PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką wybrać dachówkę?



Mamuśka Adasia;)
07-10-2008, 23:52
Witam!
Oto wybrany przez naszą rodzinkę projekt!
http://www.archon.pl/projekt_domu/Dom_w_miko%C5%82ajkach/m4173bdf3c435d,3
Jesteśmy na etapie wylewania stropu!
Mam duży dylemat co do dachówki.Otrzymałam wiele ofert m.in.Mayer Holsen,kroamic L15,Bogen innovo12,rupp ceramika sirius 13 i kreaton... Wszystkie oferty są ciekawe co do koloru jakiego szukam bo zależy mi na naturalnej czerwieni w glazurze lub półglazurze-chyba to jest tzw.angobowana! Pełna glazura z Kroamica wydaje mi się za droga bo na nasz powyginany daszek wynosi ok 20 tysięcy + oczywiście elementy dodatkowe! Ciekawa również wydawała mi się rupp ceramika sirius 13 miedziana,ale odradza mi ją mój dekarz twierdząc,że te dachówki są z niższej półki i są za ciężkie. On doradza mi Creatona lub Mayer Holsena... a stanowczo odradza Robena! Proszę o poradę bo sama chyba się nie zdecyduję;)
Poóżcie mi wybrać dobrą dachówkę

skorpio
08-10-2008, 00:24
Jeżeli chcesz mieć dach pięknie wyglądający, superszczelny i sprawiający wrażenie lekkiego, a przy tym wszystkim bez niespodzianek (patrz w szczególności Creaton), to spośród wymienionych wybór jest tylko jeden - Meyer-Holsen. Satysfakcja gwarantowana.

plutek
08-10-2008, 07:09
U mnie czyli w rejonie Katowic polecają robena, creatona i rupp ceramike.
W wszystkich hurtowniach twierdzą jednogłośnie, że rupp jest z górnej półki ale jest problem z dostawą. Ja wybrałem rupp sirius 13 brąz. Znalazłem bardzo tania hurtownie, która bije wszystkich z ceną dali mi 2,93 netto za sztukę podstawowej.

Mamuśka Adasia;)
08-10-2008, 07:13
:) Dziekuję za tak szybką podpowiedź! lepiej na dachu nie oszczędzać, ale to zdanie powtarzam sobie ostatnio dosyć często,a kosztów przybywa :( a może podpowiecie mi gdzie dają korzystne oferty na mayer holsena? Wiem,że to banalne pytanie,ale może jednak ktoś mi podpowie :-?
Pozdrawiam forumowiczów :wink:

malgosia0023
08-10-2008, 07:20
od lipca na dachu mam Meyer-Holsen tandem angoba brąz.Nie chwalac sie wyglada pieknie. :lol:

Mamuśka Adasia;)
08-10-2008, 07:23
Ja jestem z Poznania,a tu znowu wszyscy których poznałam wyklinają Robena choć ich kolory najbardziej mi się podobają! a jeżeli chodzi o rupp to 2 dekarzy jakich znam stwierdzili,że już od dawien dawna tych dachówek nie kładli bo nikt ich już nie wybiera...
a jeszcze słyszałam,że roben,kroamik i bogen to ta sama kiepska półka...
ehhh...chciałabym być jasnowidzem!

Mamuśka Adasia;)
08-10-2008, 07:34
od lipca na dachu mam Meyer-Holsen tandem angoba brąz.Nie chwalac sie wyglada pieknie. :lol:
Masz czym się chwalić :) Ja Ci zazdroszczę,że już wybrałaś;) Narazie po postach jestem skłonna też do mayer holsena ale do tandem czerwień kenijska! Chyba wolę kupić coś droższego i spać spokojnie...choć różnice w cenach są naprawdę kuszące!
pozdrawiam

rybkin
08-10-2008, 07:57
Nie trzeba byc jasnowidcem,mam latwieszy sposob,czitac ,czitac i jesze raz czitac(przed napisaniem postu) :D
Pozdrawiam

Mamuśka Adasia;)
08-10-2008, 08:13
Przeczytałam wszystkie posty na ten temat,ale to mi nie pomogło więc sama zadałam takie pytanie...czytałam również oferty jakie mi dali konkretni przedstawiciele firm,ale każdy chwali swój towar!
Kto pyta nie błądzi :wink:
Dziękuję wszystkim którzy nie mają mi tego za złe!

plutek
09-10-2008, 09:25
rupp ceramike mało kto wybiera bo jest z górnej półki a co za tym idzie nie jest tania.

Killer_su
09-10-2008, 10:53
A czym różnią się te "z wyższej" od tych "z niższej" półki?
Metki chyba na dachu nie zostawia :P

Coś o creatonie:
http://forum.muratordom.pl/dachowka-creaton-problem,t134845.htm