PDA

Zobacz pełną wersję : kilka pytań o wod-kan i CO



Rafal111
10-10-2008, 20:37
Zbieram własnie oferty na wykonanie wod-kan i CO i szału dostaje. Każda oferta ogólnikowa, nie wiem co im z tego wyjdzie a chciałem miec wszystko zrobione wg moich wymysleń - chociaż podobnie :)
Zaczne od początku. Dom podpiwniczony, z poddaszem. Piec kondensacyjny bo dużo podłogówki (114m2) a dom 200m2 (parter+pietro) plus 76m2 piwnic.Do tego 3 solary, na górze grzejniki i kominek z płaszczem.
I teraz pytania?
1. czy solary mogą wspomagać podłogówke? bo jedni mówią że szkoda zachodu na podłączenie tego do układu
2. czy CO jakoś sie steruje? jakies czujniki, regulator ?
następni mówili że dużo elektroniki to sie psuje a przy otwartej powierzchni i tak nie ma sensu.
Napisali że będzie szafka z rodzielaczem z rotametrami i moge sobie zawórkami przykręcać - jakos w tych czasach nie widze sie przy zaworkach które pewnie po kilku ruchcach zaczną cieknąć
3. czy nie lepiej zrobic to jakos cyfrowo mnp siedze sobie i chce wyłaczyc jakis pokój to cyk na klawiaturze i juz, a jak np nie ma mnie 8h w domu to można chyba ustawic ze ma piec sie wyłaczyc?
a nie biegać rano do zaworków
4. płaszcz wodny czy rozprowadzenie cieła -podobno to ciepłe powietrze to suche i alergiczne i nadmuchuje a nie rozprowadza sie dobrze po domu
5. jakie grzejniki? tez usłuszałem ze do pieca kondensacyjnego bedą większe i za duże to lepiej kupić takie 70/55 i piec troszke wyjdzie z parametrów kondensacji ale zwróci mi sie na grzejnikach - to prawda?
6. wogóle to jakie grzejniki?
7. jakie sloary? próżniowe-rurowe czy płaskie
8. w garażu i piwnicy tez grzejniki?

dużo tych pytań ale mieszkam narazie w bloku i dla mnie to czarna magia :)

cieszynianka
13-10-2008, 18:44
U nas w całym domu ogrzewanie niskotemperaturowe, więc w garażu też podłogówka ( piwnicy nie mamy ). Temperatura będzie sterowana z dla każdego pomieszczenia osobno - termostaty w pokojach. Gdyby były solary, to na pewno służyłyby również do wspomagania ogrzewania. Podobno próżniowe wydajniejsze, ale niestety droższe :-?