PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż rynny PCV przy leju spustowym



kolorado
08-10-2008, 11:46
Pytam ponieważ są rozbieżności pomiędzy sprzedawcą a dekarzem na temat tego, jak powinna być zamontowana rynna przy leju spustowym. Chodzi o to, że z każdej strony leja jest rynna (z jednej strony na ogół kawałek około 1m) i jej spadek powinien być w kierunku leja - tak aby woda spływała do leja - co oczywiste. Sprawa dotyczy konkretnie systemu Bryza, ale myślę, że jest to sprawa ogólna dla wszystkich rynien PCV.

Sposób nr 1 (dekarz) - rynna w całości z otworem na lej spustowy, lej spustowy nasunięty na rynnę, rynna wygięta lekko tak, aby zachować spadek z obydwu stron.

Sposób nr 2 (sprzedawca) rynna cięta na dwie części, każda z części wsunięta do leja i oczywiście zachowany prawidłowy spadek.

W katalogu Bryzy nie jest wprost powiedziane, czy rynna ma być cięta, czy nie, ale z obrazków wydaje mi się, że tak.

Czy ktoś może mi powiedzieć który ze sposobów jest prawidłowy (a może oba są dobre)?

pablitoo
08-10-2008, 16:00
Ja robiłem jak w opisanym sposobie nr 1 .

kolorado
08-10-2008, 17:59
A jaka to była rynna? Dekarz powiedział, że na szkoleniach Marleya tak nakazują montować. Natomiast producent Bryzy nie określił się jak powinno się montować, tylko że w zasadzie obydwa są dopuszczalne. Chyba w takim razie zostanę przy sposobie nr 1, chociaż więcej rynny wtedy potrzeba...
Pewnie dlatego Marley poleca sposób nr 1 - żeby sprzedaż była większa :lol: Taka spiskowa teoria dziejów... :wink:

pablitoo
08-10-2008, 18:38
A jaka to była rynna?

Wavin - Kanion .