PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to nie za wysoka cena za stan surowy ?



kuba2001
11-10-2008, 11:45
Witam wszystkich. Jestem tu nowy i to jest mój pierwszy post.
Właśnie zaczynam etap budowy własnego domu. Prosze o opinie czy cena robocizny nie jest za wysoka. A wiec - Dom podpiwniczony całkowicie, parter, poddasze, garaż na 2 samochody. Powierzchnia domu 320 m2. Do tego taras 30m2. Dach koperta (wg mnie dosyc skomplikowany,) pow dachu 350m2. Za te prace od ław fundametowych, schody, komin, sciany dzialowe a wiec wszystkie prace w srodku po wiezbe z deskowaniem.

Majster za te prace chce 45 tyś zł.

Czy to dobra cena? Bedzie robic tylko on i pomocnik. 4 do 5 miesiecy. Czas dla mne nie gra roli, nie przeszkadza mi to. Fachowosc tez gwarantowana.
Co sadzicie o cenie ?

..::M:D::..
11-10-2008, 12:10
jak ekipa sprawdzona to cena bardzo dobra

Nefer
11-10-2008, 12:15
darmo dają.

ghost34
11-10-2008, 12:49
Stary ..to prawie za free..jeśli naprawde fachowość gwarantowana..to jeszcze mu powiedz ze jak sie wyrobi w terminie dostanie jakas premię..

kuba2001
11-10-2008, 14:00
Dobrze jest wiedziec ze sie nie przeplaca. :wink:

resor
11-10-2008, 16:40
tez jestem zdania że nawet bardzo tanio ci powiedział majster

Nefer
11-10-2008, 19:44
Ale nie zapomnij napisać jak CI budowali :)

Amtla
11-10-2008, 19:49
Bardzo dobra cena.

Pisz, pisz...

kuba2001
12-10-2008, 17:53
Dzięki Wam za opinie. Zaczynam na wiosnę :) Napisze jak idzie robota, Hej !!

..::M:D::..
12-10-2008, 21:10
no to powodzenia , i żeby tego nie czytali ...bo podniosą :wink:

anzys
13-10-2008, 09:08
Majster za te prace chce 45 tyś zł.

też jestem nowy, dom co prawda sporo mniejszy - 185m2
buduje majster a ja jestem pomocnikiem :)
do zimy zrobimy piwnice (już ściany stoją, tylko jeszcze szalunek, zbrojenie i wylać beton). Za

za piwnicę majster dostanie ok. 3-4tys. złotych, ja ledwo żyję (praca w nocy + w dzień budowa) ale generalnie jestem zadowolony.
spostrzeżenie - jednak jak inwestor jest na budowie to i praca idzie szybko i materiały nie giną :)

kuba2001
14-10-2008, 08:18
Cześć, może jestem bezczelny ale.. wczoraj utargowałem 3 tysiaki.. :lol:

Anzys, wiesz jak masz czas i siły to ok, to jest najlepsze wyjście. Ja nie mam takiego komfortu ale mam inny bo znam gościa od lat i fachowość i uczciwość nie podlega dyskusji. Ale i tak Cie podziwiam bo ja raczej nie dałbym rady tak naginać.. :)

seba_x
14-10-2008, 16:37
jak dla mnie to podejrzanie mało , w dodatku ma pracować tylko majster i jeden pomocnik ? ciekawe jak robota będzie im szła , u mnie pracuje średnio 4-8 osób (zależy jakie prace są do zrobienia , od 8.00 do 16.00) , nie wiem za bardzo jaki masz projekt ale u mnie sami cieśle i zbrojarze robią już drugi tydzień , fundamenty robili 3 tygodnie (19x16 i wysokie na jakieś 1,8m) .

co do ceny to rzeczywiście może być okazja , zastanawia mnie tylko ilość pracowników :-? , uważaj żeby z tych 4-5 miesięcy nie zrobiło się 10-12 .

Dreikainnen
14-10-2008, 18:07
Ilość pracowników faktycznie mała, aczkolwiek mam sąsiada murarza, on plus kolega i 2 pomocników 3 domy w sezonie stawiają. Co do ceny to naprawdę okazja (jeśli człowiek jest sprawdzony)

seba_x
15-10-2008, 07:47
(jeśli człowiek jest sprawdzony)

czytałem już wiele tematów na muratorze gdzie ludzie żalili się że zatrudnili ludzi z polecenia , że miało być tak pięknie a wyszła kupa :(

cena czyni cuda - to tylko w reklamie :lol: :lol: :lol:

cienki66
15-10-2008, 08:49
Witajcie
Cena jak na taki domek jest bardzo niska :)
Ja w przyszłym roku zamierzam rozpoczać budowe Koralgola II 2G.
http://www.dominanta.pl/oferta/Koralgol_II_2G.html
Będzie troszke zmian ale nie wiele, na razie jestem na etapie warunków zabudowy.
I właśnie rozmawiałem z wykonawcą - orientacyjna cena ok. 50 tys. za stan surowy (od fundamentów po dach - bez ścianek działowych). Budowa teoretycznie w tanim rejonie Polski - Podkarpacie.
W przyszłym tygodniu będę znał szczegółowe wyliczenia.
Wykonawca miejscowy i poleacany przez tych co u nich budował.
Mój przyszły kierownik budowy mówi że jak na tego wykonawcę cena jest niezła, troszkę jeszcze spróbuję sie targować.
Firma robi kilka budów rocznie (na każdej 4 - 6 pracowników) w zalezności od tego co robia.
U mnie mają zacząć w czerwcu i majster mówi że w pażdzierniku będzie po zabawie :D
W zasadzie nie szukam innych ekip bo widziałem kilka ich budów i nikt nie miał żadnych zastrzeżeń.

Pozdro

Margoth*
16-10-2008, 08:40
Strasznie mało, aż to dziwne mi się wydaje. Ja za swój domek (125 m2 p.u. / 220 m2 p. calk.) płacę 60 tys. netto.

Kret001
23-10-2008, 20:42
Jeżeli ekipa sprawdzona to bardzo dobra cena. W obecnych czasach fachowcy proponują trochę kosmiczne ceny (nawet 2 razy wyższe i większość się na nie godzi bo zalezy im na czasie) a Twoja jest w sam raz i jest ona adekwatna do włożonej pracy.

darekpt
26-10-2008, 07:16
jak dla mnie to podejrzanie mało , w dodatku ma pracować tylko majster i jeden pomocnik ? ciekawe jak robota będzie im szła , u mnie pracuje średnio 4-8 osób (zależy jakie prace są do zrobienia , od 8.00 do 16.00) , nie wiem za bardzo jaki masz projekt ale u mnie sami cieśle i zbrojarze robią już drugi tydzień , fundamenty robili 3 tygodnie (19x16 i wysokie na jakieś 1,8m) ..

Mam pytanie - ile masz m2? Jezeli Ci 4-8 osób na budowie robią fundamenty 3 tyg to ich wywal ( mam tez cos w podobie ) mi fundamenty robili 2 dni - jednego dnia wykopała je koparka , drugiego dnia zrobili beliki i gruszka zalała - 3 tyg robić fundamenty to chyba jakas kpina?????


widze ze niektórzy to chyba wspierają lobby budowlane - jak będziecie tak rozpieszczac budowalańców to bedziecie płacic i po 100tys zł za domek za którego wybudowanie kto inny zapłaci 10tys , a reszta to się chyba wogóle nie targuje - 60tys netto za 125m ??????????? to chyba w stanie developerskim

kmink
26-10-2008, 10:13
darekpt - to zostań budowlańcem jak ci tak gul na ich zarobki skacze :lol:
tak samo z samochodami kupujecie okazje a potem płaczecie :lol:
Najlepiej zeby oni jeszcze wam dopłacali za to że moga wam dom postawić :lol:

Tylko na prowincji w Polsce tak sie robi - zaglada sie do portfela - chcesz cos miec - płać - ty pracujesz za darmo?

Jeszcze troche i w Polsce sie to zmieni - byle pijaczek bez odpowiedniej szkoły nie będzie mógł zostac budowlańcem, to samo z elektrykami i hydraulikami....ale będziesz wtedy płakał...

darekpt
26-10-2008, 10:42
niedługo na tym forum będzie więcej wykonawców niż budujących....

Skoro tak biadolisz jak to w Polsce jest źle a na zachodzie dobrze to po co piszesz na tym "złym" polskim forum???? Pisz sobie na "dobrym" norweskim, a to forum jak i cały Murator jest wlasnie po to by nikt nie robił w balona normalnego budującego który się nie zna na budownictwie a w około ma pełno sępów którzy tylko czekają by go oskubać


Ps. Dlaczego jak przychodzi jakas ekipa to zawsze na początek walnie taką cene ze masakra a po dłuższej rozmowie opuszczają cene nawet o 30-40% - co niemogli odrazu tej niższej powiedziec? Bo co? Bo inwestor głupi i się nie umie targować? A nóż się uda? Więcej zarobią? Jestem Przedstawicielem Handlowym od wielu lat i coś o tym wiem.

kmink
26-10-2008, 10:47
Jest duża różnica między tym jak ktos nie chce sie dac naciągnąć a tym jak ktoś oczekuje że inny mu zrobi za darmo.

darekpt
26-10-2008, 10:54
jezeli uwazasz ze za stan surowy otwarty ok 120m2 parterowy cena 100tys zł sama robocizna to nie jest naciągniecie to skończylem z Tobą gadać


Ps. Czy ja gdzieś pisałem ze chce zeby ktoś mi za darmo robił? Chodzi o normalną godziwą zapłate - tylko widze ze dla Ciebie za produkt X to jest 10tys zł a dla innego to jest 1tys zł

kmink
26-10-2008, 12:21
za produkt X można chcieć i 1zł jak i 100zł w zalezności jak sie go poda/dostarczy jak będzie zapakowany i jaką ilość chce kupujący - ale Ty to wiesz lepiej ode mnie - bo siedzisz w handlu

wracając do realiów to wiadomo że sa wykonawcy co przeginają z cenami i jak normalnie ceny oscyluja w zakresie od 10-20zł a ktos zawoła 40 to chyba jest nienormalny....ale dla niektórych i ten co chce 20 jest ,,wariatem''....tylko potem wychodzi ze ten co wziął 20 zrobił szybko,ładnie po po prostu super a ten za 10zł ciagle robił problemy albo odwalił maniane...

Ja osobiście wolałbym bym zapłacić troche więcej i mieć super wykonana pracę i bezproblemowa współprace
Gdybym byłl wykonawcą wolałbym wziąść więcej - spedzic więcej czasu na danej ,,robocie'' ale wykonac ja tak zeby klient klaskał w łapki..

Problem jest w tym że jak ktoś chce zapłacic mniej niż te 10zł to wykonawca też sie znajdzie i to zrobi za tyle - ale jakość pracy będzie marna - ewentualnie - po porstu wykonawca pracuje na czarno i nie płaci podatków.....uczciwy dobry fachowiec....nie może sprzedac swoich usług bo jest za drogi...ci tani zrobili złą opinie i ludzie myslą że wszyscy sa tacy sami...po czasie ten DOBRY fachowiec obniża cene - ale za ta nizsza cene nie może juz tyle pracy wkładac co poprzednio - robi szybciej i mniej dokładanie-dodatkowo każda rozmowa z inwestorem na temat pieniędzy go flustruje....itd itd

kuba2001
18-07-2009, 21:03
Witam wszystkich po długiej przerwie ! Moj dom pnie sie do gory :) Wszystko ok. Za jakies 2 tyg ostatni strop, sciana kolankowa, wiezba, deskowanie i papa (zostaje jeszcze taras) Powiem Wam ze roboty przy tym domu jest od cho ..ry i jeszcze troche. Majster dobrał sobie jeszcze jednego pomocnika. Narazie jest ok.

Asia_cze_k
20-07-2009, 19:09
Witam,
Kuba2001, ta powierzchnia 320 m2 to powierzchnia uzytkowa czy całkowita twojego domku? Bo jak uzytkowa to bardzo mało.
Mi za 230m2 pow.uzytkowej ekipa budowlana wycenila sama robocizne bez dachu na 40 tys.
Pozdrawiam.

kuba2001
20-07-2009, 22:32
Powierzchnia uzytkowa 328 m to mało ? :) Całkowita to 457 m. Kabatura 1300 m3. Pozdrawiam !

Asia_cze_k
20-07-2009, 23:13
Sorki,ale nie zrozumiales mnie :oops:
Odsnioslam sie bezposrednio do pytania w temacie.Chodzilo mi o koszt robocizny przy takiej powierzchni uzytkowej,45 tys to nie duzo wlasnie,bo dom ogromny. Pozdrawiam.

kuba2001
22-07-2009, 18:57
Nie ma sprawy, to ja zle zrozumialem. Sory Hej ! :)