PDA

Zobacz pełną wersję : Czy mam szanse na kredyt i w jakim banku? pomóżcie



pajoj
13-10-2008, 13:39
Moja sytuacja jest następująca: na działce żony (0.60 ha, działka w całości budowlana, położona 3 km od centrum Nałęczowa) rozpoczelismy budowę domu, obecnie mamy zalane fundamenty i skończony stan ). To tej pory wszystko opłacaliśmy z oszczędności i bieżących wpływów. Chcemy wziąć 100.000 kredytu na wymurowanie domu, zrobienie dachu i wstawienie okien, potem na wykończenie sprzedamy inną działkę- moją własność. Więc tyle kredytu spokojnie nam wystarczy i mamy jeszcze czesc materiałow na budowę. Oboje z żoną pracujemy na umowę zlecenie przedłużane co 3 miesiace co daje nam udokumentowany dochod ok 2500 zł, oprocz tego kolejne 2500 zł to regularne wpływy niestety ne udokumentowane, jesteśmy 3 osobowa rodziną, czy bedziemy mogli starać się o kredyt? czy mamy szanse żeby go uzyskac?

Aguu
13-10-2008, 13:55
pajoj, moim zdaniem nie ma sensu zadawać takie pytanie tutaj lecz po prostu udać się do banków w Twojej okolicy i tam przedstawić swoją sytuację. Goście z banku w kilka minut określą Twoją zdolność kredytową. Jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby skontaktowanie się z tzw. doradcą kredytowym (np. z Expandera, Open Finance, Goldenegg itp.), który dysponuje ofertami kilkunastu-kilkudziesięciu banków i będzie w stanie określić możliwość otrzymania przez Ciebie kredytu porównując wymagania wszystkich banków, które ma w ofercie.

pajoj
13-10-2008, 14:01
Jestem umówiony w kilku bankach ale dopiero w nast tyg z powodu służbowego wyjazdu i dlatego chce miec chociaz jakies pojecie czego moge sie spodziewac z ich strony, jestem laikiem w tych sprawach i dlatego zalezy mi na podpowiedzi tych, którzy z kredytu korzystali

Dorfi
13-10-2008, 15:33
Banki mają różne procedury. Nie wszystkie akceptują dochody z umów zleceń. W Twoim przypadku najlepiej umówić się z doradcą.

panda
13-10-2008, 22:07
Banki mają różne procedury. Nie wszystkie akceptują dochody z umów zleceń. W Twoim przypadku najlepiej umówić się z doradcą.
Jeśli masz to na PITach to je weź na rozmowę. U mnie (PKO BP) zostało zaakceptowane mimo braku stałej umowy.