PDA

Zobacz pełną wersję : pierwszy przegląd kotła gazowego



11małgosia
10-10-2008, 12:56
Witam. Napiszczie proszę na czym polega pierwszy przegląd kotła gazowego- ten wykonywany zaraz po zamotowaniu urządzenia. Czy rzeczywiście trzeba go mieć aby była gwarancja? A może nie warto się z tym śpieszyć? (Instalacji kotła dokonali doświadczeni hydraulicy...)

dziabar
10-10-2008, 14:43
Tak szczegółowo to nie wiem na czym polega. Po zamontowaniu kotła gazowego przyjechał serwisant (oczywiście na wezwanie), uruchomił kocioł, ponastawiał, sprawdził szczelność, spaliny itd. Skasował 40zł, podbił gwarancję i tyle. Po sezonie mam umówić się na roczny przegląd i ten już niestety będzie bolał - 240zł.

dziabar
10-10-2008, 14:46
Tak szczegółowo to nie wiem na czym polega. Po zamontowaniu kotła gazowego przyjechał serwisant (oczywiście na wezwanie), uruchomił kocioł, ponastawiał, sprawdził szczelność, spaliny itd. Skasował 40zł, podbił gwarancję i tyle. Po sezonie mam umówić się na roczny przegląd i ten już niestety będzie bolał - 240zł.

Cpt_Q
10-10-2008, 15:02
Tak szczegółowo to nie wiem na czym polega. Po zamontowaniu kotła gazowego przyjechał serwisant (oczywiście na wezwanie), uruchomił kocioł, ponastawiał, sprawdził szczelność, spaliny itd. Skasował 40zł, podbił gwarancję i tyle....

No właśnie na tym polega: uruchomić, sprawdzić, ponastawiać, podbić gwarancję. Co w tym niezwykłego?

Danton
10-10-2008, 15:12
odbiór zerowy tzw
co w tym dziwnego?

skrol
11-10-2008, 06:31
Witam. Napiszczie proszę na czym polega pierwszy przegląd kotła gazowego- ten wykonywany zaraz po zamotowaniu urządzenia. Czy rzeczywiście trzeba go mieć aby była gwarancja? A może nie warto się z tym śpieszyć? (Instalacji kotła dokonali doświadczeni hydraulicy...)

Pierwsze uruchomianie polega na:
- sprawdzeniu czy kocioł został poprawnie zamontowany (ostatnio miałem taki zamontowany koło okapu... więc trzeba sprawdzać)
- sprawdzeniu szczelności gazowej i hydraulicznej,
- sprawdzeniu podłączenia elektrycznego.... sporo kotłów wymaga poprawnego .. czyli fazowego zasilania.
- uruchomieniu i dostosowaniu mocy kotła do budynku... w fabryce ustawiane są max....
- przeszkoleniu właściciela jak ma go używać.

Sporo tego uruchamiam i wiem że często są problemu i z tymi dobrymi hydraulikami i z kominami i .... długo by wymieniać

Edybre
11-10-2008, 18:55
Z rego co mi wiadomo uruchomienia kotła musi dokonac autoryzowany serwisant, inaczej gwarancja nieważna (tak jest w de dietrichu). Potem po roku kolejny - u mnie ten koszt to 150 zł.

jogging
03-11-2008, 07:27
[quote=11małgosia]
Pierwsze uruchomianie polega na:

- sprawdzeniu szczelności gazowej i hydraulicznej,


Mam pytanie: jak wygląda próba szczelności instalacji grzewczej już pracującej? Pytam bo mampewne podejrzenia dotyczące szczelności. Mam kocioł gazowy Viessmana (Vitopend 100) jednofunkcyjny i raz na miesiąc muszę uzupełniać wodę w instalacji. Z ciśnienia 1.5 bara spada mi do 1,0 ... Nie chciałbym czekać na przegląd po pierwszym roku bo to dopiero byłoby w czerwcu w przypadku jak mam jakiś problem w instalacji ...

mikolayi
03-11-2008, 07:38
skoro spada Ci ciśnienie wody w instalacji, to możesz mieć problem ze szczelnością, ale instalacji co. Watro to sprawdzić. Próba szczelności, o której najczęściej się mówi, to próba instalacji gazowej - bez niej nie podpiszesz umowy na dostarczanie gazu. Probę szczelnosci instalacji CO powinien Ci przeprowadzić instalator CO i on za to odpowiada. A jak wyglada ? Manometr, zamykanie poszczególnych obwodów, kamery, kucie podłogi - wszystko zależy jak bardzo trudno będzie znaleźć wyciek