PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mam fundamentow pod schodami :(



szczukot
07-10-2008, 10:39
Witam
Zerknalem sobie wlasnie na swoja lawe fundamentowa i na projekt oryginalny. No i na projekcie mam od lawy male odejscie na 1 m, ktore podtrzymuje schody wylewane betonowe. No i patrze na budowie a nie mam tego zrobione ! No sie zastanawiam ? Czy mam ochaniac ekipa i uderzac do kierownika ? Na 100% widzial fundamenty z 3 razy, ale czy zwrocil na to uwage to watpie - ja dopiero teraz to zauwazylem. Czy tez nie jest ten kawalek lawy wymagany i jest tak tylko "bardziej dla sportu" ?

Fantom

remx
07-10-2008, 10:50
Na schody kopie się dołek na ok 60cm. Ja w projekcie miałem stopę betonową pod schody na tą sama głębokość co normalna ława, ale wszyscy sobie robili z tego jaja i w efekcie jest dołek na 60cm

szybkaosa
07-10-2008, 10:51
Witam
Zerknalem sobie wlasnie na swoja lawe fundamentowa i na projekt oryginalny. No i na projekcie mam od lawy male odejscie na 1 m, ktore podtrzymuje schody wylewane betonowe. No i patrze na budowie a nie mam tego zrobione ! No sie zastanawiam ? Czy mam ochaniac ekipa i uderzac do kierownika ? Na 100% widzial fundamenty z 3 razy, ale czy zwrocil na to uwage to watpie - ja dopiero teraz to zauwazylem. Czy tez nie jest ten kawalek lawy wymagany i jest tak tylko "bardziej dla sportu" ?

Fantom

Czy to są jakieś specjalne schody? Bo jak nie to zrobisz ten FUNDAMENT razem z e schodami, będzie to być może belka szer. 30-50cm ze 20cm poniżej chudziaka posadzki....ale oczywiście jaka naprawdę będzie to nie wiem :lol:

szczukot
07-10-2008, 10:57
No ale teraz musialbym ciac chudziaka ktory jest wylany aby oprzec te schody na ziemi ??

Fantom

akte
07-10-2008, 11:02
Witam
Zerknalem sobie wlasnie na swoja lawe fundamentowa i na projekt oryginalny. No i na projekcie mam od lawy male odejscie na 1 m, ktore podtrzymuje schody wylewane betonowe. No i patrze na budowie a nie mam tego zrobione ! No sie zastanawiam ? Czy mam ochaniac ekipa i uderzac do kierownika ? Na 100% widzial fundamenty z 3 razy, ale czy zwrocil na to uwage to watpie - ja dopiero teraz to zauwazylem. Czy tez nie jest ten kawalek lawy wymagany i jest tak tylko "bardziej dla sportu" ?

Fantom

Tragedii nie ma, niech wykopią teraz pod te schody, i zaleją.
tak "bardziej dla sportu" :wink:

szybkaosa
07-10-2008, 11:03
No ale teraz musialbym ciac chudziaka ktory jest wylany aby oprzec te schody na ziemi ??

Fantom

Raczej tak, zależy jakie schody.

szczukot
07-10-2008, 11:10
A ja wiem jakie schody ? :)
No takie po prostu wylewane jedobiegowe o szerokosci 1m i wysokosci kondygnacji 2,90. Po jednej stronie maja nosna sciane po drugiej dzialoweczke.

Fantom

szybkaosa
07-10-2008, 11:13
A ja wiem jakie schody ? :)
No takie po prostu wylewane jedobiegowe o szerokosci 1m i wysokosci kondygnacji 2,90. Po jednej stronie maja nosna sciane po drugiej dzialoweczke.

Fantom

Ja bym w tym wypadku zrobił kawałek fundamentu, długa płyta powinna mieć solidne oparcie na końcu.

pierwek
07-10-2008, 13:35
ja mam schody betonowe zabiegowe bez fundamentu - z prawej i lewej strony schodów jest ściana fundamentowa - w projekcie były schody drewniane i pewnie dlatego nie było fundamentu.
Schody stoją na "chudziaku" (u mnie chudziak to płyta 15cm B20) - jak na razie nic się niepokojącego nie dzieje

Aedifico
07-10-2008, 13:37
ja mam schody betonowe zabiegowe bez fundamentu - z prawej i lewej strony schodów jest ściana fundamentowa - w projekcie były schody drewniane i pewnie dlatego nie było fundamentu.
Schody stoją na "chudziaku" (u mnie chudziak to płyta 15cm B20) - jak na razie nic się niepokojącego nie dzieje
Chudziak 15 cm i B20 Cię w tym przypadku ratuje ;)

awt
07-10-2008, 17:38
Nie wiem jak to jest z wewnętrznymi ale u mnie (właściwie u teścia) schody nie były zespolone z ławą tylko "taki dołek" i teraz zawsze po zimie się trochę odspajają (mróz wysadza), teść to odkopuje betonuje i po 2 latach ma zabawę od nowa. Więc jak to jest na zewnątrz to lepiej poprawić!

Wowka
07-10-2008, 21:43
ja mam schody betonowe zabiegowe bez fundamentu - z prawej i lewej strony schodów jest ściana fundamentowa - w projekcie były schody drewniane i pewnie dlatego nie było fundamentu.
Schody stoją na "chudziaku" (u mnie chudziak to płyta 15cm B20) - jak na razie nic się niepokojącego nie dzieje

Nic się nie dzieje, bo zimy jakieś takie niezimowe ostatnio były.

Niewielki spadek temperatury poniżej zera powodował, że ziemia przemarzała na niewielkiej głebokości. Prawdopodobnie poziom przemarzania gruntu był powyżej posadowienia schodów.
Niemniej kiedyś trafi się dłuższy okres mrozów i schody będą "pracować"inaczej niż cały budynek.
Wynik - krzywe usadowienie schodów oraz popekane płytki czy to co tam będziesz miała na nich.
Musisz się liczyć nawet z zauważalnym wzrokowo oddzieleniem schodów od bryły budynku.

Aedifico
08-10-2008, 07:16
ja mam schody betonowe zabiegowe bez fundamentu - z prawej i lewej strony schodów jest ściana fundamentowa - w projekcie były schody drewniane i pewnie dlatego nie było fundamentu.
Schody stoją na "chudziaku" (u mnie chudziak to płyta 15cm B20) - jak na razie nic się niepokojącego nie dzieje

Nic się nie dzieje, bo zimy jakieś takie niezimowe ostatnio były.

Niewielki spadek temperatury poniżej zera powodował, że ziemia przemarzała na niewielkiej głebokości. Prawdopodobnie poziom przemarzania gruntu był powyżej posadowienia schodów.
Niemniej kiedyś trafi się dłuższy okres mrozów i schody będą "pracować"inaczej niż cały budynek.
Wynik - krzywe usadowienie schodów oraz popekane płytki czy to co tam będziesz miała na nich.
Musisz się liczyć nawet z zauważalnym wzrokowo oddzieleniem schodów od bryły budynku.

Ciekawe jak grunt wewnatrz budynku pod schodami zamarznie? :o

Wowka
08-10-2008, 07:32
Sorry ... Mea Culpa :oops: :oops:

Mój post odnosił się do schodów zewnętrznych.

Dziękuję za słuszne zwrócenie uwagi.

Pozdrawiam