PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie płyty kartonowo-gipsowe?



Grreeg
13-10-2008, 14:41
Jakie płyty kartonowo-gipsowe byście polecili:

Knauff
Rigips
CG

MariuszAER
13-10-2008, 15:21
Jakie płyty kartonowo-gipsowe byście polecili:

Knauff
Rigips
CG

Knauff, ale niektórzy wolą córki niektórzy teściowe, każdy ma inne zdanie na ten temat, wiec bedziesz miał dużo podpowiedzi :D

les111
13-10-2008, 15:26
polecam Knauff dobra jakość w stosunku do ceny

popolg
13-10-2008, 17:30
tylko Rigips weź tylko do reki knaufa i rigipsa i zobacz która więcej wazy knauf jest bardziej "spieniony" przez to bardziej miętki musisz to zobaczyć sobie i po dotykać :) Jak dla mnie tylko rigips chociaz z drugiej strony co to za róznica... jesli ma to isc na sufit ale gdybym miał do wyboru to tylko Rigips a jeszcze plus dla Rigipsa ma fajną miarkę nadrukowaną nie trzeba metrem mierzyć;) a i krawędzie Vario

Bigbeat
13-10-2008, 17:33
Jeden lubi świeże mięso, drugi woli się poślizgać...

resor
13-10-2008, 18:20
tylko Rigips weź tylko do reki knaufa i rigipsa i zobacz która więcej wazy knauf jest bardziej "spieniony" przez to bardziej miętki musisz to zobaczyć sobie i po dotykać :) Jak dla mnie tylko rigips chociaz z drugiej strony co to za róznica... jesli ma to isc na sufit ale gdybym miał do wyboru to tylko Rigips a jeszcze plus dla Rigipsa ma fajną miarkę nadrukowaną nie trzeba metrem mierzyć;) a i krawędzie Vario



a od kiedy to cieżar jest wyznacznikiem wytrzymalosci lub czegokolwie innego ??

długi
13-10-2008, 18:57
Sprawdź kto ma kopalnię gipsu a kto elektrociepownię i wybierz :)

Grreeg
14-10-2008, 10:26
Godny uwagi sposób myślenia!

Gdzieś juz czytałem, że Rigips produkuje solidniejsze płyty w poruwnaniu z Knauffem.
Ceny na hurtowniach zdecydowanie na korzyść Rigips:
np. płyta zwykła 19.41 zł zielona 31.00 zł

No to jak to jest? hm!

Wgregor
14-10-2008, 14:32
aktualne wymogi to płyta folia i wełna
http://www.isover.fr/doc/isover/ficheP/MFS_calibel.pdf
by ściana była sucha i nie odprowadzała ciepła do fundamentu.

frykow
15-10-2008, 11:38
..Rigips a jeszcze plus dla Rigipsa ma fajną miarkę nadrukowaną nie trzeba metrem mierzyć;) a i krawędzie Vario
Chyba miałeś na myśli krawędź PRO :)

wgregor, pisz może na temat albo wcale..

artureski
15-10-2008, 17:56
Całą chatę mam w płytach G-K, tak się ułożyło że Knauffa... Bardziej skłoniła mnie do wyboru korzystna cena niż ideologia. Mocniejsze, wytrzymalsze płyty G-K ? Może i jakieś są, ale przy uderzeniu młotkiem nawet tynki się sypią...