PDA

Zobacz pełną wersję : Oczyszczalnia ekologiczna, nieco odmienna



margarytka
11-10-2008, 09:39
Poszukuje informacji na temat ekologicznej oczyszczalni ścieków,która pracowałaby w następujących warunkach :
- z urządzeń sanitarnych okresowo korzysta do 30 osób- okres od wczesnej wiosny do późnej jesieni,lub w okresie zimowym korzysta kilka osób a możliwe też będzie,że nikt nie będzie korzystał .
- teren, na którym możliwe byłoby wykonanie takiej oczyszczalni, charakteryzuje się tym,że w okresie wiosny występuje dość wysoki poziom wody gruntowej ( ok. 20- 50 cm poniżej poziomu terenu) ,
-teren jest w granicach parku narodowego i jest objęty ochroną .

Może ktoś realizował podobną oczyszczalnię lub projektował ?

wiochman
11-10-2008, 10:37
czy jestes w stanie okreslic miesieczne zuzycie wody w sezonie w m3?

margarytka
11-10-2008, 10:46
Hmm trudna sprawa , bo przebywanie osób w obiekcie jest bardzo różne w różnym czasie .
Ale spróbuję.
Obecnie ścieki odbierane są do dwóch zbiorników po 5 m3 każdy i zbiorniki średnio są opróżniane dwa razy w tygodniu . Wychodzi z tego ok 80 m3 w miesiącu.

NJerzy
11-10-2008, 15:02
Podejrzewam że tutaj znajdziesz rozwiązanie:
http://www.oczyszczalnieogrodowe.pl

xxjas
11-10-2008, 16:00
a robiłem coś podobnego :D


proponował bym tutaj urządzenia działające w technologii SBR.

bardzo fajnie ma to rozwiązane firma JUNG Pumpen - mają zestawy dozbrajające i można by wykożystać istniejące już szambo.

w technologi SBR ścieki są podawane sekwencyjnie - zależnie od ustawień sterownika i ilości ścieków.

w twoim przypadku 2 zestawy dozbrajające - w okresie kiedy jest mniej ścieków działa tylko jeden.

nie wiem jak to jest na terenie parku narodowego, tu musiał byś iść do starostwa i do ochrony środowiska popytać - jak nie dostaniesz jasnej odpowiedzi pytaj na piśmie oczywiście.

odprowadzenie oczyszczonych ścieków w ttym przypadku nie jest zależne od poziomu wody gruntowej, w zestawie dozbrajającym jest pompka która podniesie oczyszczone ścieki na odpowiednią wysokość - można zrobić tzw. kopiec filtracyjny na wysokość około 80-100cm a na nim ładny skalniaczek (o ile grunt pod kopcem będzie odpowiednio przepuszczalny)

pozdr

Janek
[/i]

margarytka
11-10-2008, 19:19
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi :D
NJerzy na tej stronie jest prawie wszystko co mnie interesuje, a o konkretne rozwiązanie zwrócę się do tej firmy .

Pozdrawiam :D