PDA

Zobacz pełną wersję : okna przesuwane



Junona
08-10-2008, 09:18
witam wszystkich, mam pytanie odnosnie okien. wiem, wiem zaraz sie zacznie, ze moze prosciej skorzystac z funkcji szukaj bo tematy okien sa walkowane caly czas....
ale moze jednak ktos bedzie mial czas i ochote odpowiedziec.
mianowicie, zastanawiam sie nad przesuwanym oknem na taras,
-czy ktos montowal takie okna u siebie,
-jak to sie spawdza w uzytkowaniu,
- ktory z producentow wykonuje takie okna, kogo byscie polecili
(malopolska)
-czy sa duze roznice w cenie miedzy standardowymi balkonowymi oknami
moze ktos ma jeszcze jakies inne sugestie lub przemyslenia na ten temat to prosze pisac, z gory dzieki za info, pozdr.

PavvelB
08-10-2008, 09:31
Ja mam takie okno. Nie mogę powiedzieć jak się sprawuje bo na razie jeszcze nie mieszkam, ale wygląda fajnie :) Profil Salamander 3D. Jak chcesz zobaczyć jak to wygląda to daj jakieś namiary na siebie na PW. Buduję w Modlnicy, kierunek na Olkusz.

mpudlo
08-10-2008, 09:37
O, ja mam takie samo :lol:

Junona
08-10-2008, 09:46
a jakies info na temat producenta i cen?, mail w profilu.

NJerzy
08-10-2008, 13:56
Mam takie okno Oknoplastu Kraków, na razie używam kilka miesięcy w trakcie budowy i mi odpowiada.

długi
08-10-2008, 14:13
Ja mam drewniane ....3mx2.2m z progiem. Następne chyba złożyłbym bezprogowe . Okno super .Koszt jakieś 9 kzł .

gonzo93
09-10-2008, 08:05
Mamy takie okno o szerokości 5m i wysokości 2,4m (4 części po 125cm, rozsuwane dwie środkowe na boki, zewnętrzne części stałe). Wykonanie solidne, firma Plastorama z Warszawy.
Można obejrzeć w naszym dzienniku budowy.

WaldekZ
09-10-2008, 12:14
Ja mam z kolei okno tarasowe rozsuwane (1 część stała, 2 suwana) firmy Okfens, rama złoty dąb. Sporo droższe od klasycznego (ok. 800 PLN), ale warto. Przesuwa się leciutko, nie zajmuje miejsca w salonie w stanie otwartym i wygląda całkiem nieźle. Czyli... polecam. :D

Pozdrowienia
WaldekZ

zioło
09-10-2008, 12:25
Nie mam takiego, ale gdybym miał większe okno na taras (powyżej 2,20 m szerokości - moim zdaniem) to nie zastanawiałbym się tylko kupował. Fakt koszt zdecydowanie większy - u znajomych w 2007 r. dodatkowo ok. 1,2 tys zł. więcej niż rozwieralne.

Piątka
09-10-2008, 12:44
Waldek2napisał:

Ja mam z kolei okno tarasowe rozsuwane (1 część stała, 2 suwana) firmy Okfens

Waldek, czy to okno jest bezprogowe?
pozdrawiam

WaldekZ
09-10-2008, 12:50
Waldek2napisał:

Ja mam z kolei okno tarasowe rozsuwane (1 część stała, 2 suwana) firmy Okfens

Waldek, czy to okno jest bezprogowe?
pozdrawiam
Ma próg, mi to akurat nie przeszkadza... A jak wyglądają bezprogowe? Chyba dół skrzydła musi się na czymś opierać. Ale nie jestem specem w temacie, jeno użytkownikiem. Gdyby Jareko znalazł ten wątek... :D , zgrabnie by to wytłumaczył...

Pozdrowienia
WaldekZ

Piątka
09-10-2008, 12:53
ale szybko :) dzięki :D poszukam ich strony..
a co do Jareko też prawda :)

jareko
09-10-2008, 13:16
hi hi hi trafil - zawsze trafia gdy w tytule jest o oknach
była ostatnimi czasy długa dyskusja o HS i HKS (w szukam dobrych okien - dwie trzy strony wstecz) za i przeciw
Próg.... próg to nie problem przy zagwarantowaniu 100% szczelności w HKS-ach - czyż nie?
Tej szczelności nigdy nie zagwarantuje HS wykonany w PVC
Mowie tu o latach eksploatacji a nie dniu odbioru zamontowanych okien

A bez progowe wygląda podobnie jak przesuwne drzwi w szafie - z tym tylko ze zanim się przesunie lekko się uniesie

Ale z Wami to już tak jest :lol:. Macie jakąś wizje, wbijecie sobie coś do głowy i świadomie będziecie szukać tego co nie przestrzeże Was przed pewnymi rozwiązaniami - nie mam tego za złe - to normalne - ludzkie :)