PDA

Zobacz pełną wersję : Podgrzewanie podłogowe w toalecie



Karol.p
08-10-2008, 14:28
Wiecie może jakie są koszty założenia takiego podgrzewania, czy założenie od strony technicznej wymaga jakiś specjalnych warunków? I koszty za ogrzewanie dużo wzrosną? Mam normalną łazienkę, od ogrzewania jest jeden kaloryfer i pewnie stąd można by wziąć zasilanie ciepłem...

Bazhyl
08-10-2008, 17:25
Piszesz o "podgrzewaniu" toalety, więc nie wiem dokładnie co ma do tego fakt posiadania normalnej łazienki. Zasadniczo możesz sobie zamontować ogrzewanie podłogowe elektryczne i załączać je kiedy chcesz, więc koszt ogrzewanie wzrośnie w zależności od częstotliwości użytkowania i taryfy (stawki za KWh). Koszt materiałów - około 500zł. Jeśli chodzi o koszt montażu - jest on zależny od tego czy masz terakotę którą chcesz skuwać i kłaść od nowa, czy nie, samo położenie instalacji jest tak proste, że możesz je wykonać sam lub zlecić sąsiadowi złotej rączce. Drugie rozwiązanie to zrobienie pętli ogrzewania podłogowego na zaworze RTL - materiały około 300zł, koszt robocizny to dodatkowo skucie wylewki i wykonanie nowej + poprowadzenie instalacji z kaloryfera i montaż zaworu.