PDA

Zobacz pełną wersję : strop drewniany



Monikarat
14-10-2008, 13:21
będziemy budować dom parterowy i rozważamy możliwość zmiany stropu z żelbetowego na strop drewniany, podobno koszt jest o wiele niższy! co Wy na to? :)

MariuszAER
14-10-2008, 19:13
No nie wiem czy koszt niższy , kiedyś tak ale czy teraz :D, przy takiej cenie drewna

Lesheck
14-10-2008, 21:32
Monikarat; pytanie czy będziecie wykorzystywać poddasze? Z mojego (już) doświadczenia strop drewniany jest "na dzień dobry" na pewno tańszy i wg mojego KB zdrowszy. Ale teraz będę musiał zrobić sufity podwieszane na całej powierzchni co będzie kosztować więcej nić zrobienie tynku na stropie żelbetowym.

Monikarat
15-10-2008, 12:26
:D dzięki za podpowiedzi!
strych będzie przeznaczony na rupieciarnię, także nie będzie to poddasze użytkowe!
czytałam troszkę na temat tego stropu drewnianego i było kilka wad tj.: cena drewna nie jest za niska, bo musi to być drewno lepszej jakości, musi być zaimpregnowane przed pleśnią i grzybami a to też nie za tanie! korniki i te sprawy hehe!
po prostu osoba, która będzie nam budować dom wyliczyła kosztorys i uważa,że ten tradycyjny strop jest dosyć drogi :-? i sami już z mężem nie wiemy na jaki się zdecydować :-? pozdrawiam

miciu
15-10-2008, 12:36
Witam
Nam właśnie kładą strop drewniany i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni :D Sufity nie będą podwieszane, między belki pójdzie ocieplenie potem G-K. I jak szybko to idzie :lol: Poddasze mamy użytkowe. Drewno na strop i więźbę impregnowaliśmy sami, koszt impregnacji naprawdę jest niewielki.

Monikarat
15-10-2008, 13:30
Miciu :) dzieki

miciu
15-10-2008, 13:57
Dodam jeszcze, że drzewo na strop i więźbę kupowaliśmy prosto z lasu, a przetarcie odbyło się w tartaku przenośnym. Fakt, musieliśmy trochę jeszcze dokupić (nie wiem ile będzie kosztować, bo ma być do odbioru na piątek ) :roll:

Monikarat
15-10-2008, 16:10
Miciu
a jaki macie dom tzn. jak powierzchnia na ten strop?
a jak bedziesz wiedzieć ile zapłacisz to możesz mi napisać na priva?

Lesheck
15-10-2008, 20:34
Witam
Nam właśnie kładą strop drewniany i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni :D Sufity nie będą podwieszane, między belki pójdzie ocieplenie potem G-K. I jak szybko to idzie :lol: Poddasze mamy użytkowe. Drewno na strop i więźbę impregnowaliśmy sami, koszt impregnacji naprawdę jest niewielki.

A czy G-K będziecie od dołu przybijać bezpośrednio do belek stropowych?

miciu
16-10-2008, 05:42
Strop nad domem i garażem ma łącznie ok. 130m.
Prawdopodobnie ma być na belkach stropowych jakiś stelaż drewniany i dopiero przykręcane G-K.

ANNNJA
20-10-2008, 12:55
właśnie, bo przy drewnianym stropie masz troche ograniczone możliwości pod względem sufitu....-
i tutaj musisz wiedziec z czego?? deski, boazeria, GK, czy jeszcze co innego...ale w zasadzie nic innego nie ma,,,,chyba ze OSB i na to tapeta....,
ale pamietaj ze jak drewniany strop to musisz dac wygłuszenie i ocieplenie tego całego stropu- wełna tania też nie jest, ponadto jak masz beton to podłogę na stryszku mozesz i pare lat mieć betonową, a jak dasz drewniane belki to potem jakaś prowizorkę -podłoge musisz odrazu zrobić bo niby jak bedziesz składać coś na tym stryszku, no i zimą - nie da się bez ocieplenia mieszkać...
to tyle z moich obserwacji,
a co do odczucia drewna- fakt jest przyjemniejsze,...-ale drewno można i w innych akcentach zaznaczyć, nie koniecznie stropem który jednak ogranicza...

Monikarat
20-10-2008, 18:13
jeśli chodzi o ocieplenie strychu to przy stropie żelbetowym też się ociepla!
dowiedziałam się od paru osób, które mają strop drewniany, że w domach piętrowych drewnianych jest tez taki strop i w niczym to nie przeszkadza!
po konsultacji z architektem zdecydujemy się na drewniany! ostateczną decyzję podejmiemy jednak po obejrzeniu kosztorysu, na którym określony będzie koszt tych dwóch opcji!
pozdrawiam :) i dziękuję za rady!

ANNNJA
21-10-2008, 08:35
zapomnialam dodać najważniejszego,,,,
cała instalacja CO - musisz uwzględniać spadki, jak masz legary to nie jest za dobrze ciąć legary abyś poprowadziła kawałek rury WC, dlatego najlepiej jak łazienki są nad sobą,
kolejny: wszystkie kable prądowe- muszą, powinny iść w peszlach- 50mb. peszla kosztuje od 50zł w zależności od średnicy,
ocieplenie takiego stropu ma min. 10, u mnie będzie to 15cm wełny, (zależy od wysokości legara) a jak masz beton to dajesz max 5cm, i to najczęściej styropian a nie wełne...

ANNNJA
21-10-2008, 08:37
a sorry,..u was bedzie parterowy, wiec zadnej łazienki nie bedzie na stryszku...
a no to inna historia,
wiec czekajcie na kosztorys i wtedy decyzja..

IlonaS.
01-12-2008, 11:31
Monikarat a tak z ciekawości zapytam jaką ty masz powierzchnię poddasza?
I jak byś mogła napisać jaka wyszła u ciebie różnicach w koszcie między stropem drewnianym a żelbetowym?

bzado
01-12-2008, 12:29
1 .rury CO w scianach
2 .kable elektryczne w scianach lub w peszlach.
3. jak chcesz widoczne belki to pomiedzy nimi welna do wyciszenia i płyty KG w polowie wysokosci belek
3 .jak nie chcesz belek to welna i plyty KD do stelazy przykreconych do belek z wieszakani (o belki pracuja)
4. w lazience na parterze jeszcze folie paroszczelna (tu lepiej nie robic widocznych belek - moga zamoknac)
5. lazienke na gorze tez mozna robic (na drewniana podloge trzeba polozyc folie w plynie)

ogólnie:
strop drewniany (z widocznymi belkami) jest super, moze byc tanszy niz betownowy (zalezy od wykonczenia), a skrzypiec bedzie zawsze (taki urok).

Mam i polecam.

kozikpl
01-12-2008, 13:13
Dajcie znać jak wyszła wycena, my również planujemy domek parterowy bez użytkowego poddasza pow. stropu coś koło 130m2.

Dużym plusem jest to, że sufit podwieszony mogę zrobić ze znajomym to na tych 130m2 to chyba trochę oszczędności będzie.

ila66
01-12-2008, 17:06
Dodam jeszcze, że drzewo na strop i więźbę kupowaliśmy prosto z lasu, a przetarcie odbyło się w tartaku przenośnym. Fakt, musieliśmy trochę jeszcze dokupić (nie wiem ile będzie kosztować, bo ma być do odbioru na piątek ) :roll:

tez wybralem sobie w lesie zdrowe swierki , sam przetarłem piłą łancuchową ,
poprawiłem strugiem coby ładne były ,

całkowity koszt bez impregnacji , ok. 320 zł za m3

anetakap
16-12-2008, 20:54
Witam
Nam właśnie kładą strop drewniany i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni :D Sufity nie będą podwieszane, między belki pójdzie ocieplenie potem G-K. I jak szybko to idzie :lol: Poddasze mamy użytkowe. Drewno na strop i więźbę impregnowaliśmy sami, koszt impregnacji naprawdę jest niewielki.


My też mamy w planach poddasze drewniane i strop belkowy. Ścianka kolankowa mnie trochę przeraża 60 cm. Bedę wdzięczna jeżeli podeślesz mi parę fotek swojego poddasza. [email protected]

Lesheck
16-12-2008, 21:45
U mnie strop już prawie wykończony. Belki wystają w salonie (32m2) i kuchni. W pozostałych pomieszczeniach są zabudowane od spodu. Wygląda IMHO bardzo swojsko. Na poddaszu już gotowa podłoga z OSB. W ostatni weekend spędziłem parę godzin spacerując w tam i z powrotem po wszystkich kątach drewnianego poddasza zachwycając się fajnym, miękkim, odczuciem jakie daje daje podłoga. Beton na dole nie daje takich wrażeń :wink:

Na razie nic nie skrzypi ale na dole wyraźnie słychać gdy ktoś chodzi u góry.

Duży minus to jednak koszty. Już nie jestem taki przekonany, że drewniany strop wychodzi taniej:( Do ok. 6 tyś na etapie SSO teraz trzeba było dorzucić jeszcze ponad 20tyś na jego wykończenie :o (wchodzi w to oczywiście solidne ocieplenie)

ddoommiinniikk
18-12-2008, 20:07
Mam strop drewniany i sobie to chwalę. Wykonanie wyszło taniej, bo strop był robiony razem z dachem (dom bez poddasza użytkowego). Nie uzewnętrzniałem belek w salonie czy innych pomieszczeniach, bo ich nie mam (belek rzecz jasna!). Krokwie są opasane parami jętek i to właśnie te pary jętek tworzą strop. Do nich są mocowane wieszaki konstrukcji sufitu. Jako podłoga na strychu są płyty osb przykręcone bezpośredniodo jętek. Między jętkami jedna warstwa wełny i druga pomiędzy krokwiami - to ocieplenie.

ddoommiinniikk
18-12-2008, 20:07
Mam strop drewniany i sobie to chwalę. Wykonanie wyszło taniej, bo strop był robiony razem z dachem (dom bez poddasza użytkowego). Nie uzewnętrzniałem belek w salonie czy innych pomieszczeniach, bo ich nie mam (belek rzecz jasna!). Krokwie są opasane parami jętek i to właśnie te pary jętek tworzą strop. Do nich są mocowane wieszaki konstrukcji sufitu. Jako podłoga na strychu są płyty osb przykręcone bezpośredniodo jętek. Między jętkami jedna warstwa wełny i druga pomiędzy krokwiami - to ocieplenie.

Ewa7506
21-12-2008, 17:30
A jak przy parterówce ze stropem żelbetowym zrobić ekonomicznie ocieplenie poddasza? Czy ma sens ułożenie styropianu np.30cm na stropie i na to cienka wylewka? Wełna w skosy to podwyższanie kosztów co przy nieużytkowym poddaszu kiepski pomysł. Zakończyliśmy budowę domu z poddaszem i zaczyna marzyć nam się parterówka :lol:

el_hogar
22-12-2008, 07:40
A jak przy parterówce ze stropem żelbetowym zrobić ekonomicznie ocieplenie poddasza? Czy ma sens ułożenie styropianu np.30cm na stropie i na to cienka wylewka? Wełna w skosy to podwyższanie kosztów co przy nieużytkowym poddaszu kiepski pomysł. Zakończyliśmy budowę domu z poddaszem i zaczyna marzyć nam się parterówka :lol:

Wylewka na 30 cm styropianie na pewno rozsypie się, nawet bez chodzenia po tym.

Jeśli nie planujesz poddasza mieszkalnego, to chyba najprościej dać na strop luźno styropian ( ~20 cm) i na to płyty OSB, chyba lepiej frezowane. Można chodzić i użytkować jako pomieszczenie magazynowe.
Jeśli dopuszczasz myśl o ewentualnym przyszłym wykorzystaniu góry, aby nie robić później brudnych robót:
- styropian 4 cm i wylewka betonowa ~6-8 cm.
Na to wełna 15 - 20 cm grubości między legarami i u góry coś twardego: dechy, OSB + wykończenie (wykładzina, tanie panele).
Ważne: wełna tej szerokości co odległość między krokwiami.
Jeśli będziesz chciała później zagospodarować poddasze, przełożysz wełnę z podłogi w połacie dachu i oczywiście trochę dokupisz, bo nie wystarczy ... :wink:
Podłoga będzie gotowa do dowolnego wykończenia (ceramika, parkiet, panele itp).
Wiem, że nie jest to najtańsze rozwiązanie, ale ocieplając połacie "na wszelki słuczaj" i nie mieszkając na poddaszu fundujesz sobie całkiem sporą kubaturę do ogrzania, zupełnie niepotrzebnie,

pozdrawiam,

wojtek50
22-12-2008, 08:23
Planuje zrobić strop z belek firmy STEICO .czy już ktoś z was takowy strop posiada .

grzechk
05-01-2009, 10:16
ja zamonatowałem belki dwuteowe Kronopol, ale to jest zdecydowanie droższe od belek drewnianych

kozikpl
05-01-2009, 14:03
Piszecie, że ocieplenie drogie bo wełna.
Jeżeli poddasze nieużytkowe to czy można dać wełny (pomiedzy belki stropu), a później styropian i na te pare m2 gdzie chcemy mieć strych dać płyty OSB, to chyba nie wyjdzie tak drogo.

Jak się kształtują ceny 1m2 tynku maszynowego z robocizną, a sufitu podwieszanego (robocizna własna).

MariuszAER
05-01-2009, 16:43
[quote="kozikpl"]Piszecie, że ocieplenie drogie bo wełna.
Jeżeli poddasze nieużytkowe to czy można dać wełny (pomiedzy belki stropu), a później styropian i na te pare m2 gdzie chcemy mieć strych dać płyty OSB, to chyba nie wyjdzie tak drogo.

A po co jeszcze ten styropian , wystarczy wełna ,i folia izolacyjna(parochłonna) :wink:

kozikpl
05-01-2009, 18:39
wełny 10cm pomiędzy belki, + 20 lub więcej styro na belki.
Wyjdzie taniej niz 30cm wełny.

djanya
11-01-2009, 23:32
A ja mam w projekcie strop drewniany- przyznam, ze jakos nie zauwazylam tego wczesniej :oops: a poddasza jak najbardziej uzytkowe. Rozumiem, ze nie moge sobie zmienic stropu bez przeliczania dachu?? Martwie sie ze jak u gory dzieciaki beda biegac to straszny halas bedzie.

vega1
31-01-2010, 00:10
no właśnie. Planuje budowę tego domu:

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=120&a=287

i chciałbym tam mieć strop drewniany (w projekcie nie jest drewniany) z widocznymi grubymi belami/legarami (nie wiem czy fachowo nazwałem). A tam jest poddasze użytkowe i to z łazienką. Da się?

miciu
31-01-2010, 13:35
To, że jest łazienka w niczym nie przeszkadza, a zmiana stropu na drewniany pewnie też jest możliwa :roll:

anjas
03-02-2010, 17:31
Vega
my tak samo zrobiliśmy z sielanką z tej samej pracowni,też przeprojektowaliśmy strop na drewniany i belki będą widoczne tylko zastanawiamy się co między belkami czy płyta regipsowa czy też drewno?
a Ty jaki masz pomysł na sufit?

vega1
03-02-2010, 17:44
ja myślałem o płycie regipsowej, pomalowanej na śnieżnobiały kolor co przy ciemnych legarach drewnianych, da piękny efekt.

Kto wam przeprojektowywał strop z lanego na drewniany? Dużo zachodu i kasy?

peterpan
04-02-2010, 17:51
ja myślałem o płycie regipsowej, pomalowanej na śnieżnobiały kolor co przy ciemnych legarach drewnianych, da piękny efekt.

Kto wam przeprojektowywał strop z lanego na drewniany? Dużo zachodu i kasy?
Płyty to nie problem, HAŁAS to jest problem, mam taki strop i wiem co mówię, teraz dzieci bawią się nade mną i słyszę każde szurnięcie zabawką, a o bieganiu to już nie wspomnę. Jak możesz to zrób strop lany, a bale to można podwiesić do lanego stropu, na pewno urok będzie ten sam ale będzie CICHO !!!
Pozdrawiam.
PS. łazienka to żaden problem w drewnianym stropie ale każde spuszczenie wody będzie WYRAŹNIE słyszane.

vega1
04-02-2010, 18:08
ja już to przemyślałem. Nie chcę lanego. Chcę drewniany i wiem że jest kłopot z wytłumieniem.
Pytanie moje tylko:
czy ciężko przerobić projekt z lanego na drewniany?

wojtek50
05-02-2010, 07:59
Przeprojektować można . Myślałeś nad belkami stropowymi typu STEICO .

anjas
07-02-2010, 11:30
z przeprojektowaniem nie było żadnego problemu zrobił to miejscowy projektant w ramach adaptacji projektu

pepe666
11-02-2010, 07:05
My mamy w projekcie domu parterowego bez poddasza użytkowego strop drewniany. Zmieniamy na lany z 2 powodów:
- wyciszenie, przy drewnianym każdy hałas pochodzący z dachu (deszcz, grad, wiatr) będzie uciążliwy zwłaszcza w nocy.
- pękanie płyt gipsowych na suficie, konstrukcja dachu zawsze pracuje i to jest przyczyna pęknięć
Dodatkowo przy uszkodzeniu pokrycia dachu część mieszkalna jest lepiej zabezpieczona.

zbigmor
11-02-2010, 07:42
Jako świadomy włąściciel stropu drewnianego chciałem trochę rozwiać zbędna obawy.


My mamy w projekcie domu parterowego bez poddasza użytkowego strop drewniany. Zmieniamy na lany z 2 powodów:
- wyciszenie, przy drewnianym każdy hałas pochodzący z dachu (deszcz, grad, wiatr) będzie uciążliwy zwłaszcza w nocy.

Jak nie dach to strop musi być ocieplony. Przy ocieplaniu wełną żaden hałas z deszczu, czy gradu nie dochodzi nawet w nocy.

- pękanie płyt gipsowych na suficie, konstrukcja dachu zawsze pracuje i to jest przyczyna pęknięć

Jeśli masz konstrukcję dachu połączoną ze stropem to ma sens. Z reguły strop nie ma nic wspólnego z dachem, a wtedy pęknięć nie ma, szczególnie przy poddaszu nieużytkowym bo nie obiążasz go zmiennie.


Dodatkowo przy uszkodzeniu pokrycia dachu część mieszkalna jest lepiej zabezpieczona.

Może i lepiej jeśli ktoś to na bieżąco kontroluje. Jeśli nie, to o uszkodzeniach dowiesz się dużo później co wcale nie onacza, że to dobrze.

miciu
11-02-2010, 08:01
Mamy strop drewniany w domu z poddaszem użytkowym (teraz jeszcze nie użytkowym - niewykończone :wink: )

- wyciszenie, przy drewnianym każdy hałas pochodzący z dachu (deszcz, grad, wiatr) będzie uciążliwy zwłaszcza w nocy.
Mamy dachówkę i tak jak pisał zbigmor nie ma żadnego hałasu.

- pękanie płyt gipsowych na suficie, konstrukcja dachu zawsze pracuje i to jest przyczyna pęknięć[b]
Tutaj niestety się zgadzam, nie wiem dlaczego ale u nas są maleńkie pęknięcia na łączeniu płyty ze ścianą :evil: może belki stropowe były nie wystarczająco suche :roll:

zbigmor
11-02-2010, 09:27
Mamy strop drewniany w domu z poddaszem użytkowym (teraz jeszcze nie użytkowym - niewykończone :wink: )

- wyciszenie, przy drewnianym każdy hałas pochodzący z dachu (deszcz, grad, wiatr) będzie uciążliwy zwłaszcza w nocy.
Mamy dachówkę i tak jak pisał zbigmor nie ma żadnego hałasu.

- pękanie płyt gipsowych na suficie, konstrukcja dachu zawsze pracuje i to jest przyczyna pęknięć[b]
Tutaj niestety się zgadzam, nie wiem dlaczego ale u nas są maleńkie pęknięcia na łączeniu płyty ze ścianą :evil: może belki stropowe były nie wystarczająco suche :roll:


Na łączeniu płyty ze ścianą zawsze będą pęknięcia przy stropie drewnianym. Uzależnione jest to od rozszerzalności cieplnej sufitu. Nie ma to nic wspólnego z dachem (chyba, że są wiązary). Ale dotyczy to tylko łączenia sufitu ze ścianami, a nie samego sufitu.

pepe666
11-02-2010, 17:16
Dzięki za sugestie :) Trzech potencjalnych wykonawców sugeruje mi wykonanie stropu lanego powołując się na te same powody. Zobacze co jeszcze powie architekt, jak na razie nie widzę zalet stropu drewnianego (cena wogole nie jest brana pod uwagę)

miciu
11-02-2010, 18:04
Teraz to i ja z perspektywy kilku miesięcy nie bardzo widzę te zalety :roll: :cry:

Klodziki
12-02-2010, 11:39
Jeśli dom ma być parterowy a góra to strych czy rupieciarnia, to bez sensu jest robić strop betonowy, drogi, bo parterówki mają go sporo. A jak dom z poddaszem użytkowym to z kolei tylko betonowy.

joaz
17-02-2010, 09:53
Mamy strop drewniany,a nad nim mieszkalne poddasze przeznaczone dla naszych pociech.Od poczatku tylko taki rozważaliśmy ze względu na szybkość budowy.Płyty jakoś nie pękają,jeżeli zaś chodzi o wytłumienie dzwięków to też nie widzę zbytniej różnicy-jest cicho nawet jak dzieciaki szaleją.Warunek porządna izolacja akustyczna,oraz co najważniejsze znająca się na rzeczy ekipa wykonawcza. :lol:

miciu
17-02-2010, 10:06
Płyty też nam nie pękają, pęknięcia są tylko na łączeniach płyty ze ścianą :(

bald61
25-02-2010, 22:13
mieszkam od 1,5 roku w domu parterowym ze stropem drewnianym. jak do tej pory jest ok. cenowo zdecydowanie drewniany duuuuużo tańszy. pozdrawiam

vega1
26-02-2010, 19:18
a z czego konkretnie wychodzą te oszczędności na stropie drewnianym w stosunku do tradycyjnego/lanego ?

bald61
26-02-2010, 19:42
8 belek 14x24 dł.12.5m koszt około 1500zł. 120m2 płyta gk plus profile szpachla 20cm wełny i na górę 120m2 płyta osb i jest strop sam robiłem pozdrawiam

Monsiu
03-03-2010, 10:58
8 belek 14x24 dł.12.5m koszt około 1500zł. 120m2 płyta gk plus profile szpachla 20cm wełny i na górę 120m2 płyta osb i jest strop sam robiłem pozdrawiam

wychodzi 3,36 m3 drewna za 1500 zł, czyli około 45 zł/m3 - możesz napisać, gdzie takie tanie drewno kupiłeś?
o takim przekroju? i le kosztował w sumie cały strop?I czy kładłeś go na wieńcu czy jeszcze inna technika?

ja mam ofertę na strop drewniany od przedstawicieli Mitka (robią też wiazary) i z tego, co wiem, drewno powinno być klasy C27 lub wyższej,które kosztuje około 1260/m3, a nie 450- chyba,żę wczoraj zostało ścięte i świeżo zaimpregnowane.
Właśnie otrzymałam ofertę na strop drewniany w 2-ch wariantach- z belek i z tzw. possi -joistów - koszt 80m2 to około 20.000 zł- :o :o :o
z montażem,okuciami,drewnem itp. Projektantowi wyszło 8,5m3 drewna (mnie-licząc na piechotę - 2x mniej,bo około 4,5m3),

bald61
03-03-2010, 16:47
pojechałem z chłopem do lasu i wybrałem najlepsze drzewa na cały dom. zapłaciłem 320zł za metr. kolega przyjechał z trakiem na plac budowy i za 50zł od metra wytarł belki na strop i na więżbe dachową [3,5+12m3]. z reszty łaty kontrłaty trochę desek i odpady na 3 miesiące palenia. zawiozłem to wszystko do zaimpregnowania ciśnieniowego za 100zł/m2. cały koszt około 17500 z transportem. belki stropowe są pod wieńcem i solidnie w niego zakotwione drutem zbrojeniowym 12. strop ma w części mieszkalnej 121m2 i garażowej 36m2. pow. dachu 290m2. ceny płyty gk, stelażu, wełny i płyty osb na pewno znasz.

vega1
03-03-2010, 17:10
czyli w końcu wychodzi najtaniej czy nie ten drewniany?

bald61
03-03-2010, 17:58
na pow. stropu 157m2 -pręty zbrojeniowe.beton b20, pod całością deski i stemple. potem to wytynkuj. potem styropian 20cm. potem wylewka. jest strop. jeszcze jedno. mój strop waży 2 może 3 tony, betonowy nie wiem 20ton?. pozdrawiam.

Monsiu
10-03-2010, 21:44
podciągam wątek,bo jestem po spotkaniu z firmą budującą w systemach Steico.Ceny belek znam,sa na stronie,natomiast nie mam pojęcia,jaki może być koszt robocizny.
Może ktoś budował strop ze Steico i może coś powiedzieć o koszcie robocizny itp?

(panowie w ogóle o cenach nie chcieli rozmawiac :-? dopóki projektu nie zobacza,a projekt będzie dopiero w przyszłym tygodniu :( )

joaz
17-03-2010, 19:45
podciągam wątek,bo jestem po spotkaniu z firmą budującą w systemach Steico.Ceny belek znam,sa na stronie,natomiast nie mam pojęcia,jaki może być koszt robocizny.
Może ktoś budował strop ze Steico i może coś powiedzieć o koszcie robocizny itp?

(panowie w ogóle o cenach nie chcieli rozmawiac :-? dopóki projektu nie zobacza,a projekt będzie dopiero w przyszłym tygodniu :( ) Witam.Nie dziwię się , że bez projektu nie chca ci podać ceny robocizny.Każdy strop jest inny: inne rozpiętości belek,słupy wzmacniające podciągi,różne matwriały użyte do jego ocieplenia i wygłuszenia itd.Tak więc bez projektu cena byłaby czysto z kapelusza.

joaz
17-03-2010, 19:45
podciągam wątek,bo jestem po spotkaniu z firmą budującą w systemach Steico.Ceny belek znam,sa na stronie,natomiast nie mam pojęcia,jaki może być koszt robocizny.
Może ktoś budował strop ze Steico i może coś powiedzieć o koszcie robocizny itp?

(panowie w ogóle o cenach nie chcieli rozmawiac :-? dopóki projektu nie zobacza,a projekt będzie dopiero w przyszłym tygodniu :( ) Witam.Nie dziwię się , że bez projektu nie chca ci podać ceny robocizny.Każdy strop jest inny: inne rozpiętości belek,słupy wzmacniające podciągi,różne matwriały użyte do jego ocieplenia i wygłuszenia itd.Tak więc bez projektu cena byłaby czysto z kapelusza.

Monsiu
18-03-2010, 13:44
podciągam wątek,bo jestem po spotkaniu z firmą budującą w systemach Steico.Ceny belek znam,sa na stronie,natomiast nie mam pojęcia,jaki może być koszt robocizny.
Może ktoś budował strop ze Steico i może coś powiedzieć o koszcie robocizny itp?

(panowie w ogóle o cenach nie chcieli rozmawiac :-? dopóki projektu nie zobacza,a projekt będzie dopiero w przyszłym tygodniu :( ) Witam.Nie dziwię się , że bez projektu nie chca ci podać ceny robocizny.Każdy strop jest inny: inne rozpiętości belek,słupy wzmacniające podciągi,różne matwriały użyte do jego ocieplenia i wygłuszenia itd.Tak więc bez projektu cena byłaby czysto z kapelusza.

ok, w takim razie uściśle - przedstawiciel Steico był na rekonesansie u mnie w domu,zna szczegóły, wymiary oraz widział projekt tego stropu zrobiony przez konkurencyjną firmę na podstawie moich rysunków, wymiarów i pierwotnego projektu (z pracowni Archipelag) z rzutami itp.
I mimo tego nie chcieli podac cen.Spotkanie było na żywo, nie tylko przez telefon...
Panowie z uporem maniaka domagali się właściwego projektu rozbudowy domu,któego wtedy jeszcze nia miałam, natomiast ten projekt bazuje na wszystkich danych opisanych powyżej, więc dla mnie jest to niezrozumiałe...
Dlatego ponawiam pytanie o koszt robocizny.

Akusta
05-08-2010, 17:35
ja już to przemyślałem. Nie chcę lanego. Chcę drewniany i wiem że jest kłopot z wytłumieniem.


Są dostępne suche akustyczne posadzki m. in. na legarach, nie ma problemu z wytłumieniem drewnianego stropu, bez różnicy czy strop jest nowy czy w budynku rewitalizowanym.

Pozdrawiam
r.

K160
05-08-2010, 18:30
Czy można strop drewniany w domu z użytkowym poddaszem wytłumić EKOFIBREM zamiast wełną ?? Czy dawaliście folię paroizolacyjną POD całą wełną w stropie, czy tylko nad kuchnią i łazienką ? Czy na wełnę kładliście folię paroizolacyjną , czy jest zbędna przy użytkowym poddaszu ?

Pozdrawiam

Akusta
05-08-2010, 18:31
? Czy na wełnę kładliście folię paroizolacyjną , czy jest zbędna przy użytkowym poddaszu ?

Pozdrawiam

Wełna jest zbędna.
r.

K160
05-08-2010, 18:58
Wełna jest zbędna ????

No chyba niestety niezbędna bo inaczej to będzie jak bęben ....wszystko będzie słychać. Z tym, że ja chcę zamiast wełny dać ekofiber. Kupić go luzem w workach. Naturalny, niepalny, niepylący. Jakbym go dawał, to chyba dałbym tylko folię od dołu tam gdzie byłoby ryzyko "sypania" się na głowy ludzi na parterze.

Ogólnie byłem załamany tym monolitycznym stropem. Szalowanie, dojrzewanie, podlewanie, wylewka, to śmo, owo. Do mnie gruszka raczej nie dojedzie , a lanie ręczne to masakra.....i tu nagle TADAM ....strop drewniany wpada do głowy. Dam dwa wieńce, pierwszy na wysokości stropu i na tym wieńcu położę tragarze 6metrowe - tragarze nabiję na pręty zbrojeniowe zatopione w tym wieńcu. Na samej górze ściany dam drugi wieniec pod murłatę. Będzie mocno, dużo szybciej i chyba jednak taniej - drewno u mnie pełno.

Rewelka !

Akusta
05-08-2010, 19:12
Wełna jest zbędna ????

!

Folia jest zbędna na wyższych kondygnacjach.
Folię stosujemy tylko na "0".

Przepraszam, myśląc o folii napisałem o wełnie.

Poprawiam się.
r.

Aleksandryta
06-08-2010, 12:07
Tutaj też jest wątek dotyczący stropu drewnianego

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?156120-jak-zrobic-dobry-strop-drewniany-!!