PDA

Zobacz pełną wersję : Brykiet torfowy ?



qulka
10-10-2008, 13:58
Czytam, czytam i coraz bardziej mi się podoba :) niższa cena podobno porównywalna do węgla kaloryczność. Czy ktoś palił tym w kominku? albo w piecu co? i może potwierdzić te pozytywne opinie?

Będę wdzięczna za opinie.


Małgośka

Gonti
10-10-2008, 18:07
Nie wiem jak tam z kalorycznością ale trzeba pamiętać, a przynajmniej mieć świadomość, że palenie torfem, to zagłada dla kolejnego torfowiska :( .

irysy
10-10-2008, 18:16
Zapytaj Irlandczyków czym palą w kominkach. U nich drewno kominkowe to luksus, a torfowisk maja pod dostatkiem stąd powszechnie stosują właśnie brykiet torfowy.

Piczman
10-10-2008, 19:13
Podłączam się do pytania!

Interesuje się brykietem w celu wykorzystania jako podstawowe paliwo u siebie!
Widziałem torfowy w jakimś Markecie , moje spostrzeżenia na minus to to że brudzi jak węgiel !!!

Kupię może na tygodniu na próbę i zobaczę jak się tym pali ,,,

rafee
19-12-2010, 21:05
Brykiet torfowy to nowy, alternatywny materiał opałowy do kotła i kominka. Jego zaletą jest długie trzymanie żaru. Jest to produkt przyjazny środowisku, bez chemicznych domieszek. Nie tworzy czarnej sadzy, wypuszcza w powietrze tylko 1/3 dymu w stosunku do węgla, pozostały ze spalania popiół (ok. 12%) może być wykorzystywany jako nawóz.
Rozmiary kostki: 50×70×230 mm
Zawartość popiołu: 12%, wilgotność: 15%
Ciepło spalania: 16890 kJ/kg
Brykiet torfowy to ekologiczny, tani i wysokoenergetyczny matriał opałowy. POLECAM!