PDA

Zobacz pełną wersję : Skrzynka gazowa w linii ogrodzenia - kilka pytań...



Bigbeat
13-10-2008, 08:59
Witam,
będę miał gaz ziemny (za rok :( ) - i w związku z tym zaczynam już myśleć o skrzynce gazowej w linii ogrodzenia.
Mam kilka pytań do osób które wiedzą coś w tym temacie:
1. Czy skrzynka gazowa może być umieszczona prawie w narożniku działki?
2. Czy skrzynka gazowa może przylegać/wchodzić do drewnianego domku na sprzęt ogrodniczy? Konkretniej: w rogu działki, koło śmietnika, zamierzam zbudować taki domek. Jedna z jego ścian - właśnie ta od strony drogi - byłaby zbudowana z wykorzystaniem istniejących sztachet ogrodzenia, tak więc tył skrzynki znalazłby się praktycznie wewnątrz domku.
3. Czy rura gazowa może być puszczona pod takim domkiem - przy założeniu, że przechodziłaby w ziemi tuż obok jednej ze ścian i równolegle do niej, a nad rurą nie byłoby żadnej trwałej posadzki?

Jak to wygląda?

NASZBLUSZCZ
13-10-2008, 12:06
to wszystko najlepiej ustalic z gazownia :)

Bigbeat
13-10-2008, 12:34
No gazownia nie bardzo chce rozmawiać, twierdząc - zresztą słusznie - że oni zajmują się doprowadzeniem gazu do skrzynki.
Natomiast od skrzynki do domu to już jest moje - i jedyne, co chcą mi polecić, to firmę, która mi zrobi projekt i wykonawstwo.

Bazhyl
16-10-2008, 16:15
Witam,
będę miał gaz ziemny (za rok :( ) - i w związku z tym zaczynam już myśleć o skrzynce gazowej w linii ogrodzenia.
Mam kilka pytań do osób które wiedzą coś w tym temacie:
1. Czy skrzynka gazowa może być umieszczona prawie w narożniku działki?
2. Czy skrzynka gazowa może przylegać/wchodzić do drewnianego domku na sprzęt ogrodniczy? Konkretniej: w rogu działki, koło śmietnika, zamierzam zbudować taki domek. Jedna z jego ścian - właśnie ta od strony drogi - byłaby zbudowana z wykorzystaniem istniejących sztachet ogrodzenia, tak więc tył skrzynki znalazłby się praktycznie wewnątrz domku.
3. Czy rura gazowa może być puszczona pod takim domkiem - przy założeniu, że przechodziłaby w ziemi tuż obok jednej ze ścian i równolegle do niej, a nad rurą nie byłoby żadnej trwałej posadzki?

Jak to wygląda?

3 x TAK

mario1976
16-10-2008, 16:51
Witam,
będę miał gaz ziemny (za rok :( ) - i w związku z tym zaczynam już myśleć o skrzynce gazowej w linii ogrodzenia.
Mam kilka pytań do osób które wiedzą coś w tym temacie:
1. Czy skrzynka gazowa może być umieszczona prawie w narożniku działki?
2. Czy skrzynka gazowa może przylegać/wchodzić do drewnianego domku na sprzęt ogrodniczy? Konkretniej: w rogu działki, koło śmietnika, zamierzam zbudować taki domek. Jedna z jego ścian - właśnie ta od strony drogi - byłaby zbudowana z wykorzystaniem istniejących sztachet ogrodzenia, tak więc tył skrzynki znalazłby się praktycznie wewnątrz domku.
3. Czy rura gazowa może być puszczona pod takim domkiem - przy założeniu, że przechodziłaby w ziemi tuż obok jednej ze ścian i równolegle do niej, a nad rurą nie byłoby żadnej trwałej posadzki?

Jak to wygląda?

Od miesiąca jestem szczesliwym posiadaczem skrzynki a od tygodnia szcześliwym posiadaczem gazu w rurze.

1. Może być umieszczona gdzie chcesz, tzn. gdzie Ci zaprojektuje projektant, a mi zaprojektował tam gdzie ja sobie zazyczyłem.
2. U mnie pomiędzy skrzynkami gazową i elektryczną będzie wiata smietnikowa. Więc u Ciebie też nie powinno być problemu.
3. Nie wiem ale pewnie problemu nie powinno być.