PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy mogę rozpocząć budowę?



Alkman
07-10-2008, 19:11
Nareszcie...
Mam pozwolenie na budowę wodociągu. Decyzja uprawomacnia się w terminie 14 dni od dnia doręczenia. Ja już decyzję mam, ale gmina jeszcze nie. Bardzo mi się śpieszy z rozpoczęciem robót. W decyzji jest informacja, że inwestor zobowiązany jest zawiadomić o budowie na 7 dni przed rozpoczęciem.
Moje pytanie jest takie - czy muszę czekać na uprawomocnienie się decyzji i dopiero złożyć zawiadomienie o rozpoczęciu robót, czy może jest możliwość, żeby takie zawiadomienie złożyć już po siedmiu dniach, tak aby pierwszy dzień prawomocnej decyzji i rozpoczęcia robót pokrywał się???
Jakie ewentualnie przepisy to regulują?

arti.sa
08-10-2008, 09:11
Z tego co się orientuję to wodociągi budują zakłady komunalne lub gminy.
Może chodzi o przyłącze wodociągowe.

sSiwy12
08-10-2008, 09:42
Zgodnie z prawem możesz rozpoczynać w dniu uprawomocnienia się decyzji, dopełniając obowiązku o zgłoszeniu rozpoczęcia robót w terminie 7 dniowym.
Najprościej mówiąc, przepisy nie określają kiedy możesz "zawiadamić" - ważna jest data rozpoczęcia. Czyli pisz, że rozpoczynasz z datą + 1 dzień (na wszelki wypadek) od daty uprawomocnienia (decyzji ostatecznej)
Pozdrawiam

Alkman
08-10-2008, 15:35
Z tego co się orientuję to wodociągi budują zakłady komunalne lub gminy.
Może chodzi o przyłącze wodociągowe.

Nie, chodzi o rozdzielczą sieć wodociagową. Przyłącze również robię. Owszem, firma mi wybuduje, ale ja za wszystko płacę :evil: . Ze strony gminy mogłabym liczyć na inwestycję po roku ...2012.

arti.sa
08-10-2008, 21:23
No to współczuję. Reszta to jak Siwy powiada. Choć to rozpoczęcie można nagiąć oczywiście w praktyce.

civic9
08-10-2008, 22:23
Zgodnie z prawem możesz rozpoczynać w dniu uprawomocnienia się decyzji, dopełniając obowiązku o zgłoszeniu rozpoczęcia robót w terminie 7 dniowym.
Najprościej mówiąc, przepisy nie określają kiedy możesz "zawiadamić" - ważna jest data rozpoczęcia. Czyli pisz, że rozpoczynasz z datą + 1 dzień (na wszelki wypadek) od daty uprawomocnienia (decyzji ostatecznej)
Pozdrawiam

e, jak?
trzeba zgłosić 7 dni przed...
a jak zgłaszać rozpoczęcie czegoś co jeszcze nie jest prawomocne i co najmniej kilka dni jeszcze nie będzie, a w skrajnym przypadku prawomocne się nie stanie?

arti.sa
08-10-2008, 22:41
Ja załapałem, że od uprawomocnienia decyzji +7deys. np. z dniem 10.10 prawomocna 18.10 meldujesz, że zaczynasz. Inaczej się nie da lecz jak wspomniałem to teoria lecz w praktyce jak pili 3 dnia po uprawomocnieniu możesz rozpoczynać nawet gdyby była skarga to popij wodą urzędnicy nie potrafia tak szybko działać i przyjadą po ptokach ;) Ale gdybyś trafił na życzliwego sąsiada co się kładzie pod koparę to już problem...

Alkman
09-10-2008, 15:21
Hm... tyle tylko, że jak będziemy się wcinali, to pół osiedla może nie mieć wody. Wtedy będzie więcej zainteresowanych :-?
No cóż, mam nadzieję, że przez te trzy tygodnie wody gruntowe pozostaną na rozsądnym poziomie :cry: