PDA

Zobacz pełną wersję : Staw + ro?linno??



17-10-2003, 11:15
Kilka miesięcy temu powiększyłam zapuszczone 'bagienko' z milionem żab i teraz mam, nazwijmy to, mały staw.
Chciałabym, żeby był w stylu wiejskim, z mnóstwem roślinności wokół, w wodzie płotki i inne 'naturalne' rybki.
Co moge posadzić naokoło stawu? Jakie drzewa/krzewy/rośliny ozdobne??
Grunt jest kwaśny, torfowy.

ziaba
17-10-2003, 11:26
Na pewno wszelakie wrzosowate,różaneczniki,rododendrony,a z drzew polecam gorąco sumaki pospolite zwane octowcami-rosna wszedzie.
Na kwasna ziemie to mały trochę wybór..

magnolia
17-10-2003, 11:59
kosaćce, funkie, tawułki, trzykrotkililowce, trawa-miskant chiński, tojeść bergenia
a z krzewów- różaneczniki, azalie, kaliny-polecam je szczególnie np.kalina Viburnum plicatum,wierzba iwa, magnolia, oczar chiński, grujecznik japoński, z drzew brzozy,jabłoń ozdobna
Ja nie sadziłabym wrzosów i wrzosowatychna samym brzegu stawu.

magnolia
17-10-2003, 12:00
przepraszam- trzykrotki i lilowce- to takie wiejskie, ładne kwiaty co pięnie udadzą się na brzegu

jurg
17-10-2003, 12:06
...... a najlepiej podejrzeć tych co już wyhodowali sobie różne cudeńka przy swoich oczkach jak np.w linku znalezionym na tym forum - temat budowa stawu:
http://staw.to.jest.to/

skorpionka
17-10-2003, 14:34
Nie zapomnij o kaczencach i niezapominajkach,rosna wlasnie nad brzegami wod i wygladaja niezwykle malowniczo.
Czy cos Wam sie nie pomylilo z wrzosami ?Wrzosy lubia susze,piaszczysta ziemie i slonce.

weynrob
17-10-2003, 19:16
Chciałabym, żeby był w stylu wiejskim, z mnóstwem roślinności wokół, w wodzie płotki i inne 'naturalne' rybki.
co to są inne naturalne rybki??? :lol:
z płotkami w takim stawie będziesz miała problem
szybciej karasie,liny itp

Jaśka
20-10-2003, 11:19
'Naturalne' rybki to takie wyłowione z pobliskiej rzeczki i wpuszczone do mojego akwenu, za sprawą Taty. Wiem że wpuscił tam płotki, liny, kupił z pobliskiej hodowli ryb 2 amury i kilkadziesiat karpi (zagalopowal się chyba). W każdym razie, żadnych pomarańczowych karpi japońskich.

Dlaczego płotki nie są ok?

KP
24-10-2003, 15:56
Dlaczego płotki nie są ok?
Plotki są jak najbardziej o'key, tylko jak sama zauważyłaś żyją w pobliskiej rzeczce gdzie woda ma inne Ph, jest zdecydowanie lepiej natleniona i nie jest obarczona tak dużą ilością substancji organicznych jak staw. Lin, karaś są gatunkami bardziej przystosowanymi do życia w trudniejszych, stawowych warunkach.

bilbo
21-11-2003, 23:50
Ten etap też jeszcze przed nami :lol: choć już zaplanowany na niewielkiej makiecie :lol:
Justa

bilbo
29-11-2003, 11:52
Fajne są takie, które wygladają bardzo naturalnie, jak np. na tej stronie:

http://www.perlinski.turek.lm.pl/wasze_4.htm

29-11-2003, 18:06
Czy przy stawie w stylu wiejskim będą na miejscu różaneczniki,rododendrony /to również różanecznik/,sumaki,magnolie,oczar chiński,czgrujecznik japoński ?
Czy Wam się coś nie popie......., przepraszam , pomieszało ?

lgajos
19-10-2012, 14:16
Przede wszystkim daleko od wody z drzewami liściastymi nie ma szans na wyłowienia liści będą gnić w wodzie,a z naturalnych rybek zostaną tylko karasie i być może liny.Jeżeli będzie zachowana równowaga biologiczna woda co prawda będzie miała odcień brązowy(torf)ale będzie klarowna