PDA

Zobacz pełną wersję : KREDYT W DOMBANKU :-(



bambus23
12-10-2008, 11:22
Witam,
Proszę o radę...Staram się o kredyt hipoteczny w DOMBANKU ok. 220tys.Wszystko z mojej strony jest OK, warunki spełnione. Po 8 mc starań podpisaliśmy umowę 4 WRZEŚNIA 2008r.I tu zaczyna się mój problem...Minął miesiąc i wypłaty 1 transzy nie ma! Mój doradca twierdzi,że bank nie ma środków na wypłatę. W banku info,że mają całą masę wypłat i przekładają termin wypłaty co kilka dni.W umowie mam jasno napisane, że wypłata ma być do 7 dni! Minął miesiąc...Powpłacałam zaliczki na materiał i dla wykonawców. Jestem stratna ok 7 tys.Jest szansa na pokrycie choć części tej kwoty przez bank???BĘDĘ OGROMNIE WDZIĘCZNA ZA KAŻDĄ RADĘ.

monia i marek
12-10-2008, 21:16
Z tego, co mi wiadomo, DOM BANK ma kłopot z wypłatą kredytów hipotecznych i w tej chwili w ogóle ustanowił duże ograniczenia w przyznawaniu kredytów (chyba podobnie jak inne banki). O ile wiem, osobom starającym się o kredyt, dają teraz kredyty tylko do 80% wartosci inwestycji. Z pewnością to kłopot, jesli czekasz tyle czasu na wypłatę transzy :roll:

aik
19-10-2008, 16:09
Nie strasz, ja jutro wybieram sie po trzecia ostatnia transze do banku, podobno czeka sie na wyplate do dwoch tygodni.

Wowka
19-10-2008, 18:54
Prawda jest taka, że banki przestały sobie ufać.
Właściwie zamarł rynek kredytów międzybankowych.
Banki pożyczają klientom tyle ile same zebrały w formie spłacanych kredytów i umiejscowionych w ich bankach lokatach.
W lepszej kondycji finansowej są te banki, które aktywnie "ściągają" z rynku pieniądze w formie lokat bankowych.

Prawdą jest także i to, że łatwość z jaką można było otrzymać kredyt w USA innych krajach Europy Zachodniej była powodem zaistniałego kryzysu.
Inną sprawą jest to, że już zawartych umów należy dotrzymywać.

Nawiasem mówiąc; DomBank jest marką hipoteczną GETIN Banku SA. W piątkowej Rzeczpospolitej (na zielonych stronach) jest artykuł potwierdzający tezę, że GetinBank pozycza tyle ile sam uzbiera. Stąd też ewentualne zatory finansowe.

Nefer
19-10-2008, 19:01
Składaj reklamację - na gębę nic nie załatwisz.

el-ka
31-10-2008, 21:25
Dziś wreszcie przyszła do nas transza z Dombanku - przyznana 13.10. Coś się jednak ruszyło.

irreality
01-11-2008, 07:55
skompletuj dokumenty i dowody i przypomnij im to jak będą od Ciebie chcieli ratę w terminie....

bambus23
01-11-2008, 17:21
Dzięki za odp.
el-ka, a jakie masz warunki kredytu w dombanku?
Ja mam marżę 1,4% libor 3m. Dla mnie OK, tylko ten spread, żaden BANK nie ma bardziej niekorzystnego dla klienta...