PDA

Zobacz pełną wersję : Pustaki MAX jakiej firmy polecacie? Niekoniecznie najtańsze.



dziubek25077
11-10-2008, 19:29
Pytanko jak w tytule,
Przez zimę chciałbym się zaopatrzeć w materiał, żeby na wiosne jak tylko pogoda pozwoli ruszyć z budową parteru i poddasza.
Budować będe z maksów, i tu moja prośba.
Jakie formy polecacie?
Bo jak patrze na pustaki z marketów lub na te z promocyjnych ogłoszeń w skłądach to ręce opadają, strach do ręki wziąć żeby się nie rozsypał.

Znajomy z doświadczenia radził żeby rozejżeć sie za czymś "porządniejszym", bo zrobienie prostej w miare gładkiej ściany z tych tanich granuiczy z cudem, wiadomo że jakaś tolerancja jest ale bez przesady, no i żeby nie były takie że pękają w rekach.
Jakiej formy polecacie?
Pozdro !!!

lee28
11-10-2008, 19:37
Polecam odonów lub winerbergera. Nie polecam leiera, bardzo kruche i dużo na palecie jest połamanych.

qbel
11-10-2008, 20:43
WITAM
ja stawiałem z maxów harasiuki , leiera na samym początku odpuściłem (b
bardzo kruche) opinia szefa ekipy ,drugi wariant rozpatrywany to hadykówka

grzesiek_LA
11-10-2008, 21:48
a ja Markowicze polecam - budowałem z Harasiuków i Markowicz ale te z Markowicz były o klasę lepsze

qbel
11-10-2008, 22:20
markowicze OK, kupowałem cegłę k-3 na ściany działowe,ekipa chwaliła

bogus33
11-10-2008, 22:54
witam!

miałem kilkuletnie kupno , dokupiłem markowicze. jeżeli chodzi o wypalenie i kruchość to markowicze supeer, jednak są krzywe, tzn nie trzymają wymiaru- niby to nie ma większego znaczenia bo tynk wszystko wyrówna ale jednak...
pozdrawiam

r-32
12-10-2008, 08:32
Polecam poromur - Jopek.

Odonów - be .Bardzo - be :lol:

Pozdrawiam

LAMP
12-10-2008, 18:29
Zdecydowanie polecam Kozłowice. Dobrze wypalone, porządnie na paletach ułożone. Mój wykonawca również bardzo je chwalił - poprzedni dom budował z max-ów z Odonowa i mówi że różnica kolosalna. Tamte kruszyły się przy próbie cięcia, często popękane były. Kozłowickie bardzo ładnie się tną, nie kruszą się, proste.
Proponuje pojeździć po okolicznych podmiejskich osiedlach i poprzyglądać się stawianym domom, tudzież języka zasięgnąć u ekip budujących.
Pozdrawiam

trystat
12-10-2008, 21:05
Hejka
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z materiałami z cegielni Różewo z Radzymina??

paweelo
17-12-2008, 19:30
Hejka
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z materiałami z cegielni Różewo z Radzymina??

Czy ktoś moze podzielić sie opiniami na temat wyrobów ( max) tej cegielni

Croolick
17-12-2008, 20:13
Wszystko tylko nie Odonów. Szajs pierwszej klasy. Głównie ze wzgledu na wymiary a raczej ich brak. :evil:

Va_ldi
17-12-2008, 23:25
Polecam Hadykówkę lub Markowicze.

Wirecki
30-12-2008, 19:08
kozłowice. na kilkanaście palet - dwa albo trzy uszkodzone, przypuszczam że przy transporcie lub za/wył-ładunku.
Dobry rabat dostałem w Pyskowicach - przywieźli do mikołowa bez problemu

JarekKRK45
05-01-2009, 10:56
Witam , tez słyszałem że kozłowice są dobre , a napewno lepsze od odonowa ... Pozdrawiam

salatar
16-01-2009, 20:29
ja szukam tez MAX-a
i ustaliłem sobie taką kolejność jakości wg opini :)
jako ze jestem z małopolski
1. HADYKÓWKA
2. BIELOWICE
3. WIENDEBERGER
...
...
4. ODONÓW - niby ostatnio kolega dom postawil złego słowa nigdy nie powiedział
5 LEIER

ale cos zaczynam sie rozglądac za jakims betonem H+H, albo SOLBETEM - chyba taniej, albo porównywalnie a niekoniecznie gorzej

i jednak chyba będzie BK :)

chrobry
18-01-2009, 19:21
Czy ktos budował z ceramiki Owczary k. Piotrkowa T. ? Mają teraz w ofercie pustak Termotomn w dosyc dobrej cenie (4.9zl szt/ 12szt m2 / 29 cm szer sciany). Przejechałem sie tam obejrzec towar, ale na paltach widziałem jak po kilka sztuk bylo peknietych lub ukruszonych i teraz sam nie wiem. Moze ktos sie z tym spotkał ?

paparuh
01-08-2009, 12:18
Witam widzę dużo złych opinii o ceramice Odonów, ja buduje właśnie z tych pustaków i złego słowa powiedzieć nie można, na palecie może 3-5 szt pękniętych ,ale wszystko się wykorzysta a i cena jest super 1,96 brutto , co do wymiarów to jest OK! Polecam jak najbardziej :)

atulp
11-08-2009, 21:49
Ja ciągnąłem z Hadykówki - i max jak i K3 rzeczywiście bardzo ładne. Natomiast U-220 totalna porażka. Zupełnie wymiarów nie trzymała - na tych samych paletach potrafiły mieć h= między 21,5 a 24 cm. Murarz miał fajną zabawę aby zmieścić się z odpowiednią do maxów wysokością. Zwracać nie zwracałem, bo szkoda czasu, no ale reklamacja (kwotowa) się już chwilę ciągnie, i na razie brak informacji (ani be, ani me, ani kukuryku od producenta). Co ciekawe Hadykówka się chwali ręcznym sortowaniem - możliwe, że to w większości przypadków działa, choć czasami czynnik ludzki w postaci takiego Pana Czesia może się zepsuć, lub działać w trybie awaryjnym, po kilku głębszych - no a wtedy pustaki jak helikoptery wirują, więc jak i je zmierzyć. Na szczęście taki Pan Czesio chyba tylko U-220 sortuje, więc z takim maxem 29 u mnie wszystko było ok. Generalnie Hadykówkę polecam ale Czesia unikajcie. Domniemuję, że partie produkcyjne ze środka tygodnia będą ok, a tylko te poniedziałkowe (wiadomo, po weekendie), lub piątkowo/sobotnie (wiadomo, przed weekendem) mogą być narażone na rozstrzał. No a żeby być całkiem uczciwym, to muszę zauważyć, że U-220 generalnie (z małymi wyjątkami) zawierały więcej pustaka w pustaku (były wyższe niż powinny), a kupiłem je w cenie zwykłych U-220 (bez dopłat)!! :)

sailor_man
07-12-2009, 23:02
Czy ktos budował z ceramiki Owczary k. Piotrkowa T. ? Mają teraz w ofercie pustak Termotomn w dosyc dobrej cenie (4.9zl szt/ 12szt m2 / 29 cm szer sciany). Przejechałem sie tam obejrzec towar, ale na paltach widziałem jak po kilka sztuk bylo peknietych lub ukruszonych i teraz sam nie wiem. Moze ktos sie z tym spotkał ?

Dołączam się do pytania chrobry - czy ktoś budował z pustaków cegielni Owczary? Jakie są Wasze opinie?

netbet
08-12-2009, 07:43
no ja miałem wątpliwą przyjemność obcować z owymi OWCZARAMI... :evil:
DRAMAT!!! wszystko w dzienniku...
... i nie sądzę że trafiłem "wadliwą partię".... druga była tej samej klasy ... :evil:

nie polecam!

michaell
17-03-2010, 11:25
Witam widzę dużo złych opinii o ceramice Odonów, ja buduje właśnie z tych pustaków i złego słowa powiedzieć nie można, na palecie może 3-5 szt pękniętych ,ale wszystko się wykorzysta a i cena jest super 1,96 brutto , co do wymiarów to jest OK! Polecam jak najbardziej :)

Taaa, a na forum zdecydowałeś się napisać wyłącznie jednego posta i oczywiście NIE SPRZEDAJESZ tych pustaków... Jak produkt jest szajs to takie COŚ nie poprawi jego jakości. Cena z nieba się nie bierze, a jak mówi przysłowie "tanie mięso psy jedzą".
Bez urazy.

Ciril
17-03-2010, 11:39
Polecam odonów lub winerbergera. Nie polecam leiera, bardzo kruche i dużo na palecie jest połamanych.

Nie zgodzę się. Polecam Leiera, miałam bardzo mało potłuczonych pustaków, Kozłowice ta sama klasa.

Różnica jest duża po wymurowaniu - Leier się tak utwardził, że ciężko jest otwornicą puszkę pod otwór wywiercić (otwornica Makita na młotowiertarce o sile uderzenia 3,3 J). W Kozłowicach jest łatwej.

Wirecki
17-03-2010, 19:45
Nie zgodzę się. Polecam Leiera, miałam bardzo mało potłuczonych pustaków, Kozłowice ta sama klasa.Ja też pozwolę sobie nie zgodzić się. To nie jest ta sama klasa jakościowa.

Różnica jest duża po wymurowaniu - Leier się tak utwardził, że... ....że niby wymurowanie ma wpływ na twardość pustaka, który się pod wpływem murowania utwardził? Jesteś pewien Ciril?

Ciril
18-03-2010, 10:16
Nie zgodzę się. Polecam Leiera, miałam bardzo mało potłuczonych pustaków, Kozłowice ta sama klasa.Ja też pozwolę sobie nie zgodzić się. To nie jest ta sama klasa jakościowa.

Różnica jest duża po wymurowaniu - Leier się tak utwardził, że... ....że niby wymurowanie ma wpływ na twardość pustaka, który się pod wpływem murowania utwardził? Jesteś pewien Ciril?

Zapraszam... nie wiem na czym to polega, czy może na składzie mieszanki, z której został wykonany, bo się na tym nie znam... ale sami rozkładamy elektrykę i kanalizację i mogę powiedzieć tylko tyle, że w Leierze trudniej wywiercić otwór otwornicą, wykuć dziurę pod rurę kanalizacyjną...
Może nie dokładnie murowanie ma wpływ na pustak, ale siła ściskania od góry???
I chyba to jest w pustaku najważniejsze - nie wytrzymałość na ściskanie z boku, ale z góry???

mwojkam
14-04-2010, 11:13
Ja właśnie muruję z pustaka U-220 i K3 z Markowicz obydwa klasy 20 - pustaki twarde, równo i ładnie wypalone, na ok 30 palet do tej pory przywiezionych 1 pustak pokruszony!!! Murarz jeszcze z nich nie murował i jest pod wrażeniem. Jedyne zastrzeżenie - są krzywe, niezbyt duże rozbieżności ale jednak. Miałem do wyboru jeszcze Lewkowo i Plecewice - Lewkowo ok, Plecewice tragedia. Mimo najwyższej ceny i drobnych zastrzeżeń - polecam Markowicze.

Anixxxek
14-04-2010, 21:03
no ja miałem wątpliwą przyjemność obcować z owymi OWCZARAMI... :evil:
DRAMAT!!! wszystko w dzienniku...
... i nie sądzę że trafiłem "wadliwą partię".... druga była tej samej klasy ... :evil:

nie polecam!

Ja właśnie buduję z ZCB Owczary i nie jest najgorzej.Na dwie palety -jeden pęknięty.Też słyszałem że jakość jest nie halo,ale mam znajomego w hurtowni budowlanej i On powiedział,że owszem,był syf ale już tą wadę poprawili,a poza tym nie ma się czym martwić,bo wszystkie popękane wymieniają na nowe za darmochę.No i cena do Mnie przemówiła-2,8 netto z transportem :).Ciężko je rozłupać na mniejsze,bo się rozpadają,ale dajemy radę przecinarką do betonu

dynia
28-05-2011, 21:53
I jak te owczary obecnie sie sprawuja?

dynia
28-05-2011, 21:55
no ja miałem wątpliwą przyjemność obcować z owymi OWCZARAMI... :evil:
DRAMAT!!! wszystko w dzienniku...
... i nie sądzę że trafiłem "wadliwą partię".... druga była tej samej klasy ... :evil:

nie polecam!
No i jak teraz nadal uwazasz ze to dramat pustaki z Owczar

marconi_piaseczno
26-07-2011, 14:17
Mimo najwyższej ceny i drobnych zastrzeżeń - polecam Markowicze.
Mnie znajomi tez polecali Markowicze i takie właśnie zakupiłem. Jakież było moje zdumienie jak dojechały na budowę palety z logiem LEIER'a.
Podejrzewam, że wcześniejsze Markowicze i ich dobra renoma to nie te same pustaki co dzisiaj z LEIER'a.

K160
15-04-2012, 11:13
Temat stary, ale wciąż aktualny dla tych budujących w tradycyjnych technologiach. Budowę zaczynałem na pustakach MAX Odonów i muszę powiedzieć, że takiego szmelcu w życiu na oczy nie widziałem. Na mikro etykiecie ukrytej pod zwałami folii stretch jest mikro druczek "Katerogia II", jak to zwykle bywa w naszych cegielniach od zewnętrznej strony palety stoją same wzorcowe egzemplarze, a w środku sodoma i gomora. Pustaki kupowane po normalnej rynkowej cenie 2,15 brutto, sprzedawca się słowem nie zająknął, że to jest jakiś odpad drugiego gatunku, a po dowiezieniu na plac, rozpakowaniu, zużyciu kilkudziesięciu sztuk, było za późno na zwrot, szczególnie, że poziom obsługi klienta w Nowym Sączu stoi na najniższym poziomie w kraju. Sprzedawca ma mnie w d..... Pustaki w 30% niewypalone, przepalone, rozpływające się w rękach. Palcami rozkrusza się na kawałki. Krzywe, słabe, żenada. Producent na reklamację za pośrednictwem e-maila milczy, ale sprawy nie odpuszczę. Co gorsza właśnie z tego pustaka mam zrobione dolne warstwy ścian - te najbardziej obciążone.

Później kupiłem MAX 220 Leier'a, duże palety po 140sztuk, cena 2,09. Rany julek jaka to jest jakość. Pustaki wzorcowe, mocne, zero odpadu na palecie, równiutkie, mają więcej przegród niż zwykłe MAXy. Naprawdę rewelacyjna jakość w super cenie. Pieje z zachwytu, a jednocześnie lamentuję, że na dole ścian mam z tego śmiecia z Odonowa.

Nie umiem pojąć jak można coś takiego wprowadzać do sprzedaży, oznaczać normą PN-EN 771-1; 2006, wytrzymałość 15 N/mm2 (ta akurat) i nie ponosić żadnych konkretnych konsekwencji. Czy są organy kontroli państwowej, które czymś takim by się zainteresowały?

Poglądowe zdjęcia jakości pustaków MAX z Ceramiki Budowlanej Odonów Sp. z o.o. Kazimierza Wielka (w sieci co najmniej kilka osób opisuje podobne przypadki):

krystynkag
19-05-2012, 10:40
Ponawiam pytanie o pustaki z Owczar?? Jak się sprawują?