PDA

Zobacz pełną wersję : beton komórkowy z płyta g-k



paluchtomek
07-10-2008, 10:23
Mam pytanie do bardziej doświadczonych budowniczych "Muratora".
Mój wykonawca stwierdził że ścianki działowe na poddaszu użytkowym, powinny być robione z tego samego materiału co sufit, ze względu na różne naprężenia- mogą powstawać później pęknięcia. Czy to jest prawda że nie powinno się łączyć betonu komórkowego z płytą g-k ?

arturromarr
07-10-2008, 10:57
Pierwsze słyszę.
G-K przeważnie współpracuje z innymi materiałami (o innej rozszerzalności np: drewno beton), bo nikt nie zbuduje całego domu z płyt.
Suche tynki normalnie się kładzie na zwykłe murowane ściany i sufity, można mieszać technologie (na placki gipsowe, albo ruszt).
To czy później pęka zależy od fachowca. Jeśli tak mówi to się pewnie zabezpiecza, żeby później powiedzieć, że popękało to różne materiały ,srata tata

PS:
Prędzej czy później G-K itak może gdzieniegdzie pęknąć zwłaszcza na poddaszu, ale nie ma co panikować bo przecież itak się maluje co kilka lat to można zagipsować.

paluchtomek
07-10-2008, 19:50
Też mi się wydaje że chce się zabezpieczyć przed ewentualnym partactwem, chociaż do tej pory jest bardzo solidny. A jeśli chodzi o cenę materiałów,to co jest tańsze ściana z betonu komórkowego 12cm, czy ściana z g-k, może chodzi o koszty.? Wykonawca do stanu surowego załatwia materiały sam, niestety brakuje mi czasu. Dziękuję za odpowiedz.