PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie okna byly 10-15 lat temu ?



szczukot
13-10-2008, 08:02
Witam
Mieszkam w mieszkaniu budowanym okolo 10-12 lat temu. Sa w nim wstawione okna drewniane - czesciowo Velux a czesciowo nie wiem co. No i termometr w takich warunkach jak teraz pokazuje mi w poblizu okien (kilkanascie cm) temp rzedu 15-18 st gdy w pokojach mam po 22-23. No i pytanko : jakie U (przenikalnosc cieplna) mialy okna z tamtych czasow ? Czy sa one porownywalne z dzisiejszymi czy duuuzo gorsze ? Bo jezeli porownywalne to zastanawiam sie czy nie zainwestowac w jakies okna 3-szybowe jak ma mi tak cieplo uciekac jak teraz.

Fantom

jareko
13-10-2008, 08:51
12 lat temu?
czyli 96 rok - na 100% masz szyby o k=2,8 - to byl standard na tamte czasy
1,6 z warstwa niskoemisyjna byly za doplata i to dosc znaczna
1,1 pojawialo sie juz ale doplaty byly ooooogromne
oczywiscie mowimy o zwyklych oknach - polaciowki to zupelnie inne bajka

zbigmor
13-10-2008, 10:03
Witam
Mieszkam w mieszkaniu budowanym okolo 10-12 lat temu. Sa w nim wstawione okna drewniane - czesciowo Velux a czesciowo nie wiem co. No i termometr w takich warunkach jak teraz pokazuje mi w poblizu okien (kilkanascie cm) temp rzedu 15-18 st gdy w pokojach mam po 22-23. No i pytanko : jakie U (przenikalnosc cieplna) mialy okna z tamtych czasow ? Czy sa one porownywalne z dzisiejszymi czy duuuzo gorsze ? Bo jezeli porownywalne to zastanawiam sie czy nie zainwestowac w jakies okna 3-szybowe jak ma mi tak cieplo uciekac jak teraz.

Fantom

A może ten problem dotyczy jakości ich montażu, a nie wykonania i ciepło ucieka dookoła okna?

szczukot
13-10-2008, 10:11
Kto to teraz wie jak one sa zamocowane. Tam gdzie najzimniej to takie okna typu combo - polaciowka z normalnym polaczona. Jak rano ostatnio wstaje i termometr tam stoi to srednio jest kolo 14 st.

Fantom