PDA

Zobacz pełną wersję : ekrany za grzejnikami



Marcin_A
10-10-2008, 06:50
Mam grzejniki stalowe. Czy podklejać ekrany aluminiowe za grzejnikami , czy też nie?

zbigmor
10-10-2008, 08:16
Mam grzejniki stalowe. Czy podklejać ekrany aluminiowe za grzejnikami , czy też nie?

Zależy co chcesz osiągnąć. Estetycznie to rzecz gustu. Efektywnie dla grzejników panelowych efekt mizerny. Dla żeliwnych był większy ze względu na konstrukcję grzejnika. Założyć nie zaszkodzi, nawet jeśli nie pomoże.

VIP Jacek
10-10-2008, 19:10
ja założyłem, bo nie chciało mi się malować za grzejnikami. :D
Przy zmianie koloru pokoju mam sprawę rozwiązaną.
Ale coś tam dają, koszty znikome. :wink:

beton44
10-10-2008, 19:33
Mam grzejniki stalowe. Czy podklejać ekrany aluminiowe za grzejnikami , czy też nie?

Zależy co chcesz osiągnąć. Estetycznie to rzecz gustu. Efektywnie dla grzejników panelowych efekt mizerny. Dla żeliwnych był większy ze względu na konstrukcję grzejnika. Założyć nie zaszkodzi, nawet jeśli nie pomoże.

stalowe - mogą - też być i takie:
http://republika.pl/olmax/images/4_resize.JPG

frupper
10-10-2008, 21:56
Im więcej grzejniki mają konwekcji w swojej charakterystyce pracy tym zysk z ekranów mniejszy. Jeszcze taka mała uwaga do ich lokalizowania - należy je umieszczać jak najwyżej, minimum to aby górna krawędź ekranu była na równi z górną krawędzią grzejnika - często umieszcza się je w połowie wysokości grzejnika a to już mniejsza ich wydajność.