PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk gipsowy GOLNDBAND



kokesz
13-10-2008, 13:43
Witam
Przymierzam sie do tynków wewnętrznych nanoszonych ręcznie (ściany z silikatu).
Tynkarz zaproponowal tynk KNAUFa MP 75 (mam takie u rodzicow i sa ok)
Niestety dzis pobadalem i technicy producenta oswiadczyli iz nie nadaje sie na narzut reczny.
Polecają tynk GOLDBAND i ROTBAND
Ale cos ze specyfikacji wychodzi ze maja duzo nizsze parametry Wytrzymałość na ściskanie: ≥2,0N/mm2
Twardość kulkowa: 6,0 N/mm2
To by chyba oznaczało ze sa podatniejszo na uszkodzenia mechaniczne. Dobrze to odczytalem.
Ktos z was stosowal ze tynki ? Jakie odczucia
Pozdrawiam

Sigurd
13-10-2008, 15:40
U mnie MP 75 L nakładali tynkarze ręcznie i nic do dziś złego się nie dzieje na ścianach ( pomijam drobne uszkodzenia spowodowane przez moje córeczki ). Za Goldband przepłacisz i to sporo ( u mnie ok 10 zł droższy na worku od MP ).

kokesz
14-10-2008, 05:30
dzieki Sigurd
Fachura od tynków właśnie mówił ze ten MP kładzie najczęściej. A agregatu to on nie posiada.
Ale w miedzyczasie wielu innych polecało tego Goldbanda
a ja nie potrafie zinterpretowac tych parametrów
i boję się ze będzie za miekki.

Twoj MP 75 L ma np twardość kulkowa 8 czyli o 2 N/mm2 wyzsza. Nie mam pojecia czy to duzo .
Myslalem ze znajde na forum uzytkownikow jednego i drugiego i ocenie po opisie a nie po jakis suchych parametrach.

zbigmor
14-10-2008, 07:16
dzieki Sigurd
Fachura od tynków właśnie mówił ze ten MP kładzie najczęściej. A agregatu to on nie posiada.
Ale w miedzyczasie wielu innych polecało tego Goldbanda
a ja nie potrafie zinterpretowac tych parametrów
i boję się ze będzie za miekki.

Twoj MP 75 L ma np twardość kulkowa 8 czyli o 2 N/mm2 wyzsza. Nie mam pojecia czy to duzo .
Myslalem ze znajde na forum uzytkownikow jednego i drugiego i ocenie po opisie a nie po jakis suchych parametrach.

Użyłem osobiści Goldbanda jako polecanego przez znajomych i nie miałem żadnych problemów. Nigdy wcześniej nie kładłem tynku, ale z nim to nie jest takie trudne. Nie potrafię porównać tych tynków.

Sasha
18-10-2008, 00:33
znajomy zajmuje się tynkami i malowaniem

mówi że Goldband jest OK.

Sigurd
18-10-2008, 15:09
Ja nie mówię, że goldband nie jest ok ale mp 75 też jest ok i sporo tańszy a na cały dom trochę worków pójdzie. Jeden i drugi będą podatne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego ja w drugim domu nie dałbym już gipsowych na ścianę tylko cementowe, które gotowe w workach są najtańsze. Zapytaj tynkarza, czy ci zrobi te tynki na glanc tak, żeby nie trzeba było dawać gładzi - jeśli nie, to dodatkowy koszt i tak poniesiesz na gładzie gipsowe, równie dobrze możesz je położyć na tynk cementowy a końcowy efekt będzie podobny jak na tynku gipsowym szpachlowanym gładzią.