PDA

Zobacz pełną wersję : kowalstwo art na ogrodzenie



Pati33
08-10-2008, 06:15
Hej

Kto z was ostatnio robił płot klinkierowy z wypełnieniem z kowalstwa?

Ile wam brali za metr wypełnienia ? I ogólnie jakie macie wrażenia?

Ja robię rozeznanie w okolicach Poznania. Jak na razie jeden kowal okazał sie konkretny ale ceny ma tez konkretne. Pozostali luzik, na pomiary jakoś nie mogą dotrzeć , nie oddzwaniają a jak na moje to zlecenie nie małe bo 19 metrów ogrodzenia kutego chce zamówić

Cóż, za dobrze chyba mają?:x

miciu
08-10-2008, 07:02
Witam
Takie ogrodzenie jak Twoje tzn. klinkier plus wypełnienie kute, też mi się najbardziej podoba :P Cena napewno zależy od tego czy będą to elementy gotowe ( listki, groty itp.) czy może to wszystko kowal zrobi - czyli wykuje Ci ręcznie. Jeżeli będzie to robota ręczna, to cena napewno będzie wysoka :roll: Do tego doliczyć trzeba malowanie zwykłe lub proszkowe. Ale ogrodzenie będzie piękne i posłuży wiele lat. Poszukaj na ALLEGRO i porównaj sobie ceny :wink:

pawel i renia
12-02-2009, 10:54
na dzień dobry wołają 1000 za mb

miciu
12-02-2009, 17:13
A ten 1000 to razem z wymurowaniem podmurówki, czy same kute przęsła?

pawel i renia
12-02-2009, 19:21
jak my szukaliśmy to za same przęsła u kowala a wolny termin miał za 4 msc
:roll: :roll: było to rok temu

wojtas122
13-02-2009, 15:59
fajne ceny w wawie są :D

pawel i renia
13-02-2009, 19:58
prawda :cry:
normalnie posr........ się tym ludziom w głowach

miciu
13-02-2009, 20:39
Można coś kupić w Castoramie, gotowe bramki, płotki itp. Cena dużo niższa, a jakość sami oceńcie.

wojtas122
14-02-2009, 10:25
To kupujcie z castoramie a z korozją nie wygracie....bo to są rurki :D

AskaK
19-02-2009, 19:44
Znajomy w Warszawie robi od 100zł/mb przęsła(materiał plus robocizna), wieloletni doświadczony "majster", prowadzi własny zakład. Skąd cena 1000zł/m? :o

wojtas122
21-02-2009, 12:46
ludzie nie ma cudów za 100zł to możesz sobie kojec dla psa zrobić gdzieś z tyłu tylko trzeba uważać bo pies może sie wściec jak zobaczy stwór za 100zł :D
Dobra robota jest w cenie,ale już pisałem że 1000zł to przegięcie

AskaK
22-02-2009, 22:18
Wojtas, nie obrażaj ludzi.
100zł za metr najprostszego ogrodzenia z najtańszych materiałów - to normalna cena a nie cud i gwarantuję, że pies się nie przestraszy. Mówimy o cenie samego przęsła. Oczywiście jeśli kogoś stać i chce mieć coś ładniejszego i solidniejszego, to cena idzie odpowiednio w górę. Za ozdobną ramę do łóżka znajomy wziął 3000zł - bo materiał, bo dużo skomplikowanej roboty i fikuśny wzór.

gniezniok
13-03-2009, 10:24
Normalne ceny oscyluja w granicach 600-800 zl/mb za kute elementy. Wiem bo porownywalismy ceny. Kazda inna cena to jakies partactwo.
Jeden z najlepszych kowali jest w Gnieznie i to co nam zrobil z płotem to jest majstersztyk!

wojtas122
15-03-2009, 21:32
. Kazda inna cena to jakies partactwo.

bez przesady....ale te 100zł/mb to napewno :D

wojtas122
18-03-2009, 13:20
Jeden z najlepszych kowali jest w Gnieznie i to co nam zrobil z płotem to jest majstersztyk!
podeślij zdjęcia ocenimy

daren
18-03-2009, 14:32
Robiłem rozeznanie i ceny kutych przeseł, moim zdaniem są chore, dlatego całe ogrodzenie zrobiłem sobie z profili zamknietych 2x2 cm. Elementów ozdobnych jest całe multum (np allegro), i są naprawdę w przystępnej cenie (import z chin). Można sobie dowolnie zaaranżować swoje przęsło. Miałem ok. 100 mb (40 przęseł 2,5 x 1,6 ) ogrodzenia towar kosztował mnie ok 10 tys spawecze wzieli 2,7. Efekt moim zdaniem super. Teksty o korozji wewnątrz profilu można między bajki włożyć.......

gniezniok
19-03-2009, 08:35
"Robiłem rozeznanie i ceny kutych przeseł, moim zdaniem są chore, dlatego całe ogrodzenie zrobiłem sobie z profili zamknietych 2x2 cm. Elementów ozdobnych jest całe multum (np allegro), i są naprawdę w przystępnej cenie (import z chin). Można sobie dowolnie zaaranżować swoje przęsło. Miałem ok. 100 mb (40 przęseł 2,5 x 1,6 ) ogrodzenia towar kosztował mnie ok 10 tys spawecze wzieli 2,7. Efekt moim zdaniem super. Teksty o korozji wewnątrz profilu można między bajki włożyć......."

Chłopie nie chce zabrzmieć zbyt dosadnie, ale to o czym piszesz to jakieś brednie. Jezeli bedziesz cos tu mowil o allegro etc to smiech mnie ogarnia. Zadzwon sobie do goscia, zobacz jak to robia, jak to jest cynkowane i nie probuj nawet porownywac (choc to i tak za duze slowo) tego badziewia z chin do rzemiosla. A czy ceny sa chore? Idz i zobacz prace w kuzni w zimie czy lecie, gdzie albo pot leje sie po d... lub z zimna rece dretwieja od stali. Widzialem jak nam robili i chyle czoła. Nie masz pojecia - nie udzielaj sie bo akurat te pieniadze ktore oni sobie zycza sa niczym w porownaniu z innymi "fahofcami" ktorzy pojecia nie maja o robocie i krzycza np 50zl/m polozenia dachowki...

gniezniok
19-03-2009, 08:48
dla zainteresowanych link

http://kaczmarekkowal.pl/

z tego co widzialem w klaserach na stronie jest tylko mala czesc realizacji

daren
19-03-2009, 09:35
Chłopie nie chce zabrzmieć zbyt dosadnie, ale to o czym piszesz to jakieś brednie. Jezeli bedziesz cos tu mowil o allegro etc to smiech mnie ogarnia. Zadzwon sobie do goscia, zobacz jak to robia, jak to jest cynkowane i nie probuj nawet porownywac (choc to i tak za duze slowo) tego badziewia z chin do rzemiosla. A czy ceny sa chore? Idz i zobacz prace w kuzni w zimie czy lecie, gdzie albo pot leje sie po d... lub z zimna rece dretwieja od stali. Widzialem jak nam robili i chyle czoła. Nie masz pojecia - nie udzielaj sie bo akurat te pieniadze ktore oni sobie zycza sa niczym w porownaniu z innymi "fahofcami" ktorzy pojecia nie maja o robocie i krzycza np 50zl/m polozenia dachowki...

Nie zamierzam polemizować na temat wkładu pracy i tego, że kute ogrodzenie z pełnych elementów będzie ładniejsze. Ale jeżeli chcemy wykonać w miarę proste ogrodzenie bez bizantyjskich zdobień to czy je wykonamy je z profili czy z pełnego prętów różnica wizualna nie będzie wielka. Gotowe elementy są w sporym wyborze ja kupowałem tu:

www.elementykute.home.pl

Wybór zależy przede wszystkim od ceny, a mając do wyboru kilka przeseł od kowala wolałem może skromniej ale ogrodzić całą działkę w sposób jednorodny. Może bez zbędnego przepychu (kupiłem tylko gotowe groty i kule). Reasumując nie zamierzam nikogo namawiać lub odstaraszać od usług kowali, każdym ma swój gust, czy wrażliwość estetyczną i różną grubość portwela. Można się szarpnąć na ogrodzenie od kowawala z frontu, a resztę ogrodzić siatką, czy betonem. Ja wybrałem inne rozwiązaniei, opowiadanie, że odkówki z chin to bee, nie zauważyłem żeby rozsypywały się w rękach. Obserwując okoliczne budowy zauważyłem, że wiekszość osób która stawia klinkier robi ogorodzenia metalowe z profili....tyle

gniezniok
19-03-2009, 11:02
Ja tez twierdze ze chinszczyzna nie jest bee...dzisiaj. Natomiast nie wierze w to ze bedzie ona przypominac to co kupiłes za 5-10 lat.
Zgodze sie natomiast z argumentem ze wartośc towaru odpowiada jego jakości i jezeli masz świadomosc ze dzis sporo zaoszczedziłes i kalkuluje sie ewentualnie wymienic jakies elementy czy zabezpieczyc je przed korozja ponownie i jeszcze bedziesz do przodu - przyjmuje.
Z tym że takie "coś przynajmniej ja widze z daleka, ale załóżmy 90proc może ma to gdzieś...

wojtas122
19-03-2009, 18:40
ten Twój kowal z Gniezna- fakt robi ręcznie (znam sie na tym,bo sami kujemy recznie),ale widziałem też tam elementy ,,made in china" :D ,ale sprytnie wpasowane.
Co do rurki to powiem tak: trwałość taka jak drewna,jak zadbasz to postoi,a jak nie to zbieraj na nowy płot

gniezniok
20-03-2009, 07:36
Wiesz co Wojtas, jesteś totalnym laikiem w tym co robisz, lub chcesz kogos zdyskontowac. Nie chcialbym widziec twoich wyrobów skoro twierdzisz ze jest tam cos "sprytnie wmontowane". Napisz prosze na ktorym zdjęciu. Znam tego gościa osobiście i przyglądam sie dość często jako że poznaliśmy sie w trakcie realizacji. Jak mu powiedzialem o tym o czym piszesz skwitował krótko - pajac przez najwieksze P i nie dyskutuj z nim.
Z ciekawosci - wskaż zdjecie na którym widzisz cos chinskiego

zbigmor
20-03-2009, 08:39
Robiłem rozeznanie i ceny kutych przeseł, moim zdaniem są chore, dlatego całe ogrodzenie zrobiłem sobie z profili zamknietych 2x2 cm. Elementów ozdobnych jest całe multum (np allegro), i są naprawdę w przystępnej cenie (import z chin). Można sobie dowolnie zaaranżować swoje przęsło. Miałem ok. 100 mb (40 przęseł 2,5 x 1,6 ) ogrodzenia towar kosztował mnie ok 10 tys spawecze wzieli 2,7. Efekt moim zdaniem super. Teksty o korozji wewnątrz profilu można między bajki włożyć.......

Kolega rozumiem fachowiec od stali? Jeśli nie to pozwolę sobie wytłumaczyć. Korozja wewnątrz profila to nie bajka. Zdarza się dość często, że ta korozja wyjdzie przez ściankę i to przy zwykłym profilu o grubości ścianki 2 lub 3mm. Podawany wcześniej przykład z Castoramy dotyczył czegoś dużo delikatniejszego. To są wytłoczki z blachy. Nie wiem jak są zabezpieczone od środka, ale nawet ocynk nie jest wieczny.

zbigmor
20-03-2009, 08:48
Wiesz co Wojtas, jesteś totalnym laikiem w tym co robisz, lub chcesz kogos zdyskontowac. Nie chcialbym widziec twoich wyrobów skoro twierdzisz ze jest tam cos "sprytnie wmontowane". Napisz prosze na ktorym zdjęciu. Znam tego gościa osobiście i przyglądam sie dość często jako że poznaliśmy sie w trakcie realizacji. Jak mu powiedzialem o tym o czym piszesz skwitował krótko - pajac przez najwieksze P i nie dyskutuj z nim.
Z ciekawosci - wskaż zdjecie na którym widzisz cos chinskiego


Obejrzałem zdjęcia i nie widziałem nic co wg mnie jest z Chin czy Korei. Też się tym zajmuję więc mam trochę orientacji.
Jak dla mnie elementy kute przez kowala nic nie zastąpi. Nie widzę jednak problemu z użyciem elementów gotowych pod warunkiem, że to nie żadne wytłoczki, a pełna stal. Zwykły profil stalowy też może być OK, ale nie wygląda tak samo jak element kuty. Niestety jakość kosztuje. Wykonanie metra przęsła z gotowych elementów kutych wg mnie kosztuje średnio około 600zł, a za 100zł można zrobić ogrodzenie, ale to zupełnie coś innego niż ogrodzenie kute.

wojtas122
20-03-2009, 09:31
Wiesz co Wojtas, jesteś totalnym laikiem w tym co robisz, lub chcesz kogos zdyskontowac. Nie chcialbym widziec twoich wyrobów skoro twierdzisz ze jest tam cos "sprytnie wmontowane". Napisz prosze na ktorym zdjęciu. Znam tego gościa osobiście i przyglądam sie dość często jako że poznaliśmy sie w trakcie realizacji. Jak mu powiedzialem o tym o czym piszesz skwitował krótko - pajac przez najwieksze P i nie dyskutuj z nim.
Z ciekawosci - wskaż zdjecie na którym widzisz cos chinskiego

oj pieklisz sie chłopie chcesz masz :D
galeria/strona 1/ 6-ste zdjęcie od góry - balustrada schodowa zewnętrzna (gotowe nakładki na tralki mede in...ale sprytna) :D
coś jeszcze?
A i jeszcze jedno opinia Twoja na mój temat g... mnie interesuje 8)
pzdr

dami02
10-04-2011, 13:13
hejka wiadomo ze takie ogrodzonko to wypas lecz nie kazdego stac ja zrobiłem ogrodzenie metodą Holenderską jest to konstrukcja lekka wykonana z profili i rórek i wygląda jak kute posiada wszystkie elementy kute typu esy cetki koszyki itp wygląda to bardzo ładnie i masywnie gdyz rórka to fi 17 wykonała mi to firma z koninskiego oni też biorą roboty na poznaniu i maja ceny bardzo dostepne od 190zl za metra przesła z ocynkiem i malowaniem proszkowym a za mątaz tez biorą symbola sa dobrzy w tym co robią i kute też robią przyjezdzają na pomiar i wycene za koszt paliwa (około 60zł) są słowni i terminowi niestety nierobią mórarki szef tez ok niejest to duża firma lecz efektywna jestem zadowolony na 1000 polecam to stronka [Spam] niemają tam duzo wzorów lecz jak przyjadą do was to mają co pokazac w kompie polecam jeszcze raz pozdro dami

jestemsoba
06-09-2012, 15:30
kute elementy kosztują w granicach 600 zł minimum. Możesz ewentualnie poszukać gotowców w jakiś sklepach typu Castorama itd. Cena pewnie niższa, a jakość - nie wypowiem się, żeby nie skłamać

--------------------------------------

wojtas122
11-10-2012, 20:40
prawdziwe kowalstwo jest bardzo drogie i wykonuje je tylko kilka firm w kraju a reszta to tanie podróby ,a ludzie którzy to wykonują uważają to za kowalstwo a to po prostu są gotowce
nieraz jak mamy coś wyceniać na podstawie ,,wyrafinowanych" projektów ,, miejscowych kowali" to na widok tego czegoś głowa boli. Teraz każdy chce się nie narobić a zarobić.Z ludzi robi się ,,baranów" i wciska się gotowe półprodukty i nazywa dumnie ,,KOWALSTWO ARTYSTYCZNE" . W prawdziwej ,,kuciźnie" rozmowa ile za mb to jak rozmowa jaka będzie pogoda w lecie....

gniezniok
17-10-2012, 20:14
Bede (chyba) zamawial w koncu u kaczmarekkowal ogrodzenie, bo i ceny sa w tej chwili ciekawe. Dam znac co i jak chociaz musze zrobic ostatnie rozeznanie, chociaz cena 700-800 mb z ocynkiem to moim zdaniem good price. Pozdrawiam

Charlie
23-10-2012, 21:26
Takie ogrodzenie to kosztuje majątek ale trzeba przyznać, że przyćmiewa wszystkie pozostałe :)

wojtas122
27-10-2012, 18:11
wojtas122;5574954]nieraz jak mamy coś wyceniać na podstawie ,,wyrafinowanych" projektów ,, miejscowych kowali" to na widok tego czegoś głowa boli. Teraz każdy chce się nie narobić a zarobić.Z ludzi robi się ,,baranów" i wciska się gotowe półprodukty i nazywa dumnie ,,KOWALSTWO ARTYSTYCZNE" . W prawdziwej ,,kuciźnie" rozmowa ile za mb to jak rozmowa jaka będzie pogoda w lecie....

143835[QUOTE=



to jest prawdziwe kowalstwo a jeśli jest coś innego to jest to metaloplastyka lub gotowce
w polsce jest tylko około 5 firm które to wykonują , łatwo sprawdzić jaki jest to kowal wydrukuj to zdjęcie iść do niego i chcieć taką balustradę jeśli się zgodzi to jest kowal z prawdziwym mistrzem jeśli zacznie ściemniać to jest po prostu składaczem z gotowców
Nie przesadzałbym z 5-cioma firmami na całą Polskę. Osobiście znam z mojego otoczenia kilka osób , które mają chęci i pojęcie do wykonywania kowalstwa artystycznego. Ten projekt , który pokazałeś jest do wykonania tylko jest mały problem.....kto by za to zapłacił :)