PDA

Zobacz pełną wersję : Vitopend 100 1 funkcyjny jak ustawić?



Ben7
13-10-2008, 23:45
Witam,
podłączyłem kocioł Vitopend 1funk. do bufora ciepła (do którego podpięty jest również kominek z płaszczem wodnym), założenie było takie by ogrzewał wodę do temp. 60 C, gdy nie palę w kominku. Po nastawieniu regulatora na piecu na odpowiedni poziom, piec po osiągnięciu tej temperatury gasi płomień, jednak pompka pracuje nadal. Czy można tak go ustawić (bez montowania dodatkowych czujników) by pompka również się wyłączała?
Drugie pytanie: do czego służą w piecu 1funkcyjnym 2 pokrętła: do regulacji temp. CO oraz CWU?

nom
14-10-2008, 18:07
Czy można tak go ustawić (bez montowania dodatkowych czujników) by pompka również się wyłączała?

W moim można, ale ja mam sterownik vitotronic 100 z wyświetlaczem LCD, a Ty masz jakiś z pokrętłami. :-)
Pompka po wygaszeniu płomienia jeszcze pracuje ileś tam minut, tzw. czas wybiegu, u mnie można ustawić.



Drugie pytanie: do czego służą w piecu 1funkcyjnym 2 pokrętła: do regulacji temp. CO oraz CWU?

CO- temperatura obiegu centralnego ogrzewania (u Ciebie 60*C)
CWU - Temperatura ciepłej wody użytkowej (w zbiorniku), jak masz zbiornik na wodę.

Ben7
14-10-2008, 20:05
Wiem co to za skruty: CO i CWU, nie rozumię tylko jak można ustawić 2 różne temperatury jeśli to piec 1funkcyjny czyli ma jeden obieg (jedną wężownicę czy co tam w nim siedzi). Jak pisałem ogrzewa on bufor (zbiornik CWU w zbiorniku CO), dopiero z bufora idzie woda do rozdzielaczy przea zawór trójdożny, ale to inny temat i tutaj wszystko gra.

theodolit
14-10-2008, 20:15
Wiem co to za skruty: CO i CWU, nie rozumię tylko jak można ustawić 2 różne temperatury jeśli to piec 1funkcyjny czyli ma jeden obieg (jedną wężownicę czy co tam w nim siedzi). Jak pisałem ogrzewa on bufor (zbiornik CWU w zbiorniku CO), dopiero z bufora idzie woda do rozdzielaczy przea zawór trójdożny, ale to inny temat i tutaj wszystko gra.

w kociołku jest pompka ? ... jest
jest tez raczej zawór przełączający priorytetowy na wyjscie do bezpośredniego zasilania zasobnika CWU - tak przynajmniej ma wiekszosc - jak nie ma to poprostu została ta funkcja w sterowniku i bedzie nie wykorzystana ...

pozdrawiam
Piotrek

nom
16-10-2008, 17:41
No to jak masz tylko jeden obieg (CO) to pokrętło CWU nie ma znaczenia jak sobie ustawisz. :-)
Dla pewności powinno być na minimum, bo u mnie w ustawieniach ustawia się konfigurację kotła, a u Ciebie to nie wiem, trzeba przeczytać serwisówkę.

Mały
17-10-2008, 08:03
Wiem co to za skruty: CO i CWU, nie rozumię tylko jak można ustawić 2 różne temperatury jeśli to piec 1funkcyjny czyli ma jeden obieg (jedną wężownicę czy co tam w nim siedzi). Jak pisałem ogrzewa on bufor (zbiornik CWU w zbiorniku CO), dopiero z bufora idzie woda do rozdzielaczy przea zawór trójdożny, ale to inny temat i tutaj wszystko gra.
Kocioł 1F grzeje jedną wodę, a zawór 3-d przełącza ją albo na CO albo CWU. Vitopend nie przełączy nigdy na CWU jeśli nie ma wpiętego czujnika do elektroniki. Tak, że masz kocioł wyłącznie na CO.
Jeśli dokupisz zasobnik dokładasz czujnik, podłączasz bojler i masz komfort dużej ilości ciepłej wody.