PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z montażem okna połaciowego



odaro
07-10-2008, 19:39
Dzisiaj dekarze rozpoczęli montaż okna połaciowego.

Ościeżnica okna jest zamontowana tak że jej dolna cześć wystaje poza ścianę kolankową tak około 17cm mierząc od wewnętrznej strony.

Jak później wychodzi z obróbką okna a szczególnie dolnej części ościeżnicy no i jak takie okno ocieplić bo dolna część okna będzie poza strefą ogrzewaną.

Mnie się taka wysokość okna nie podoba. Wolałbym wyżej tak żeby później pionowo zejść z obróbką okna i nie mieć problemów.

Co będzie najlepszym rozwiązaniem.

A tak to wygląda na zdjęciach.

http://images30.fotosik.pl/282/b7e94e3f3f24eacd.jpg (www.fotosik.pl)

http://images24.fotosik.pl/283/deb61105a929e0b1.jpg (www.fotosik.pl)

http://images27.fotosik.pl/281/e6030f1b343a686a.jpg (www.fotosik.pl)

ila66
07-10-2008, 20:18
masz racje , o łate do gory

odaro
07-10-2008, 20:37
masz racje , o łate do gory

Dzięki za wsparcie bo dzisiaj mam wielkiego doła przez całą tą budowę.

Też jestem za tym żeby dać jedną łatę do góry czyli u mnie 37cm.

Jest tylko jedno małe ale w tej chwili klamka okna będzie po wykończeniu na wysokości 220cm jak dam do góry to wyląduje na 250cm.

Nie wiem co jest lepszym kompromisem.

Z drugiej strony już teraz przez okno widzę tylko niebo bo ściana kolankowa ma obecnie czyli od stropu 148cm

To czy góra okna będzie na 220cm czy 250cm może nie ma już znaczenia.

Ja jestem wysoki mam 185cm wzrostu



:D

edde
07-10-2008, 20:47
masz racje , o łate do gory

Dzięki za wsparcie bo dzisiaj mam wielkiego doła przez całą tą budowę.

Też jestem za tym żeby dać jedną łatę do góry czyli u mnie 37cm.

Jest tylko jedno małe ale w tej chwili klamka okna będzie po wykończeniu na wysokości 220cm jak dam do góry to wyląduje na 250cm.

Nie wiem co jest lepszym kompromisem.

Z drugiej strony już teraz przez okno widzę tylko niebo bo ściana kolankowa ma obecnie czyli od stropu 148cm

To czy góra okna będzie na 220cm czy 250zł może nie ma już znaczenia.

Ja jestem wysoki mam 185cm wzrostu



:D

dokładnie tak, nawet jeśli dostaniesz sie do tych 220 cm to raczej i tak w górę już nic nie zdziałasz

odaro
07-10-2008, 20:55
[quote="odaro"][quote=ila66]



dokładnie tak, nawet jeśli dostaniesz sie do tych 220 cm to raczej i tak w górę już nic nie zdziałasz

Na szczęście jest to okno w garderobie to od biedy może być wysoko.

Trociu
08-10-2008, 10:25
Jest tylko jedno małe ale w tej chwili klamka okna będzie po wykończeniu na wysokości 220cm jak dam do góry to wyląduje na 250cm.
A tak się uszczypliwie spytam - ściana kolankowa wysokości zgodnie z projektem czy podwyższona?

Nie mogłeś kupić okna z klamką na dole?

odaro
08-10-2008, 20:04
Jest tylko jedno małe ale w tej chwili klamka okna będzie po wykończeniu na wysokości 220cm jak dam do góry to wyląduje na 250cm.
A tak się uszczypliwie spytam - ściana kolankowa wysokości zgodnie z projektem czy podwyższona?

Nie mogłeś kupić okna z klamką na dole?

Oczywiście chciałem ale dałem się przekonać pani od dachówek :-?

Ale jest na to sposób bo można za 70zł dokupić i zamontować w oknach Velux dolną klamkę zamiast górnego otwierania. Tak mi dzisiaj powiedzieli w Velux.

Co do wysokości ściany kolankowej to została podwyższona o jeden pustak ale wysokość montażu okna zależy też od rozmieszczenia łat pod dachówkę.

Ciekawe czy jest możliwe przycięcie dachówki pod oknem. Doradca Veluxa twierdzi że tak tylko dekarze nie chcą tego robić do każdą dachówkę trzeba by było przykręcać.