PDA

Zobacz pełną wersję : Podłączenie węża ogrodowego do kranu kuchennego



Route 66
14-10-2008, 06:55
Mam zielony taras (tuje, cis, hedera, rododendron, aukuba). Podlewane były z węża na tarasie. Po zakonczeniu budowy osiedla zaczął się cyrk (zdjęta rączka z hydrantu całe lato (odkręcałam kluczykiem), już na początku września zdjęte węże do podlewania (no cóż mieszkania sprzedane-koniec gry pozorów). Rośliny zimozielone trzeba podlewać też jesienia - noszę wodę z kuchni konewką 5 ltr, ale to ponad moje siły (dyskopatia 5-ciu kręgów szyjnych, w tym jeden ruchomy). Ponieważ okno kuchni mam na taras - JAK, CZY I JAKI WĄŻ PODŁĄCZYĆ DO STANDARDOWEJ KUCHENNEJ BATERII (tak, żeby można, było go zdejmować?).

piterazim
14-10-2008, 07:08
rzuć fotkę kranu - to się wymyśli :)

barzuc
14-10-2008, 07:47
Najprawdopodobniej można odkręcić sitko z wylewki (kranu) - taką możliwość ma chyba każda kuchenna bateria (u moich rodziców baterie z lat 80-tych XXw. miały, więc u Ciebie pewnie też tak będzie). Inna sprawa, że jeśli bateria jest na prawdę stara może być problem z odkręceniem - wtedy polać wrzątkiem i odkręcać kluczem (ew. kombinerkami) przez jakąś szmatkę żeby za bardzo nie porysować.
Jeśli tak to kwestia kupna pasującej końcówki na kran (która nakręca się zamiast sitka) - najprawdopodobniej 1/2'' (najlepiej pójść do sklepu z odkręconym sitkiem i dobrać odpowiedni rozmiar) oraz pasującego do niej węża. Do podlewania roślin na tarasie spokojnie wystarczy wąż 3/8'' (najcieńszy). Koszt całości ~30pln (końcówka kilka złoty, wąż 20m ~25zł + zacisk żeby wąż nie spadał ~1zł). Oczywiście żeby lepiej to wyglądało i ułatwić zakładanie/zdejmowanie można założyć jakąś szybkozłączkę ogrodową.... niezależnie od zastosowanego rozwiązania raczej nie spodziewałbym się że będzie to super piękne i eleganckie - praktyczne na pewno :)

Route 66
15-10-2008, 11:33
Dzięki. Racja, że nie będzie to pięknie, ale na pół godziny w razie czego wyrzucę wąż przez okno i bez łaski. Będę w Leroy, coś dobiorę.
Nowy nabytek to aukuba (czy przetrwa - włóninę mam).

Cpt_Q
15-10-2008, 17:46
bez problemu, są złączki redukcyjne Gardeny o takim samym gwincie jak perlator nakręcany na wylewkę.

beton44
16-10-2008, 18:29
nie przyłączaj węża do wylewki
okropna prowizorka
poza tym prędzej czy później ją urwiesz....


zrób porządnie:

baterię zamontuj na takich przedłużkach w jednej z nich będzie odgałęzienie
i zawór z końcówką do przyłączania węża...


/zazwyczaj jest to stosowane do podłączania wody do pralki/

Cpt_Q
16-10-2008, 19:26
Zgadzam się z betonem44, ja zaproponowałem rozwiązanie doraźne, b.prowizoryczne, choć skuteczne - używałem do dolewania ciepłej wody do baseniku ogrodowego :) (i nic nie urwałem ;) )
Skoro będziesz zawsze podlewać, to faktycznie lepiej zrobić raz a dobrze.
http://www.castorama.pl/uploads/pics/3_6afea8.gif