PDA

Zobacz pełną wersję : odrolnienie gruntu pod budowe domu



lucky2001
07-10-2008, 22:00
witam jestem troche zielony w tych sprawach :) pytanie mam dzalke rolna 1.2ha chce sie na niej budowac mam juz warunki zabudowy i uzgodnienia mediow teraz jestem na etapie wyboru projektu co dalej po jego wyborze i zlozeniu do starostwa (oczekiwanie na pozwolenie) jaki nastepny krok z odrolnieniem ...dziekuje za wszelkie podpowiedzi

krzys_i_aga
08-10-2008, 10:05
Odrolnienie działki jest potrzebne do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę. Odralnia się tylko tę część ziemi gdzie będzie stał budynek i przyległe do niego np: chodniki podjazdy itp. Dokonuje tego na mapce do celów projektowych geodeta (koszt od 200 zł w górę). Następnie taką mapkę składa się w starostwie powiatowym z wnioskiem o odrolnienie. Decyzje dołącza się do całości projektu. To tak by było w skrócie. Pozdrawiam !

lucky2001
12-10-2008, 20:16
dzieki za odp ju wiem cos wiecej mam pytanie ok odralnia geodeta na mapce do celow projektowych ale szacowana przezemnie powierzchnie pod zabudowe domem oraz komunikacje jezeli nie posaiadam jeszcze projektu?????????

krzys_i_aga
13-10-2008, 13:59
Tak odrolnienie następuje na mapce do celów projektowych. Nanosi je geodeta ale dopiero po architekcie, który wg. projektu zrobi na mapce plan zagospodarowania działki. Tak więc bez projektu domu nic się nie zrobi. Najpierw projekt potem adaptacja projektu przez architekta, rozmieszczenia na mapce i odrolnienie. Pozdrawiam

lucky2001
14-10-2008, 23:01
dziekuje za info