PDA

Zobacz pełną wersję : automatyczne ustawianie mocy grzania



dziewiatka
10-10-2008, 09:15
witam wszystkich :) jestem tu nowa, ale od jakiegoś czasu czytam Wasze porady.
przeprowadzam generlany remont domu z lat 60-tych i przyszła mi do głowy następująca kwestia:
czy istnieje jakiś system, ktory pozwoli ustawić temperaturę w pomieszczeniu, np. 22 st. C i grzejnik będzie automatycznie dostosowywał moc grzania do warunków na dworze?
rozwiazania w stylu inteligentny dom - odpadaja :)

SławekD
10-10-2008, 09:22
Regulator pogodowy zapewni Tobie to o czy piszesz

zbigmor
10-10-2008, 10:14
witam wszystkich :) jestem tu nowa, ale od jakiegoś czasu czytam Wasze porady.
przeprowadzam generlany remont domu z lat 60-tych i przyszła mi do głowy następująca kwestia:
czy istnieje jakiś system, ktory pozwoli ustawić temperaturę w pomieszczeniu, np. 22 st. C i grzejnik będzie automatycznie dostosowywał moc grzania do warunków na dworze?
rozwiazania w stylu inteligentny dom - odpadaja :)

Trochę chyba mieszasz dwie rzeczy. Regulację temperatury w pomieszczeniu z dopasowaniem się do temperatury na zewnątrz. Jeśli chodzi o to drugie to potrzebujesz regulator pogodowy jak SławekD napisał. jeśli chodzi tylko o stabilną temperaturę w pomieszczeniach to najprostrzym systemem jest układ zaworów z głowicami termostatycznymi, na których ustawiasz temperaturę jaką chcesz mieć w danym pomieszczeniu i one regulują zaworem dopływ wody do grzejnika.

bubanet
10-10-2008, 10:28
zobacz tutaj
http://www.instalsystem.pl/c/pl/16/1/1/0/long/regulatory-+sterowniki.html

jescze jest kwestia jakie masz ogrzewanie:
gazowe, elektryczne, olejowe - zaden kłopot - sterownin podłaczasz pod piec i gotowe

prze kotłach stałopalnych, kominkach itp to juz jest troche bardziej skomplikowane

dziewiatka
13-10-2008, 09:17
regulatro pogodowy top mamy, ale ta glowica termostatyczna może nas ratowac.
dzieki za wszystkie odpowiedzi!

nom
13-10-2008, 18:57
regulatro pogodowy top mamy,

A krzywa grzewcza dobrze dobrana?

Tedii
13-10-2008, 19:07
O dopłacie z urzędu na modernizację ogrzewania wiesz?