PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja dźwiękowa



Doran
03-04-2002, 13:42
Witam,
Chciałbym prosić o pomoc w rozwiązaniu nastepującego problemu. Mieszkam w typowym bloku zbudowanym z wielkiej płyty. Akustyka w mieszkaniu jest fatalna tzn. słychać dokładnie co mówią i częściej wykrzykują sąsiedzi. Dotyczy to zwłaszcza odgłosów dochodzących z niedawno adaptowanego strychu. Zapewne nie zastosowano tam odpowiedniej izolacji dźwiękowej. Chciałbym poprawić akustykę mieszkania przez położenie warstwy dźwiekochłonnej. Nie mam niestety żadnego doświadczenia w tymzakresie. Stąd moja prośba. Przy instalacji izolacji dźwiękowej nie chciałbym nadmiernie obniżać i tak niewysokiego sufitu oraz pomniejszać pomieszczenia. Czy wystarczy położenie izolacji "od góry" a jeśli tak to jakiej grubości, jakie zastosować materiały, czy potrzebna jest bariera przeciwwilgociowa? Pytań mam wiele. Nie mogę też zapominać o kosztach. Nie powinny one być zbyt wysokie. Z góry dziekuję za pomoc.

Pozdrawiam


<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Doran dnia 2002-04-03 14:43 ]</font>

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Doran dnia 2002-04-03 14:44 ]</font>

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Doran dnia 2002-04-03 14:44 ]</font>

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Doran dnia 2002-04-03 14:45 ]</font>

dziuba
07-04-2002, 14:38
Chciałabym się podłączyć do tematu.
Jak i czy wogóle robić wyciszenie mieszkanka jeżali chodzi o kino domowe??? (na ścianie łączącej z sąsiadem będzie robiona garderoba)

ania
07-04-2002, 17:52
Lepiej, żeby Murator nie brał się za pisanie o adaptacjach akustycznych. Raz już kiedyś wydali numer poświęcony sprawom dźwięku...
Aż roiło się od błędów. Nawet zaczęłam pisać list z poprawkami do redakcji w tej sprawie, ale przy czwartej stronie zaniechałam. Trzeba by napisać wszystko od nowa.
To był pierwszy raz, kiedy zawiodłam się na tym piśmie. Skoro wypisują brednie o rzeczach, na których się znam, to wartość informacji z dziedzin, na których się nie znam, pozostaje pod znakiem zapytania.

07-04-2002, 22:17
Nie wiem na czym znasz się Aniu, ale to co prezentował MURATOR, na temat ochrony przed hałasem jest rozwiązaniem fachowym. Szkoda że nie skorzystałaś z sympozjum jakie przygotował MURATOR na ostatnich targach poznańskich. A ja - ANONIM tam byłem. Masz zastrzeżenia do artykułu - napisz czego dotyczą. Bardzo często przy wykonaniu robót wprowadzane są różne uproszczenia, czy inowacje, a potem następuje zdziwienie czemu to nie działa. Nie zależy mi na rozgłosie, więc nie rejestruję się. Ale denerwuje mnie demagogia, więc musiałem się odezwać. Myślę, że wielu zarejestrowanych może podpisać się pod tą wypowiedzią.

sanipro
07-04-2002, 22:29
Anonim ma rację. Na targach BUDMA 2002 odbyło się bardzo ciekawe forum z udziałem pani prof. dr hab. inż B. Szudrowicz, pana dr J. Nurzyńskiego, pana dr inż. M. Niemasa i innych fachowców z tej dziedziny, w tym producentów. MURATOR wydał nawet bardzo obszerne opracowanie z tej okazji. Zwróć się do salonu MURATORA, napewno ci pomogą.
Pozdrawiam S-O

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: sanipro dnia 2002-04-07 23:30 ]</font>

ania
08-04-2002, 18:27
Moje zastrzeżenia wzbudził artykuł sprzed bodaj pięciu lat - "22 strony audio". Niestety ten temat bardzo rzadko pojawia się w publikacjach. Po pierwsze jest trudny a po drugie mamy społeczeństwo o bardzo niskiej kulturze "audialnej".
Cieszę się zatem, że takie sympozjum miało miejsce. Polegając na Waszym opisie jestem przekonana, że stało na wysokim poziomie. Wobec powyższego odwołuję moje nieco nieaktualne oskarżenia i przepraszam za wprowadzenie zamieszania.

Doran
09-04-2002, 12:20
Witam jeszcze raz szanownych kolegów i chcialbym sprecyzowac, ze nie chodzilo mi o ochrone moich sasiadow przed halasem pochodzącym z mego mieszkania,z tym nie ma problemu, ale o ochrone mojej rodziny przed halasem pochodzacym z bardzo okreslonego kierunku. Oczekiwalem kilku praktycznych porad. Moje pytania i watpliwosci dotycza np. materialu na izolacje dzwiekowa, koniecznosci stosowania izolacji przeciwwilgociowej i w ogole skutecznosci cześciowej izolacji dzwiekowej (wylacznie od strony sufitu). Poki co nie otrzymalem na nie odpowiedzi, dlatego czekam na dalsze posty. A przy okazji co to jest salon MURATORA, tam podobno sa obszerne informacje na temat izolacji dzwiekowej mieszkan. Za odpowiedzi biezace i przysze dziekuje.

dziuba
09-04-2002, 12:57
Adresy salonów są na stronie Muratora.

Czekam z niecierpliwością na podłączenie naszego kina domowego i reakcje sąsiadów.
Może powinnam na pierwszy seans zaprosić sąsiadów??? :smile:

dziuba
10-04-2002, 12:51
Wracając do temau.
Garderoba będzie oddzielona od pokoju ścianą z płyt G-K. Czy pomiędzy nie powinnam wpakować jakąś wełnę, styropian itp.???
Chcę na tej ścianie zawiesić tylne głośniki - czy muszę ją jakoś wzmocnić???

sanipro
10-04-2002, 14:24
Najbardziej obecnie odpowiednim rozwiazaniem jest wykonanie na scianie dodatkowego układu z wełny bazaltowej, lub szklanej pokrytej płytami STG zamontowanymi do kształtowników zimnogiętych(ca 75 mm). Przy wykonaniu należy zwracać uwagę aby w tym układzie nie występowały mostki akustyczne.
Wykorzystanie do izolacji akustycznej styropianu (bardzo często zwykłego) i płyt korkowych jest błędem. Nie przynosi oczekiwanych efektów, a wniektórych przypadkach może pogorszyć sytuację.

sanipro
13-04-2002, 10:43
W poznańskim forum uczestniczyli przedstawiciele Rigips.Polska dostałem od nich CD, ale myślę, że to samo można znalęźć na ich stronie.
http://www.rigips.com.pl/
[email protected]

emarcins
22-07-2009, 15:59
Niestety nie znalazłem tematu, który opisywałby tematykę inwestowowania w kino domowe, wyciszenia akustycznego. Tak zapytm, czy korzystał ktoś z Was z usług firmy HiFi Expert z Łodzi? Z tego co usłyszałem to całkiem niezła firma i ceny przystępne. Jakie w ogóle są Wasze doświadczenia/zdanie jeżeli chodzi o kino domowe?
Pozdrawiam :)