PDA

Zobacz pełną wersję : Z jakiego drewna meble - samemu



Sad Ripper
08-10-2008, 05:24
Chciałbym sam zrobić sobie regał z drewna łączonego ze szkłem - szer 3m, wys 2m, gł 35cm. Choć sama konstrukcja jest w tej chwili bez znaczenia (może poza tym, że jest dość ażurowa) to jednak mam z nią problem - jakiego drewna powinienem użyć i jak jke zabezpieczyeć, żeby się nie pogięło? Suszone? Klejone? Impregnowane? Konstrukcja ma być zrobiona z belek 5x10 cm.

sad r.

adwalk
08-10-2008, 06:22
Z suchego drewna.
Wygodniej z elementów ostruganych, chyba że zależy ci na szorstkiej fakturze drewna. :wink: Na meble do użytku wewnątrz domu drewna nie impregnuje się.
Bejcuje, lakieruje, olejuje....

08-10-2008, 06:42
suszone, skleic deski na połki, przeszlifowac i lakierowac /na przemian/

Sad Ripper
08-10-2008, 11:42
post poniżej:)

Sad Ripper
08-10-2008, 11:44
A nie pogną się? i gdzie kupować takie drewno? bo w leroi cena za belkę za małą do mojego plany to 90 pln, a ja potrzebuję ich 12 - da się gdzieś taniej? bo z założenia miało być taniej niż w sklepie:)

sad r.


ps. widziałem jeszcze 3 czy 4-centymetrowej grubości blaty kuchenne zrobione z klapek drewnianych, chyba bukowych. Czy gdybym takie coś kupił i dał do pocięcia na deski o szer 10 cm (takie mi są potrzebne) - to czy to się rozpadnie, czy będzie ok?

08-10-2008, 12:46
słupki kup w tartaku i daj strugnąc stolarzowi /byc moze stolarz ma swój materiał do odsprzedania/
deski klejone nie powinny sie rozpaść /o ile nie będą mokre/