PDA

Zobacz pełną wersję : Wilgo? na oknie dachowym



doro
16-10-2003, 21:38
Nowy dom więc i wilgoci jeszcze sporo, z rosą na oknach można sobie poradzić, ale co zrobić z wilgocią kapiącą z okna połaciowego.
W sypialni mam Fakro i już mam zacieki na ścianie pod nim, a i na głowę czasem kapnie w najmniej oczekiwanym momencie :wink: .

McŁoś
16-10-2003, 22:23
A z jakim nawiewnikiem kupiłeś to okno - V10 czy V35?
Te lepsze mają V35.
Może poprostu otwórz nawiewnik aby wilgotne powietrze mogło uchodzić na zewnątrz a nie skraplało się na szybie.

Wojciech Nitka
17-10-2003, 08:13
Nawiewniki to raz. A dwa - to otwór okienny. Jak masz wykonstruowany otwór? Czy przypadkiem ościeża Twojego okna nie są prostopadłe do powierzchni okna?
Przy prawidłowo wykonanych ościeżach - dolne ościeże winno być równoległe do ściany, a górne - równoległe do sufitu. Tak wykonane ościeża zapewniają przewietrzania powierzchni okna, a tym samym zapobiegają skraplaniu się pary na oknach.

Piotr_PA
17-10-2003, 11:03
A czy masz grzejnik pod oknem ? Jam mam 3 okna połaciowe ale pod wszystkimi mam grzejniki nigdy woda się nie zbiera.

tdxls
17-10-2003, 11:36
Piotr ma rację grzejnik pod oknem połaciowym to podstawa.
Bez grzejnika zawsze będzie się skraplać woda na szybie.

Tomasz M.
17-10-2003, 12:01
Piotrek,

Jak bardzo "pod oknem" musi być taki grzejnik ? - u mnie okna nie będą się zaczynąć spory kawałek od ściany na której ewent. da się założyć grzejnik

Piotr_PA
20-10-2003, 07:34
Spory tzn. jaki ? U mnie w pionie jest to pk. 15 cm i zaczyna się okno, ale wg. mnie nawet grzejnik oddalony w pionie o 1 m też dużo pomoże.

Tomasz M.
20-10-2003, 12:08
Myślałem raczej od odległości w poziomie (a właściwie po skosie) tzn. grzejnik na ścianie kolankowej, a dolna krawędź okna w połaci dachowej np. 1-1,5 metra od tej ściany (wydaje się, że ciepłe powietrze i tak powinno "ślizać się" w górę po połaci, ale pewnie im dalej tym gorzej?). Ewentalnie grzejnik na ścianie kolankowej, ale przesunięty w lewo czy prawo w stosunku do osi okna.

Piotr_PA
20-10-2003, 12:18
Wiesz może spróbuj ustawić konwertorowy grzejnik elektryczny w miejscu gdzie przewidujesz grzejnik i zobacz co będzie?

Tomasz M.
20-10-2003, 12:27
Dzięki, dobra rada! Sprawa dla mnie istotna, bo okno ma być w pom.gospodarczym/ pralni.

Piotr_PA
20-10-2003, 12:37
OJ to bardzo ważne musisz uważać na wilgoć.

księguś
20-10-2003, 14:21
Mam pytanie czy błędem jest iż okno połaciowe jest obrobione w ten sposób, iż przy dolnej krawędzi prostopadle do połaci okna (na grubość ocieplenia ok. 20 cm) jest płyta GK, która kontem ok. 135 stopni przechodzi w ściankę kolankową.
Może to trochę skomplikowane ale chodzi mi o to czy obróbka okna musi być zlicowana za ścianką kolankową czy może wystąpić sytuacja opisana powyżej.