PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzęt AGD z IKEA



JANEK J
11-03-2003, 10:25
Czy spotkam kogoś kto słyszał coś a może sam używa sprzętu Whirlpoola kupoionego w Ikei- zmywarka(produkcja we Włochy)na 8 zestawów, piekarnik 8 funkcji, płyta ceramiczna-promiennikowa ze sterowaniem sensorowym - a może macie jakieś inne opinie - na temat dobrego i nie drogiego sprzetu agd. Mam dosłownie zawrót głowy w sprawie wyboru a ściśle mówiąc na etapie przed wprowadzeniem się do domu i końcem budowy a mozliwościami finasowymi po prostu.

gaja
11-03-2003, 11:46
Słyszałam od znajomego, ktory kupił lodówkę Whirpoola z Ikea. Zepsuła się dokładnie tydzień po zakończeniu gwarancji. Przypadek? Nie wiem,ale ja generalnie nie kupiłabym tam sprzętu. Poza tym w sklepach specjalistycznych mozesz utargować upust kupujac nawet jedną sztukę.Mi to zawsze się udaje. Na lodówce nawet 300 zł! Nie wiem czy jest to możliwe w Ikea, raczej nie.

Ryszard1
12-03-2003, 06:40
A ja mam tej firmy lodowke i pralke - chodzi od kilku lat bezawaryjnie,

Teska
12-03-2003, 09:01
mi pralke wymieniali 2 razy , az w koncu oddali pieniadze...kuchenka mikrofalowa szósty zmysł chodzi ..ok..
Mysle ze i drozszy sprzet tez sie moze popsuc...wybierz co ci pasuje i nie mysl wiecej ...bo mozna zwariowac...:smile: tyle tego jest...

ma
13-03-2003, 08:23
Ze sprzętów Whirlpoola mam tylko wyciąg. Działa od 3 lat bez problemów.
Jest jeden kruczek przy kupowaniu w Ikea:
jak kupujesz u nich i meble, i sprzęt, to instalują ci wszystko w cenie instalacji kuchni czyli albo darmo (jak trafisz na promocję), albo za jakieś 7%. TO się naprawdę opłaca. Samo wycięcie dziury pod zlew z innej firmy w ikeowskim blacie kosztowało mnie chyba ze 100 zł. Pod rozwagę.

JANEK J
13-03-2003, 08:52
Teska - dziękuje za sugestię- faktycznie jestem bliski zwariowania i mam juz dość tych wyborów. W tym tygodniu odpoczywam nic, nie liczę - później zobaczymy...

kammaje
24-10-2006, 08:30
w tej chwili jestem posiadaczem sprzętu Elektroluxa, który bardzo sobię chwalę jeśli chodzi o niezawodność. Mniej sobie jednak chwalę cenę jaką zapłaciłem i dlatego do nowego domu będę kupował sprzęt po prostu tani.
Mając pełną świadomość, że może się po 5 latach popsuć

Dlatego interesują mnie opinie
UŻYTKOWNIKÓW sprzętu, który można kupować w Ikei. EKVIK MUMSIG ELDIG LUFTIG ENERGISK RENLIG i co tam jeszcze jest.

oliciaz
25-10-2006, 19:56
Tez jestem nastawiona na sprzęt do kuchni Ikea ale jakoś nie rozpatruje go w kategoriach tańszego i gorszego – czy słusznie ...

coral1979
15-11-2006, 16:10
Sprzęty z Ikei NIE SĄ tanie w porównaniu ze swoimi odpowiednikami. Taniej można zaopatrzyć się w Saturnie czy chociażby w Euro

Dżaro
03-12-2006, 22:09
Część,
Może jednak ktoś ma jakieś doświadczenie ze sprzętem Ikei, da się tego w ogóle używać ? Myślałem o kupieniu lodówki CBI 611 (wys. 177), bo słyszałem, że z "obcą" do zabudowy może być problem, poza tym cena jest chyba niezła (1490). Drugi sprzęt,to Okap Luftig, HOO D00, nie tani, ale podoba się żonie. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie ?
Jarek z Krakowa

KiZ
04-12-2006, 08:24
AGD z Ikea to po prostu Whirpool. Ja mam inne preferencje sprzętowe, ale jestem szczerze zainteresowany ich ekspresem do kawy do zabudowy (nowość). Niewiele firm ma takie coś w ofercie, a jesli już to w kosmicznej cenie (Siemens, Miele). Sam bym chetnie poznał opinie użytkownika, ale ze względu na "świeżość" produktu to chyba niemożliwe :-?

PS. jest jeszcze kilku innych producentów, ale nikt nie schodzi poniżej 3 tys. IKEA ~1000.

fasola25
04-12-2006, 09:50
AGD z Ikea to po prostu Whirpool. Ja mam inne preferencje sprzętowe, ale jestem szczerze zainteresowany ich ekspresem do kawy do zabudowy (nowość). Niewiele firm ma takie coś w ofercie, a jesli już to w kosmicznej cenie (Siemens, Miele). Sam bym chetnie poznał opinie użytkownika, ale ze względu na "świeżość" produktu to chyba niemożliwe :-?

PS. jest jeszcze kilku innych producentów, ale nikt nie schodzi poniżej 3 tys. IKEA ~1000.

no wlasnie, tez bardzo zainteresowal mnie ich ekspres do kawy, bo te ktore ogladalam do tej pory nie schodzily ponizej 5 tys :(
a cena ponizej 1000 wydawala mi sie niemozliwa
ale w ekspresie wazne jest to jaka kawa z niego "wychodzi" :)
najchetniej napilabym sie gdzies kawy zaparzonej w tym ekspresie

Maggi
04-12-2006, 11:00
Cały sprzęt AGD w meblach i salonach IKEA jest to sprzet marki Whirlpool.

Wiem to napewno bo akurat pracuje w tej firmie :)

KiZ
04-12-2006, 12:01
Tzn. której? :)
W każdym razie może jakieś dodatkowe szczegóły?

Fasola25, racja z tą jakością naparu, chociaż dla przeciętnego kawosza, większy wpływ na smak ma kawa i woda, niż maszyneria ;) Niedawni piłem kawę z jakiegoś ekspresu AEG z Mediamarkt za 299(!) i byłem zaszokowany pozytywnie jakością napoju :o

fasola25
04-12-2006, 14:10
Tzn. której? :)
W każdym razie może jakieś dodatkowe szczegóły?

Fasola25, racja z tą jakością naparu, chociaż dla przeciętnego kawosza, większy wpływ na smak ma kawa i woda, niż maszyneria ;) Niedawni piłem kawę z jakiegoś ekspresu AEG z Mediamarkt za 299(!) i byłem zaszokowany pozytywnie jakością napoju :o

no wlasnie o to mi chodzi
zdarza sie ze kawa z ekspresu za kilka tysiecy zlotych wcale nie smakuje rewelacyjnie, chociaz moze to byc tez kwestia wody i kawy

mumin_001
14-04-2008, 15:34
Witam,

Czy ktoś posiada/używa/wie cokolwiek na temat sprzętu AGD oferowanego w IKEA, chodzi o sprzęt Whirlpool for IKEA, a szczególnie płytę indukcyjną NUTID HB 3 HB (http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40123768).
Czy sprzęt oferowany przez Whirlpoola w IKEA jest porównywalny z tym klasycznym Whirlpoolem ze sklepów AGD?
Jak wypada ta konkretnie płyta w porównaniu do konkurencyjnych modeli innych firm (Electrolux EHD 60020 P, TEKA GKST 60 I 4 B), chodzi mi o ilość funkcji, moce itp. Nie znam się na tym kompletnie - wiem tylko że ta z IKEA ma jak dla mnie idealny kształt (35cm głębokości).

Z góry dziękuję za wypowiedzi i podpowiedzi.

--
m

anna-maria3
14-04-2008, 17:36
Ja mam sprzęt Whirpoola for IKEA w mieszkaniu. Mam piekarnik, okap, zlew i płytę gazową. Kupowałam wszystko jakieś dwa lata temu, kiedy najbardziej liczył się dla nas czas, więc nie wybrzydzałam, tylko wzięłam wszystko (łącznie z meblami) w jednym sklepie. I nie narzekam... Wszystko bez bajerów i rewelacji, ale do dzisiaj działa bez zarzutu.
W domu natomiast mam wspomnianą przez Ciebie płytę TEKA GKST 60 I 4B i jest super. Znakomicie reaguje na zmianę temperatury, gotuje szybko, świetnie sie czyści (wystarczy przetrzeć wodą z płynem i raz jeszcze na sucho). Można ustawić czas gotowania na poszczególnych polach i nie zerkać na zegarek albo na minutnik (na przkład przy gotowaniu jajek). Z czystym sumieniem mogę tę płytę polecić, nie wiem natomiast, jak wypada na tle indukcji z IKEA...

zoja30
13-10-2008, 10:23
Zastanawiam się nad zakupem kuchni z Ikei wraz z ich sprzętem AGD. Jakie są wasze doświadczenia w tej dziedzinie?

kamionkal
13-10-2008, 10:32
z tego co pamiętam AGD w Ikei to głównie Whirlpool, więc pytanie jak się nastawiasz do tej firmy? marka znana, z drugiej strony opinie użytkowników mieszane.

moi znajomi mają od ładnych kilku lat całą kuchnię z Ikei i jest OK, są zadowoleni.

ja biorąc kuchnię (nie z Ikei akurat) zrezygnowałem z opcji pakietu z AGD, bo kupując samemu przez sklepy internetowe można na tym oszczędzić lekką ręką parę tysięcy.

agakz
13-10-2008, 11:05
Mam od 3 lat lodówkę i okap z Ikea. Nie narzekam. Może mało wymagająca jestem :wink: ?

suire
15-10-2008, 22:23
U mnie od sierpnia zeszłego roku działa płyta elektryczna,piekarnik i zmywarka Ikea (Whirlpool)
Jestem zadowolona,wszystko pracuje jak należy.

abigail
15-10-2008, 23:12
My mamy kuchnię ikeowską (super się sprawdza)z całym agd whirlpoola zakupionym razem z kuchnią. Oceniając wg starej skali szkolnej (czyli od 5 do 2) dałabym tak:
lodówka: 5
zmywarka : 4
piekarnik : 5
płyta gazowa : 3 na szynach
okap: 5

Zopafisa
16-10-2008, 06:25
a która masz płytę i dlaczego 3 na szynach ?
Zastanawiam sie od jakiegos czasu nad płytą z Ikei pięciopalnikową

abigail
16-10-2008, 18:44
a która masz płytę i dlaczego 3 na szynach ?
Zastanawiam sie od jakiegos czasu nad płytą z Ikei pięciopalnikową

Te pięciopalnikowe są b.efektowne, być może też są lepsze niż mój 4palnikowy model (nie znam numeru, na zewnątrz nie jest napisane). Dlaczego 3 na szynach? Otóz jest tam taki patent (ochrona pzred dziećmi), że aby właczyć gaz musisz jedną ręką przekręcić kurek wciskając go jednocześnie a następnie potrzymać wciśnięty przez 5 sekund, drugą ręką naciskając iskrownik i dopiero wtedy bucha płomień. Szkopuł jest taki, że ten mechanizm w palniku się zacina, czyli powtarzasz opisaną sekwencję czasem kilka razy i płomień ciągle gaśnie, mimo że trzyma się przepisowe 5 sekund lub dłużej. Wtedy trzeba zdjąć plastikowy kurek, stuknąć trzonkiem noża w metalowy trzpień kurka i próbować od nowa. Do skutku. Czasem odpalenie palnika trwa 2-3minuty. Cholery można dostać. Czynne warunkowo mam 2 palniki, jeden wcale a jeden odpala z dużym trudem. Czyli w zasadzie mam płytę 2palmikową i to źle działającą. Moja mama ma róznież płytę gazową z ikei (inny model) i również ma dokładnie ten sam problem. Gazownik twierdzi, ze to bład konstrukcyjny , nie do usunięcia.

Malwi
16-10-2008, 21:03
a jak to wygląda cenowo? Dużo taniej niż zakup osobno?

suire
20-10-2008, 21:51
a która masz płytę i dlaczego 3 na szynach ?
Zastanawiam sie od jakiegos czasu nad płytą z Ikei pięciopalnikową

Te pięciopalnikowe są b.efektowne, być może też są lepsze niż mój 4palnikowy model (nie znam numeru, na zewnątrz nie jest napisane). Dlaczego 3 na szynach? Otóz jest tam taki patent (ochrona pzred dziećmi), że aby właczyć gaz musisz jedną ręką przekręcić kurek wciskając go jednocześnie a następnie potrzymać wciśnięty przez 5 sekund, drugą ręką naciskając iskrownik i dopiero wtedy bucha płomień. Szkopuł jest taki, że ten mechanizm w palniku się zacina, czyli powtarzasz opisaną sekwencję czasem kilka razy i płomień ciągle gaśnie, mimo że trzyma się przepisowe 5 sekund lub dłużej. Wtedy trzeba zdjąć plastikowy kurek, stuknąć trzonkiem noża w metalowy trzpień kurka i próbować od nowa. Do skutku. Czasem odpalenie palnika trwa 2-3minuty. Cholery można dostać. Czynne warunkowo mam 2 palniki, jeden wcale a jeden odpala z dużym trudem. Czyli w zasadzie mam płytę 2palmikową i to źle działającą. Moja mama ma róznież płytę gazową z ikei (inny model) i również ma dokładnie ten sam problem. Gazownik twierdzi, ze to bład konstrukcyjny , nie do usunięcia.


Może trochę nie na temat,ale miałam kiedyś taką kuchenke "Amika". \Po prostu tak z gazem bywa,zawsze coś zapaskudzi te kurki :)
Teraz mam płytę elektryczną z IKEA i zapomniałam co to kuchenka gazowa.I jak bywa kłopotliwa.

m3rkury
22-10-2008, 11:08
Witajcie,
potrzebuję pomocy/porady odnośnie podłączenia elektrycznego kuchni Whirlpoola (piekarnik+płyta grzewcza ceramiczna).

Niestety dostaję sprzeczne informacje z różnych źródeł i sam nie wiem, kto ma rację.

Czy można podłączyć płytę z piekarnikiem do 1-fazowego przyłącza 230V?

Mam już 3 głosy na ten temat:
1. TAK, można, tylko trzeba zrobić zabezpieczenie 25A
2. NIE, trzeba podłączyć 3-fazowo
3. NIE, konieczna jest siła.

Niestety jestem laikiem. Wolałbym, żeby opcja "1" była prawdą, bo wtedy nie musiałbym modyfikować instalacji elektrycznej.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdrawiam,
Bartek

cieszynianka
22-10-2008, 12:59
Zobacz do instrukcji płyty. Tam powinno być wszystko napisane.
Niektóre możan podłoączyć na dwa sposoby.
:wink:

suire
22-10-2008, 21:47
Jestem laikiem w tym temacie, kuchnię (płyta + piekarnik Ikea )podłączali fachowcy.Ale NA PEWNO mam to podłączone do siły.
I podczas zakładania instalacji tez pytano mnie o rodzaj kuchenki(elektryczna,gazowa?).Więc pewnie ta siła jest wazna przy podłączeniu płyty. :D

m3rkury
24-10-2008, 12:13
dzięki za odpowiedzi. Będziemy ciągnąć siłę w takim razie.

Klodziki
16-03-2010, 09:22
Czy ktoś ma tą płytę gazową z ikei?


Jak się sprawdza i czyści, bo jest matowa?

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70154169

Gosia ze Złotego Rogu
17-03-2010, 10:05
Ja użytkuję od roku cały sprzęt Ikea, łącznie z płytą pięciopalnikową. Rzeczywiście, kurKi trzeba nieco przytrzymać przy zapalaniu palników, ale w moim egzemplarzu na szczęście się nie zacinają. Jeśli chodzi o utrzymanie w czystości - no to nie jest najszczęśliwszy wybór. Ale sposobem na smugi pozostające po umyciu jest oliwka (skorzystałam z rad szanownych Forumowiczek), sprawdza się doskonale. A ruszt od czasu do czasu do zmywarki - i po kłopocie. :wink:

Klodziki
17-03-2010, 10:09
Gosia ale masz tą czarną płytę właśnie czy inox?

Zastanawiam się co lepsze, czy czarna na szkle, czy ten mat czy może inox jednak?

Gosia ze Złotego Rogu
17-03-2010, 11:05
Inox, ale chyba jednak wolałabym ..., a właściwie nie wiem która lepsza. :-?, na razie wyrabiam ciągle w sobie nawyk czyszczenia po każdym użyciu.
:( :D

gabula
17-03-2010, 11:57
A dla mnie ta płyta to porażka i poważnie zastanawiam się nad jej wymianą.
I nie chodzi mi o czyszczenie, ale o bezpieczeństwo, z tych rusztów najnormalniej w świecie spadają garnki i wbrew pozorom nie mogę swobodnie postawić na niej czterech garnków :evil:
Po dwóch latach użytkowania serdecznie odradzam...

Klodziki
17-03-2010, 15:24
Masakra, dzięki za odp.

ana-76
17-03-2010, 15:50
też chciałam tę płyte gazową z 5 palnikami, znalazłam inną whirlpoola i nie wiem czy będzie pasowała do szafki,chociaż z drugiej strony i tak będzie wycięty na nią otwór w płycie więc nie wiem czy rozmiar szafki pod spodem ma znaczenie.
http://www.oleole.pl/plyty-do-zabudowy/whirlpool-akt-797-ix.bhtml?from=nokaut&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2010-03&utm_content=110183
jak myslicie?

gabula
17-03-2010, 20:04
ale do czego będzie pasowała?

Aga-Białystok
29-03-2010, 11:50
A jaka lodówka nie-z-ikei pasuje do zabudowy ikei? :)

altager
29-03-2010, 23:03
A jaka lodówka nie-z-ikei pasuje do zabudowy ikei? :)

sprawdź najpierw parametry lodówki ikeowskiej do zabudowy jaką chcesz (wys. głeb. szer. pojemność chłodziarki i zamrażarki) potem wejdź na ceneo, wywołaj lodówki do zabudowy, wpisz te parametry i wyskoczy Ci cała lista :wink:

Aga-Białystok
30-03-2010, 11:06
Dzięki, pewnie tak tez poszukam :) Obawiam się tylko, że te wymiary są podawane w przybliżeniu co do pół centymetra, a nie co do milimetra i potem okaże się, że lodówka jest 2 milimetry za gruba i nie wchodzi mi w szafkę. Dlatego pytam, może ktoś już sobie dopasował? :D

tufus
30-11-2010, 06:05
Witam,

Zamierzamy kupić kuchnie w IKEA, chciałby się dowiedzieć czy warto u nich kupić
sprzęt AGD, jakiej jest jakości czy to jest również wyprodukowane w Chinach jak większość rzeczy???

witu102
23-12-2010, 09:15
to są sprzęty głównie whirlpoola tyle, że pisze na nim Ikea...wg mnie lepiej kupić sprzęt w necie bo jest zwyczajnie taniej..na zestawie płyta, piekarnik, zmywarka, okap, mikrofala różnica wynosi 1,5tys zł...

SSN774
26-12-2010, 13:16
Albo i lepiej, Whirpool i Electrolux, te dwie firmy możesz kupić nabywając sprzęt w szwedzkim sklepie. Co do jakości mebli nie będę się wypowiadał, ponownie zamówiłbym kuchnie w studiu kuchennym. Ja osobiście mam kuchnie z BRW a sprzęt kupiłem Bosch`a. Duży plus stanowił raz serwis w Łodzi, dwa okazyjne ceny z racji zamawianych sztuk demo w byłej pracy, oszczędność to ok 3 tys zł.

Pozdrawiam
Wojtek

vesila
21-09-2011, 19:55
podbijam temat, bo pasowałyby mi właśnie AGD z IKEA, się mi podobają po prostu, ceny są średnie, gwarancja na 5lat - nie dają takiej nigdzie ( chyba że za dodatkową opłatą) ale jak z jakością???
ktoś użytkuje AGD do zabudowy by IKEA ???

Wito2008
14-10-2011, 10:49
do swojej kuchni IKEA wzięłem mikrofalę i piekarnik z serii NUTID, działa już prawie 2 lata i nic się nie dzieje, wzięłem od IKEI bo obawiałem się czy z innej firmy będzie pasować do zabudowy a poza tym całkiem ładny był

aksamitka
20-12-2011, 14:13
czy ktoś użytkuje piekarnik http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40218182/, jak z jakością inny sprzętów AGD z IKEA?

aksamitka
03-01-2012, 10:02
interesuje mnie jeszcze opinie a plycie intukcyjnej: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30156052/

biedronne
10-01-2012, 20:57
aksamitka, kupiłas ten sprzet?
ja się przymierzam do tego samego piekarnika + mikrofala z tej samej serii, też biała.
Jeśli zecydowałaś sie na zakup to opisz wrażenia z użytkowania.

Nefer
10-01-2012, 21:00
Kupiłam AGD Ikea do kuchnie teściów razem z kuchnią Ikea 2 lata temu. Działa.

aksamitka
11-01-2012, 06:49
niee, na razie robie rozeznanie

astw
12-01-2012, 11:39
Mam na myśli zmywarkę 60 cm, w pełni zabudowaną. Spotkałem się w internecie z (nieuzasadnionymi bliżej) uwagami, iż fronty bez modyfikacji nie pasują i trzeba ponadto zamawiać jakiś dodatkowy element mocujący w Siemensie.

Czy zatem może lepiej kupić zmywarkę Siemens z odkrytym panelem i odpowiedni front? Kolejna alternatywa - wybrać zmywarkę z Ikei?

Delfina
16-01-2012, 11:18
Ikea ma to do siebie, że montaż mebli jest dziecinnie prosty. najprawdopodobniej tak jest i w tym przypadku.

optima
30-01-2012, 09:34
Pytanie o ekspres do kawy pod zabudowę, czy ktoś posiada i jak sie sprawuje?

Conrad&Beata
09-03-2012, 08:15
podbijam temat, interesuje mnie:
lodówka ikea ta wysoka za 1299,
oraz płyta indukcyjna ta z 4 polami za 999

W sumie ceny są atrakcyjne, ale ważniejsze dla mnie gwarancja, 5 lat, nigdzie takiej nie dają. Płyty nawet na allegro i w sklepach są droższe, lodówkę mozna dostać 150-200 zl taniej ale z gwarancja 24 mce.
Macie jakiś doświadczenia z tym sprzętem?

bobiko
13-03-2012, 06:34
Mam wysoką lodówkę (http://alejka.pl/c/lodowki-zamrazarki.html) z Ikei , ale kupioną 2 lata temu , nie jestem pewien czy to ten sam model , ale z tego który mam jestem zadowolony (odpukać , ale działa bez zarzutu )

anutka2
14-04-2012, 22:33
czy Ktoś z was korzysta z płyty gazowej 5palnikowej (IKEA)?:)

gabula
15-04-2012, 21:52
Ja korzystam i nie polecam, większe garnki, patelnie spadają, wbrew pozorom jest mała i nieporęczna. Jestem bardzo niezadowolona

Magdalenkaaa1
25-09-2012, 12:36
podbijam temat, jak tam sie sprawuja nowe sprzety z IKEI? teraz wyszly chyba najnowsze modele.

agata71
03-10-2012, 20:55
Ja też jakoś nie przepadam za agd IKEA- nie leży mi :) Czegoś mi w nich brakuje...

tomasz_wedas
24-10-2012, 12:39
Ja również nie przepadam za agd w ikea. Zawsze kupuje w internecie. Pozdrawiam

kasia176
07-08-2013, 06:16
Witajcie, wraz z kuchnią kupiłam m.in. zmywarkę Skinande i nie mogę wysunąć górnego kosza - blokuje go przymocowane do niego ramię zraszacza, które nie chce się wysuwać razem z koszem. Przeczytałam instrukcję, jest tylko informacja jak przełożyć kosz na wyższą/niższą półkę. Przypuszczam, że powinnam coś odkręcić / wyłamać, jaką blokadę na czas transportu czy coś. Obejrzałam dokładnie i nic takiego nie widzę. Pomóżcie!

Oszolom
08-08-2013, 21:10
Odnośnie sprzętu AGD z IKEI.
Szykują się zmiany.
Można spotkać duże przeceny na dotychczasowe AGD w IKEI, bo IKEA wprowadza powoli nowe modele (niektóre już są na oficjalnych książeczkach i stronie internetowej).

Paula1122
03-09-2014, 08:42
Mam z Ikei: okap, płytę indukcyjną, ekspres do kawy do zabudowy, piekarnik do zabudowy i lodówkę.
Wszystkie sprzęty działają bardzo dobrze, użytkujemy je już 2 lata. Dwie rzeczy do których mogłabym się doczepić - w piekarniku na trybie z termoobiegiem wiatrak potrafi głośno furczeć. Nie wiem, czy to cecha mojego konkretnego egzemplarza i powinnam to zareklamować. Druga rzecz dotyczy lodówki. mam taką z jedną szufladą i szuflada ta zaczęła już pękać, kiepsko pomyślana jest też przegródka w tej szufladzie, ciągle się przewraca i wkurza.

miniak_29
20-02-2016, 12:27
Czy użytkuje ktoś najnowsze sprzęty IKEA?
Zastanawiam się nad takim AGD:
-piekarnik i mikrofala Bejublad 603.008.97 903.009.28
-płyta indukcyjna Otrolig 403.039.34
-okap do zabudowy Underverk 903.046.10
-lodówka Effektful 402.822.86
-zmywarka Skinande 802.993.84.

Proszę o opinie i ewentualne propozycje zmian.

andrzejkoziol11
18-08-2016, 09:57
Ja bym mebli kuchennych w Ikea nie kupił, bo jakość nie jest dobra. AGD do domu tym bardziej bym tam nie kupił.

kinoman00
18-08-2016, 12:23
Meble z IKEI jakościowo się pogorszyły na przestrzeni lat, tym samym do sprzętów AGD byłbym sceptycznie nastawiony :rolleyes:

prelegent
19-08-2016, 14:17
Też to zauważyłem. Część elementów metalowych zastąpiono plastikiem, szuflady jakieś mniej solidne.. chyba też bym się nie odważył na agd, ale trudno powiedzieć.

kinoman00
22-08-2016, 14:24
Nawet z 15 lat temu te ich słynne stoliki za 20 zł były przynajmniej robione z płyty pilśniowej, a teraz w środku zwykły karton :D

nouvre
22-08-2016, 18:45
Muszą jakoś budować przewagę konkurencyjną, więc kombinują na rzeczach, których na pierwszy rzut oka nie widać. Fakty są takie, że te ich oszczędności produkcyjne odbijają się na jakości i wytrzymałości mebli...