31
jeżeli chodzi o pustak SOLBET to czy szary, czy biały zasadniczo nie ma różnicy poza kolorem. jak budować dom to tylko supereks. tez mieszkam w domu stawianym na nim i to jeszcze murowany na zaprawie i wszystko sie trzyma i jeszcze długo po stoi :lol:

tuciek
15-01-2010, 18:22
a co myślicie o ścianach działowych z Solbetu 12?? Bo ja właśnie takie będę robił, materiał już zakupiony. Widziałem, że dużo osób wybiera silikaty na działówki, czy tylko ze względu na większą dźwiękochłonność czy są też inne ku temu przesłanki?

edde
15-01-2010, 19:03
mam działówki z 12-tki suporexu, nie mam na co narzekać, choć jeszcze w nich nie mieszkam :wink:
zalety suporka: cena (przynajmniej jak dla mnie w momencie gdy kupowałem, nie wiem jak teraz), bezproblemowa obróbka pustaka przy stawianiu i ściany przy instalacjach, waga (w niektórych miejscach nie chciałbym obciążać zbytnio stropu),
wady to ponoć nienajlepsza akustyka i akumulacyjność cieplna
a przy silikacie - to co powyżej tylko dokładnie na opak :wink:

wick
15-01-2010, 23:51
ja kupiłem Solbet gładki 240x590x240 w Wyszkowie woj. mazowieckie za 7,20zł/sztukę = 50,4zł/m2 i połówki po 3,65 za sztukę. Kupowałem 12 stycznianapisz jakiej odmiany


oczywiście że biały
A co do kleju to sam nie wiem...jeszcze nie przywieźli więc jak klej będzie to będę mile zaskoczony. Nawet nie pomyślałem o kleju że dają. A swoją drogą lepiej budować na klej czy na zaprawę?? I jak to wygląda od strony tego co muruje?lepiej murować na klej
czasami wymiar bloczków niepozwala


a co myślicie o ścianach działowych z Solbetu 12?? Bo ja właśnie takie będę robił, materiał już zakupiony. Widziałem, że dużo osób wybiera silikaty na działówki, czy tylko ze względu na większą dźwiękochłonność czy są też inne ku temu przesłanki?sylikaty mogą się lepiej sprawdzić w pomieszczeniach wilgotnych

Przybe
16-01-2010, 10:44
Ja wlasnie jestem przed wyborem , solbet bialy czy szary ? roznica w cenie to prawie 1zl a oba o wspolczynniku 600 wiec w czym roznica poza cena ?

jak myslicie czekac jeszcze z zakupem czy juz brac ? ciekawe czy ceny spadna czy pojda w gore ?

Ps. co myslicie o H+H ?
Pozdrawiam

morys
19-04-2010, 20:19
[QUOTE=Przybe;3851570]Ja wlasnie jestem przed wyborem , solbet bialy czy szary ?.../QUOTE]

Z tego co wiem, szary zawiera jakieś domieszki popiołów (chyba z produktów spalania z elektrowni), a więc nie są to najlepsze składniki.
Pzdr

Gustaw Fijak
25-04-2010, 15:57
ciekawe stwierdzenie, nie pozostaje dowiedziec sie u producenta w roznicach bialego i szarego. Tez slyszalem ze najlepiej na klej, poza tym po co meczyc zaprawe, wiecej zostaje wilgoci tak mi się zdaje.

Gustaw Fijak
26-04-2010, 10:47
pytanko o różnice juz poleciało do producenta, natomiast co do kleju czy zaprawy znalazlem coś takiego:
300m2 ścian
bloczek 24cm okolo 225 litrów wilgoci
bloczek 42cm okolo 400 litrów wilgoci
przy zastosowaniu cienkiej warstwy kleju

bloczek 24cm okolo 1000 litrów wilgoci
przy zastosowaniu zaprawy

Gustaw Fijak
26-04-2010, 11:33
Różnice między szarym a białym oto co otzrymałem:
Do produkcji tego betonu stosuje się dodatki w postaci popiołów. Parametry są podobne, jak w przypadku betonu komórkowego białego (gdzie kruszywo jest tylko piaskowe). O szarym jest też sporo plotek, że jest radioaktywny, ale to nieprawda. Pod tym względem ma większą radioaktywność od białego ale w zasadzie nie odbiega ona od np. ceramiki.

Kuba Dąb
26-04-2010, 17:03
Z całą pewnością są z góry określone normy dopuszczenia materiałów do użytku i z całą pewnością tak duża i renomowana firma jak Solbet spełnia te wymogi, więc raczej radioaktywnością nie ma się co martwić, nie wyrosną nam żadne dodatkowe kończyny.

Gustaw Fijak
27-04-2010, 11:28
no raczej, mam ciekawe zdjęcie ukazujące schemat promieniotwórczości poszczególnych materiałów, ale nie udalo mi się go zamieścić !

Kuba Dąb
28-04-2010, 17:37
A na czym polega problem z zamieszczeniem? Może jestem w stanie pomóc?

pblochu
28-04-2010, 18:33
Ło Matko
Znowu wraca temat promieniowania

Najpierw wyłączcie komórki, zamknijcie elektrownie, zaszyjcie dziurę i wyłączcie promieniowanie kosmiczne, a dopiero martwcie się o tą resztkę zawartą w cemencie, glinie proszku aluminiowym, czy innych składnikach bloczków cegieł etc

Gustaw-ie a co to za wyliczenia - wilgotność technologiczna?
Czym się tu przejmować i tak wyschnie
Najwięcej wilgoci i tak dostarczy Ci tynkowanie, a potem życie

Gustaw Fijak
29-04-2010, 10:26
Kuba
coś z rozmiarem,

pblochu
masz racje tez sie zgodze ze komórki więcej sieją zamętu niz beton komórkowy, ale wiesz jak jest z naszym społeczeństwem jak nie powiesz dobitnie i nie obalisz mitów wierzą jak slepcy
co do wilgotności pokazalem jedną z róznic dla mnie przynajmniej szybciej sie można wprowadzić szybciej schnie
co do tynkowania no fakt tylko jak masz równą scianę to co tego tynku nałożysz!

Kuba Dąb
30-04-2010, 12:51
Podrzuć mi to na maila, spróbuję się z tym uporać :) [email protected]

@pblochu
otóż to, radioaktywne ściany to jedna wielka bujda na resorach.

pblochu
30-04-2010, 19:45
Tynku to niewiele ok 10mm ale co na tą ścianę najpierw wody nalejesz to twoje
Tynkarze najpierw zmoczą ściany bo inaczej
a) nie zatrą, wyrównają
b) odparzy

miloszk
03-05-2010, 12:04
co to znaczy odparzy?

Kuba Dąb
04-05-2010, 16:22
Różnica jest taka, że tynk jest skuteczny, a klej jest nowoczesny i skuteczny, odczekajmy chwilę, aż klej przestanie być nowoczesny i będą takie same. W tym konkretnym przypadku przy Solbecie, gdzie jeszcze jest cienka zaprawa, nie ma to raczej wielkiego znaczenia, trzeba brać do czego ma się lepszy dostęp/cenę.

Gustaw Fijak
05-05-2010, 10:43
Tynku to niewiele ok 10mm ale co na tą ścianę najpierw wody nalejesz to twoje
Tynkarze najpierw zmoczą ściany bo inaczej
a) nie zatrą, wyrównają
b) odparzy

chyba mniejsze lanie wody niz w przypadku grubego tynku :)

Kuba Dąb
10-05-2010, 15:57
ale tutaj miloszk zadał słuszne pytanie, co to znaczy odparzyć ścianę?

pblochu
10-05-2010, 19:12
Nie ścianę ale tynk
Odparzy to znaczy, jakby tu wytłumaczyć, tynk miejscowo może się odkleić płatami bo nie będzie wystarczająco mocno związany z podłożem i nie będzie miał odpowiedniej wytrzymałości na skutek zbyt szybkiego wyschnięcia, spowodowanego oddania wody do ścian
Łatwo znaleźć takie miejsca przez opukiwanie
Trzeba tu rozróżnić rodzaj tynku jaki będzie położony (gipsowy, cementowo- wapienny, wapienny) Przy CW szpryca trochę poprawia sytuację gdyż zmniejsza oddawanie wody do ściany przez kolejne warstwy. Jednak w pewnych sytuacjach szczególnie na suchym i zapylonym BK szpryca może się odspoić (nie mieć wystarczającej siły połączenia)
Generalnie tynk na suche podłoże - szybko zacznie wysychać czyli będą kłopoty z zatarciem.
Warstwę trzeba wtedy intensywniej skropić wodą, w celu pozyskania mleczka i dłużej oraz mocniej zacierać co może powodować miejscowe osłabienia wiązań

Generalnie jak to mówi mój ojciec "..Nawet kota można zagłaskać na śmierć.."

Gustaw Fijak
11-05-2010, 22:33
hehe zaglaskac na smierc
ano mozna, kiedys jeden zacieral tynk w jednym miejscu i wklesniecie powstalo
sprawdze jakie tam maja odpowiednie tynki i jak z ta woda bedzie to sie wypowiem szerzej

Kuba Dąb
13-05-2010, 16:20
Ah czyli w skrócie odparzenie tynku, to położenie go na suchą ścianę, gdzie nie ma szansy się związać przez brak wody i w konsekwencji odpada od ściany tak?

Gustaw Fijak
15-05-2010, 21:11
a n ie ma jakis tynków które nie potrzbują takich dzialan?

pblochu
16-05-2010, 18:42
Płyta G-K
Nie wiem do końca jak to jest z grubowarstwowymi tynkami gipsowymi
Ktoś mi kiedyś jednak odradzał kładzenie ich na BK
Może to być jednak kolejny mit
Chodź z drugiej strony one to dopiero długo schną

Kuba Dąb
17-05-2010, 20:53
Ktoś mi kiedyś jednak odradzał kładzenie ich na BK


Z jakiej konkretnie przyczyny?

Kuba Dąb
19-05-2010, 17:55
Co do grubowarstwowego tynku, czy jest sens w ogóle go kłaść? Jak na mój gust to najlepiej dać na ścianę siatkę, żeby nie było żadnych pęknięć i polecieć cienkim tynkiem. A skoro to temat o Solbecie, to warto dodać, że mają oni własne tynki.

Gustaw Fijak
20-05-2010, 08:51
Więc tak:
Co do H+H sory ale tylko jeden zakład trzyma wymiary bloczków Gorzkowice,
wiec Solbet jest dokładny w całej Polsce +-1mm na wysokosci +-1,5mm na szerokosci !
co do kleju do palety bloczków Solbet dodaja do bloczków na pióro/wpust i dają tyle zeby starczyło na całą paletę - mają to wyliczone.
co do roznicy np w budowaniu Solbet - Ytong , brak wlasnych nadprozy Y, a jak sa to drogie, brak dedykowanej chemii Y. albo ciekawostka przy stawianiu sciany 2,4mtr wychodzi 10 bloczkow Y: nalezy dac 12 bloczkow.

Gustaw Fijak
20-05-2010, 08:58
Tynku to niewiele ok 10mm ale co na tą ścianę najpierw wody nalejesz to twoje
Tynkarze najpierw zmoczą ściany bo inaczej
a) nie zatrą, wyrównają
b) odparzy

Tak naprawde zalezy to od wielu warunków i powinni je określić firmy które kładą tynk (pogoda podczas jakiej kładziemy, jak sciana szybko wyschła, jakie jest wietrzenie - generalnie maja mierniki) wiec muszą sie do tego ustosunkować.
Co do wysychania całości przecież wiadomo powszechnie ze trwa to tak naprawde od 3 do 5 lat a i tak najważniejsze w tym wszystkim jest zastosowanie sprawnej Wentylacji ;)

Gustaw Fijak
20-05-2010, 09:04
pblochu
co do tynku 10mm!?!
qrcze a po co tyle! tam max bedzie 3mm do 5mm (mineralny) a można i mniej w zależności jaką mamy jednolitą scianę albo jeżeli nakładamy agregatem ;)

pblochu
20-05-2010, 18:31
3mm to może kleju na styropianie
W przypadku tradycyjnego 3 warstwowego 10 -15 mm to standardowa grubość (grubsze mogą odpaść)
W przypadku gipsowego z agregatu - jak pisałem wyżej nie wyznaje się
Gustaw - przyłóż łatę do ściany ale nie pierdołę 600mm tylko taką minimum 3m - i zobacz jakie nierówności trzeba zniwelować
Jakie mierniki - z choinki się urwałeś?????
No chyba że napluje na BK jak się przyklei to wilgotny jak się zwinie i odpadnie to raczej nie
Niektórzy radzą sobie metodą "na tłuste" bo łatwo przylega i piekielnie łatwo zaciera, Ale niestety potem tynk jest spękany i porysowany (takie drobne szpecące rysy)

pblochu
20-05-2010, 18:46
Co do kruszywa - można robić z tynkiem cuda
Np na glify "wiślak" uzyskamy fakturkę kaszy o bardzo drobnym i równym ziarnie. Po pomalowaniu białą farbą dają fajne odcięcie od innych kolorów
Na ściany - do zacierki dobrze użyć piasku kopanego - wyjdzie bajka prawie jak gips
Trzecia metoda to wszystko wiślakiem a później paca z tworzywa sztucznego i szlamowanie np Akryl Putc (bez szlifowania)

darroo
22-05-2010, 14:56
Płyta G-K
Nie wiem do końca jak to jest z grubowarstwowymi tynkami gipsowymi
Ktoś mi kiedyś jednak odradzał kładzenie ich na BK
Może to być jednak kolejny mit
Chodź z drugiej strony one to dopiero długo schną
Są specjalne preparaty gruntujące którymi najpierw spryskuje się ściany z BK ,najlepiej 2 razy i za pomocą niewielkiego opryskiwacza. Po takim zabiegu ściana dużo wolniej wchłania wodę, nie powstają (odparzenia) i tynkarze mają czas na staranniejszą obróbkę.

Gustaw Fijak
24-05-2010, 10:36
Widać sposób jest, więc jednak ten BK nie taki straszny jak o nim piszą :)

Kuba Dąb
24-05-2010, 16:49
ale bardzo dobrze, zawsze trzeba bruda wyciągnąć, żeby można go było obalić :)

Gustaw Fijak
25-05-2010, 10:18
Jezeli o miernik chodzi to mialem na myśli higrometr, ale malo kto go uzywa. Ekipa wpada i robi swoje, rzadko zwracajac uwage na to co wazne. Dla tego warto miec sprawdzonych budowlanców.

papuch
28-05-2010, 11:18
Ja buduj z solbetu i na razie jest ok. Można odwiedzic mój dziennik- bedzie widac czy ok czy nie;-)
pozdrawiam
ps.bardzo ciekawy wątek o tynkach- za 2 miechy mnie to bedzie obchodzic- to wiem gdzie poczytac. Dzieki.

Kuba Dąb
30-05-2010, 10:12
Skoro już budujesz z Solbetu, to weź i tynk z Solbetu, przynajmniej wiesz, że masz jakość, której chcesz. A i pamiętaj, tynk mineralny. :)

pblochu
30-05-2010, 18:35
A po grzyba przepłacać za wynalazek?????
Niektórzy tu sądzą że klej i gotowizna z worka to sposób na wszystko
Liczy się wykonanie i podstawowa wiedza
Ale zawsze można zrobić inaczej

Gustaw Fijak
01-06-2010, 12:25
a co poponujesz pblochu?

papuch
02-06-2010, 08:04
ciekawa dyskusja ;-)

pblochu
02-06-2010, 19:01
a co poponujesz pblochu?

Zwykły tynk Wapienno - cementowy w 3 warstwach - jeżeli chodzi o materiał to wyjdzie (chyba nadal) najtaniej
Proste tanie skuteczne i prawie wieczne

Kuba Dąb
06-06-2010, 14:44
Jasne, że tak. Jest cała masa dobrych rozwiązań i jednym z nich jest zaopatrzenie się we wszystkie materiały u jednego producenta.

Gustaw Fijak
07-06-2010, 10:14
wapienno-cementowy jak najbardziej co prawda mineralny ciezko sie naklada ale pozostale parametry ma ok

Kuba Dąb
13-06-2010, 10:14
E, trudno się nakłada. Dopóki ja go nie nakładam, nie ma dla mnie różnicy, a ekipa nie ma co marudzić, bo w końcu za coś się im płaci.

Gustaw Fijak
17-06-2010, 13:31
Zwykły tynk Wapienno - cementowy w 3 warstwach - jeżeli chodzi o materiał to wyjdzie (chyba nadal) najtaniej
Proste tanie skuteczne i prawie wieczne

czekaj czekaj to czym sie rozni zwykly wapienno-cementowy od solbetowskiego cementowo-wapiennego (mineralnego) poza formą sam robisz - gotowy z wora, no i cena oczywiscie ;>

Kuba Dąb
18-06-2010, 16:47
Chyba głównie cena, ostatnio jest taka mądra reklama, która mówi, że "tylko to mamy za darmo co zrobimy sami", ale nie wszyscy wszystko potrafią zrobić sami. Tak jak już mówiłem, dobrych wyjść jest przynajmniej kilka.

Gustaw Fijak
06-07-2010, 10:24
czyzby temat wakacyjnie umarł?
a co wy z pogladem ze tynk cementowo-wapienny białkować wapnem z woda i pokostem w celu zagruntowania przed malowaniem.

Gustaw Fijak
20-12-2010, 15:17
odswiezymy temat?