PDA

Zobacz pełną wersję : Malowanie płyty osb



Inka1
09-10-2008, 12:10
Taki mały niski zaułek na rupiecie mam obity płytą osb i choć go nie widać, chciałabym, żeby był ładniejszy. Tapeta odpada, bo się podrze (część to wyciągane drzwi), ale może warto pomalować? Czym pomalować płytę osb, żeby było ładnie, nie łuszczyło się? Jakiś pomysł?

zbigmor
09-10-2008, 12:59
Taki mały niski zaułek na rupiecie mam obity płytą osb i choć go nie widać, chciałabym, żeby był ładniejszy. Tapeta odpada, bo się podrze (część to wyciągane drzwi), ale może warto pomalować? Czym pomalować płytę osb, żeby było ładnie, nie łuszczyło się? Jakiś pomysł?

Jak dla mnie pomalowana płyta OSB nigdy nie będzie wyglądała ładnie. Może podziel ten schowek na części, które można obić tapetą (lub K-G) i takie, które można tylko pomalować.

Trociu
09-10-2008, 13:32
jeżeli tapeta może się podrzeć, to farba może się zedrzeć.
Nie piszesz, czy ma to być drogie czy tanie rozwiązanie.

Jeżeli tanie, to może zeszlifować trochę wierzchnią stronę OSB i pomalować czymś gęstym do drewna.

Jeżeli droższe, to zaciągnąć to jakimś klejem na gładko (przeznaczonym do wyrobów drewnopochodnych - wg. zaleceń producenta dotyczących technologii) i to już pomalować jak normalną scianę.
Zagrożenie - jeżeli teraz jest ta część ruchoma na styk zrobiona - może się nie zmieścić.

JoShi
09-10-2008, 16:00
Taki mały niski zaułek na rupiecie mam obity płytą osb i choć go nie widać, chciałabym, żeby był ładniejszy. Tapeta odpada, bo się podrze (część to wyciągane drzwi), ale może warto pomalować? Czym pomalować płytę osb, żeby było ładnie, nie łuszczyło się? Jakiś pomysł?
Przerabiałam zagadnienie. Malowałam farbą do podłóg drewnianych, bo o podłogę (tymczasową) się rozchodziło. Nie dałam żadnego podkładu przyjmując założenie, że ta płyta jest nasączona żywicami (to lepiszcze, które łączy wióry) i gruntować nie trzeba. Efekt jest taki, że w prawdzie farba się trzyma długo i wygląda, ze jeszcze niejedno przeżyje, ale podczas malowania piło farbę jak głupie. Pomalowane dwa razy, ale widać, że przydałoby się jeszcze raz.

Inka1
10-10-2008, 08:49
Dzięki za podpowiedzi!

Adar
10-10-2008, 10:16
Widziałm ta płyte pomalowana poprostu lakierem na połysk, na prawie gładko. Mi sie podobało - pasowało do wnętrza. Więc pewnie zależy też jak to będzie się zgrywało z całoscią u Ciebie.